Koszyk 0
Opis:
Przedstawiamy Czytelnikom publikację wyjątkową, będącą listą życzeń wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania. Tom BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE z serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM jest pieczołowicie przygotowanym wyborem najlepszej twórczości klasycznej dla dzieci. Zabieramy Czytelników w zaczarowany świat, w którym Maria Konopnicka opowiada Jak to ze lnem było, Artur Oppman oprowadza po ulicach starej Warszawy wraz ze Złotą Kaczką, Bazyliszkiem, a nawet piękną Syreną ... Widmem z zamku rydzyńskiego postraszy nas Lucjan Siemieński. Kazimierz Wójcicki zaś przedstawia Waligórę i Wyrwidęba, Zbója Madeja, a z Janem Kasprowiczem w Tatrach można szukać Śpiących Rycerzy. Z gór blisko do Smoka Wawelskiego, a jeśli Kraków, to i Królewna Wanda i Pan Twardowski. Dowiecie się, skąd w jeziorze Wigry wzięła się sieja, zaś tajemnicę Kwiatu paproci zdradzi Ignacy Kraszewski. Wśród legend tak znanych są także te niespotykane na co dzień: opowieści o Diable Borucie, Królu Węży czy Sobotniej Górze. Wielkim walorem serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM są ilustracje, także sięgające stylistyką do klasyki ilustracji dla dzieci, wykonane z wielką dbałością i talentem przez Magdalenę Kozieł - Nowak, cenioną ilustratorkę wydawnictw dla dzieci. Wyróżniająca się wśród publikacji na polskim rynku wydawniczym elegancka edytorsko książka jest znakomitym pomysłem na niebanalny prezent. Wszyscy dbający o polską tradycję literacką i kulturę, chcący przekazać to dzieciom, powinni mieć ten tom w domu. Wybór stworzono z chęcią zapoznania dzieci z początkami, także legendarnymi, państwa polskiego i różnych jego regionów. Ze względu na zawartość, staranny dobór utworów, publikacja może służyć jako lektura uzupełniająca z zakresu języka polskiego. Książka dająca radość czytania dzieciom, rodzicom i dziadkom. Magdalena Kozieł - Nowak ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem oprawy graficznej książek, jak również malarstwem, rysunkiem artystycznym i projektowaniem wnętrz. Opracowała graficznie i zilustrowała wiele publikacji dla naszego wydawnictwa oraz kilkadziesiąt książek klasycznej poezji i prozy polskiej ( Julian Tuwim "Lokomotywa", "Okulary", wiersze Brzechwy, Adam Bahdaj "Mały pingwin Pik-Pok") jak również książek znanych i cenionych współczesnych polskich pisarzy. (Wanda Chotomska, Grzegorz Kasdepke czy Agnieszka Frączek). Zarówno kolorystyką, jak i tematem swoich ilustracji chce wywołać u czytelnika dobry nastrój. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2012
  • 1
  • 224
  • 240
  • 165
  • 978-3-86380-049-9
  • 9783863800499
  • ZAQ3O
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Polskie opowieści

Ocena:
Autor:
Data:
Dzisiaj chciałabym pokazać Wam coś innego - jest Mikołaj, a ja szukałam prezentu dla mojego małego bratanka. I oto, co znalazłam - "Baśnie i legendy polskie" z serii Klasycy Polscy Dzieciom.
Książka ma piękne albumowe wydanie, jest bogato ilustrowana - a rysunki są zachwycające, na pewno spodobają się dzieciom - sami zobaczcie.
W książce znajdujemy stare, polskie baśnie i legendy, napisane przez klasyków, takich jak: Artur Oppman, Jan Kasprowicz, Henryk Sienkiewicz ... Maria Konopnicka czy Józef Ignacy Kraszewski.
Wśród bajek i legend znajdziemy opowieść o Bazyliszku, Złotej Kaczce, Kwiecie Paproci, O smoku wawelskim, czy też o Panu Twardowskim

Baśnie są świetnie dobrane i tworzą zgraną, lecz różnorodną całość. Książka jest kolorowa i pełna obrazków, ma też sporą czcionkę. Okładka jest sztywna, a kartki szyte - na pewno nie zniszczy się, pomimo częstego czytania :) Sprawi wiele radości zarówno rodzicom, jak i dzieciom.
Podpowiadam Wam te pozycję jako świetny prezent gwiazdkowy - moja szwagierka i mały Jaś byli zachwyceni :)

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/12/basnie-i-legendy-polskie-magdalena.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Śliczna :)

Ocena:
Jeżeli chodzi o same utwory zawarte w tej książce to moim zdaniem są one naprawdę bardzo ciekawe.
A wygląd tej książki? Tutaj muszę się naprawdę pozachwycać :) Pierwsze co na pewno wpada nam w oko to wesoła i bardzo kolorowa, sztywna okładka. Już ona sama w sobie zachęca do zaglądnięcia do środka książeczki. A w środku? Jest równie pięknie i kolorowo. Ilustracje są naprawdę bardzo ładne, humorystyczne, ciekawe ... a na dodatek nie są takie zupełnie standardowe ponieważ wyglądają jak namalowane na płótnie. Aż chce się tę książkę bez końca przeglądać :) Jest jeszcze jeden ciekawy i bardzo przydatny dodatek, a mianowicie cienka, czerwona tasiemeczka, zamocowana w książeczce. Dzięki niej z pewnością nie zapomnimy w którym miejscu skończyliśmy poprzednio czytanie.
Podsumowując muszę jak najbardziej szczerze powiedzieć, że książka ta jest naprawdę godna uwagi. Pięknie wydana, z całą masą ciekawych baśni i legend. Będzie ona z pewnością bardzo fajną pozycją na półeczce naszego dziecka :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena