Koszyk 0
Opis:
Kolejna pozycja z popularnej serii przenosi nas do dawnych Indii. Jest to zbiór opowieści o radżach i braminach, zaklętych księżniczkach i książętach zamienionych w zwierzęta. Nie brakuje tu hinduskich wierzeń, opowieści o duchach i demonach, a także o dobrych bóstwach, które czuwały nad swoimi wyznawcami.
Mniej Więcej
  • Elżbieta Walter
  • 2014
  • 0
  • 392
  • 191
  • 180
  • 9788380080041
  • 9788380080041
  • ZBQ47

Recenzje czytelników

Baśnie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych

Ocena:
Autor:
Data:
Sekret życia to zbiór ponad dwudziestu baśni hinduskich przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pochodzą one z różnych języków i regionów Indii, a przedstawiają mało znany, lecz jednocześnie fascynujący świat hinduskich książąt i księżniczek, bramin→ów, demonów i egzotycznych zwierząt: tygrysów, słoni, papug, węży i szakali. Bogato ilustrowane, niekiedy zabawne i pouczające, niekiedy zaś budzące grozę ... baśnie są bezcennym źródłem poznania jedynej w swoim rodzaju indyjskiej kultury. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Indie od lat rozpalają wyobraźnię ludzi na całym świecie. Chodzi nie tylko o prawie baśniową atmosferę w tym kraju. To także mieszkańcy i ich niezwykle bogata kultura i historia, sięgająca parę tysięcy lat wstecz. Tutaj szczególnie widać różnicę między bogatymi i tymi którzy muszą się zmagać codziennie z przeciwnościami losu. Opowieści rozgrywające się w tak egzotycznym miejscu, od dawna cieszą się zainteresowaniem, nie tylko czytelników. Bo przecież pierwsze baśnie ... czy legendy były przekazywane ustnie, a bajarze cieszyli się szacunkiem i wszędzie byli przyjmowani z otwartymi ramionami. Przyszedł czas na spisanie co ciekawszych opowieści.

"Sekret życia", to jedna z takich pozycji. To niezwykle ciekawy zbiór, pokazujący nam, jakie czarodziejskie klechdy rozpalały wyobraźnie słuchaczy w tamtym odległym rejonie. Baśnie hinduskie, choć dla większości z nas, wydają się być egzotyczne, to w gruncie rzeczy są nam bardzo bliskie. Także tutaj spotkamy osławionego "głupiego Jasia" i jego sprytne wyplątywanie się z różnych niebezpiecznych sytuacji. Księżniczki, które trzeba ratować przed złowrogimi czarodziejami, potworami. Złośliwe duchy, mądre zwierzęta. I o wiele więcej.

Podsumowując. Kolejna pozycja ze znakomitej serii"Baśnie świata", która przypadła mi do gustu. Bajeczne ilustracje dodatkowo dodają atmosfery baśniowości całej publikacji. Polecam wszystkim, nie tylko miłośnikom takim bajań, ale także tym, którzy po prostu lubią dobre opowieści. Z morałem, śmieszne, straszne, ale przede wszystkim mądre.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena