Koszyk 0
Opis:
„Baśnie polskie” to powrót do pradawnych dziejów, w których fantazja przenika się z rzeczywistością. Książka zabierze każdego Czytelnika w podróż po historii naszego kraju, przybliżając mu niektóre regiony dzięki opowieściom o królach, smokach, zbójach czy skarbach polskiej ziemi. Te wspaniałe historie, opisujące tereny od gór po nasze morze, okraszone ilustracjami o doskonale oddającymi ich klimat, na długo zapadną w pamięć wszystkich dzieci i dorosłych ... którzy sięgną po tę niezwykłą publikację – źródło polskiej tożsamości. Książka to zbiór przepięknych barwnych baśni opartych na historii naszego kraju. Prawdziwa perełka literacka, baśnie opowiedziane w poetycki sposób okraszone wspaniałymi ilustracjami. To lekcja historii i kultury polskiej, wymarzona lektura dla pasjonatów literatury regionalno-etnograficznej. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dorota Skwark
  • 2012
  • 0
  • 144
  • 290
  • 210
  • *, 97883-7660-6279
  • 9788376606279
  • ZAUIH
  • 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Lekcja historii i kultury narodowej

Ocena:
Autor:
Data:
Powszechnie wiadomo, że najlepszym sposobem wspierania rozwoju dziecięcej osobowości jest baśń. Wszystkie jej cechy pozwalają pokonać obawy przed samodzielnością i dorastaniem, a związek z wydarzeniami magicznymi sprawia, że wyobraźnia zostaje wzbogacona o nowe doznania. Kolejna wspaniała publikacja Jedności to nie tylko realizowanie marzeń i tęsknot za piękniejszym życiem, ale przede wszystkim podróż do źródła naszej narodowej tożsamości. Sięgając po "Baśnie polskie" ... czytelnik z pewnością nie będzie zawiedziony.

Dorota Skwark pokusiła się o zebranie w zbiór tych baśni, które nie należą do powszechnie znanych. Chociaż z pewnością wielu słyszało historię wawelskiego smoka, warszawskiej syrenki, toruńskich pierników, dzielnego Giewontu, krakowskiego Lajkonika czy pana Twardowskiego, jednak każdy z ciekawością posłucha o Lechu, Czechu i Rusie, spróbuje zrozumieć Wandę, co nie chciała Niemca, zachwyci się urodą mazowszańskiej puszczy, zadziwi głęboką miłością Henryka Sandomierskiego i pięknej Judyty, skorzysta z przestrogi madejowego łoża oraz obejrzy kamień z odciskiem stopy królowej Jadwigi o szlachetnym sercu. Te i wiele jeszcze innych ciekawych wydarzeń stanie się udziałem sięgającego po lekturę czytelnika.

Wszystkie utwory zaprezentowane w zbiorze cechuje ogromna wartość edukacyjna, której nie da się niczym innym zastąpić. W sposób najczęściej metaforyczny baśnie uczą, jak należy żyć: uwrażliwiają na dobro i zło, pokazują, jak powinno wyglądać postępowanie w różnych sytuacjach, uświadamiają konieczność pokonywania zagrożeń, przeszkód i życiowych przeciwności, uczą dokonywania dobrych wyborów oraz podejmowania właściwych decyzji. Umożliwiają również poznawanie świata i siebie samego. Wreszcie oswajają z nieuchronnymi sytuacjami, z jakimi spotyka się każdy człowiek.

Książka "Baśnie polskie" została pięknie zilustrowana. Kolorowe rysunki autorstwa Moniki Giełżeckiej oraz precyzyjny ornament zdobiący każdą stronę, dodają całości uroku. Twarda okładka i duży format są dodatkowym atutem publikacji. Baśnie zostały napisane w sposób interesujący, przez co utrudniają oderwanie się od lektury. Dzięki temu zawarte w niej prawdy pozostaną w umysłach czytelników przez długi czas. Każdy, kto sięgnie po zaprezentowany zbiór, bez wątpienia będzie zadowolony: dzieci nauczą się zasad wypełniających skarbiec mądrości świata, natomiast dorośli utwierdzą w przekonaniu, że złotych myśli zawartych w baśniach nie może zabraknąć w codziennym życiu. Dla wszystkich lektura – lekcja historii i kultury narodowej – stanie się „źródłem polskiej tożsamości”.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena