Koszyk 0
Opis:
Zapraszamy do krainy niezwykłych baśni z różnych zakątków Europy: od dalekiej Islandii, Norwegii i Estonii przez Hiszpanię i Portugalię po Węgry, Bułgarię i Cypr. Dzięki nim poznacie m.in. wesołego dudziarza Szwandę, księżniczkę, która nie umiała piec pierników, ubogiego chłopca, który miał prorocze sny oraz mądrą Leilę i jej przyjaciółkę Keilę. Dowiecie się, dlaczego woda morska jest słona, a także przekonacie się, jak łatwo oceniać innych, nie dostrzegając własnych wad ... Pięknie ilustrowane opowieści trafią do wyobraźni i wrażliwości każdego dziecka, ucząc je trudnej sztuki odróżniania dobra od zła. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jan Krzysztof Siejnicki
 • 2012
 • 0
 • 176
 • 220
 • 170
 • 97883-245-99455
 • 9788324599455
 • ZARWY
 • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Polecam na prezent!

Ocena:
Autor:
Data:
Razem z Wydawnictwem Papilon zapraszamy do krainy pasjonujących, owianych magią i tajemniczością, a przy tym opartych na klasycznych motywach niezwykłych baśni z różnych zakątków Europy: od dalekiej Islandii, Norwegii i Estonii przez Hiszpanię i Portugalię po Węgry, Bułgarię i Cypr.

Dzięki nim poznacie m.in. biedną córkę rybaka, która wychodzi za mąż za księcia, wesołego dudziarza Szwandę, księżniczkę, która nie umiała piec pierników, ubogiego chłopca ... który miał prorocze sny oraz mądrą Leilę i jej przyjaciółkę Keilę. Dowiecie się, dlaczego woda morska jest słona, a także przekonacie się, jak łatwo oceniać innych, nie dostrzegając własnych wad. Pięknie ilustrowane baśnie, które zawsze dobrze się kończą, ucząc jednocześnie ponadczasowych prawd i uniwersalnych wartości z pewnością trafią do wyobraźni i wrażliwości każdego dziecka, ucząc je trudnej sztuki odróżniania dobra od zła.

"Baśnie Europy" to książka zaliczana do serii "Książek szczęśliwego dzieciństwa" autorstwa Jana Krzysztofa Siejnickiego. Skierowana do dzieci powyżej 6 roku życia sprawia, że dzięki czytaniu dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie aby na całym świecie tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Baśnie zawsze pokazują, że dobro zostanie wynagrodzone a zło ukarane.

16 baśni z różnych zakątków świata, pełnych ilustracji autorstwa wielu rysowników z pewnością zachwyci każdego małego odbiorcę. Historie nie są zbyt długie - w sam raz do czytania przed snem. Polecam zwłaszcza jako prezent na zbliżające się święta :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Baśnie Europy

Ocena:
Autor:
Data:
Baśnie Europy to książka zaliczana do grona Książek szczęśliwego dzieciństwa autorstwa Jana Krzysztofa Siejnickiego. Skierowana jest do dzieci powyżej 6 roku życia. Maluchy znajdą w niej aż 16 baśni ludowych pochodzących z różnych zakątków Europy. Każda historia jest wciągającą opowieścią o walce dobra ze złem i ostatecznym triumfie sprawiedliwości. Dzięki lekturze dzieci dowiedzą się np. dlaczego morze jest słone, dlaczego warto być uczciwym i wytrwałym ... dlaczego należy szanować innych i nie wolno znęcać się nad zwierzętami …To zaledwie maleńka część tego co można znaleźć w prezentowanej lekturze.
Warta uwagi jest z pewnością cała książka. Niemniej jednak kilka legend szczególnie zwróciło moją uwagę. Bardzo spodobała mi się baśń o Rybie i pierścieniu, w której to pewien baron a zarazem potężny czarodziej w swej wizji przepowiada swemu synowi iż poślubi on prostą dziewczynę. Kilkukrotnie próbuje zmienić losy dziewczyny jednak w rezultacie on sam, choć nieświadomie, popycha ją w ręce syna. Jak się okazuje nawet tak potężny czarnoksiężnik nie jest w stanie stanąć na drodze przeznaczeniu …
Ciekawa wydała mi się też baśń o chłopcu zamienionym w wilka. Pełna jest ona ludowych wierzeń i zabobonów. Opowiada o młodym małżeństwie spodziewającym się dziecka, które zły duch naznaczył i w przyszłości ma zmienić się w wilka …
Książka pełna jest ilustracji dlatego jest niewątpliwie atrakcyjna dla młodego odbiorcy. Historie nie są zbyt długie, w sam raz do czytania przed snem. Nie przestraszą też maluszków gdyż każda z nich dobrze się kończy. Tekst czyta się przyjemnie, jest ciekawy dlatego na pewno nie znudzi dziecka, rozbudzi natomiast wyobraźnię i skłoni do rozmowy i zastanowienia. Każda baśń niesie bowiem jakieś wartościowe przesłanie, uczy dzieci odpowiednich zachowań i zasad moralnych.
Znaczna większość historii jakie znalazłam w tej lekturze była mi obca więc wraz z dziećmi czytałam je z wielkim zainteresowaniem. Cały zbiór bardzo nam się spodobał i na pewno sięgniemy po niego jeszcze nie raz, tym bardziej, że urzekł mnie język jakim posłużył się podczas tworzenia sam autor. Przypomina mi bowiem stare baśnie czytane w dzieciństwie przez babcię.
Książka jest z pewnością bardzo interesująca i dlatego polecam ją życząc maluszkom satysfakcji z lektury oraz baśniowych snów po jej przeczytaniu ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena