Koszyk 0
Opis:
Perrault, autor Śpiącej królewny, Oślej skórki , Czerwonego kapturka i jeszcze wielu niezapomnianych bajek nie był jedynym Francuzem, którego bajki weszły do kanonu literatury dziecięcej. Nic więc dziwnego, że w tym wyborze towarzyszą mu Merie-Jeanne de Beuamont, autorka Pięknej i bestii, oraz Franncois Fenelon, autor Historii starej królowej i młodej wieśniaczki. Bajki te już od wielu lat wzbogacają dziecięcą wyobraźnię ... tym bardziej że każda z nich jest bogato zobrazowana pięknymi kolorowymi ilustracjami. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Bellona
  • twarda
Mniej Więcej
  • 2014
  • 192
  • 255
  • 200
  • 978-83-11-12850-7
  • 9788311128507
  • ZBHIF
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Charles Perrault Baśnie

Ocena:
Autor:
Data:
Charles Perrault (1628 – 1703) to francuski baśniopisarz epoki baroku. Co prawda stworzył on zaledwie jeden zbiór baśni opartych na motywach ludowych, ale za to jaki! Dziś niemal każde dziecko wie kim jest Kot w butach, Kopciuszek czy Czerwony Kapturek. Wszystko to zawdzięczamy temu właśnie wybitnemu pisarzowi.
W książce pt. „Charles Perrault i inni pisarze francuscy. Baśnie” znajdziemy 9 najbardziej znanych powiastek tego autora: Kopciuszek, Frant z Czubkiem, Tomcio Paluch, Imć kot ... czyli kot w butach, Sinobrody, Śpiąca królewna, Wróżki, Mały Czerwony Kapturek czy Ośla Skórka.
Lektura przybliża ponadto najmłodszym baśnie jeszcze dwóch innych francuskich pisarzy. Pierwszy z nich Jeanne-Marie Leprince de Beaumont (1711 – 1780) francuska powieściopisarka, stworzyła zbiór zatytułowany Magazyn dziecinny. W prezentowanej publikacji znajduje się kilka powiastek pochodzących z owego zbioru. Wśród nich najbardziej znana baśń pisarki tj. Piękna i Bestia a także takie tytuły jak: Wdowa i jej dwie córki, Książę Dezir oraz Fatalny i Fortunat.
Drugim autorem, którego utwory znajdują się w omawianej książce jest Francois de Salignac de la Mothe (1651 – 1715) znany jako Francois Fenelon, francuski teolog, poeta i pisarz. Spod jego pióra wyszły takie tytuły jak Historia Florysty, Historia królowej Gizeli i wróżki Korizanty, Historia młodej księżniczki oraz Historia starej królowej i młodej wieśniaczki, i to właśnie je dzieci znajdą w tejże lekturze.
Cały zbiór liczy wiec łącznie 17 baśni. Ich tematyka, bohaterowie i sytuacje w jakich się znaleźli są bardzo różnorodne. Każda powiastka jest ciekawa, każda wywołuje błysk w oku dziecka, wreszcie każda uczy i bawi najmłodszych. Książka jest solidnie wydana a ponadto przepięknie ilustrowana. Na pewno nie można się przy niej nudzić.
Baśnie od pokoleń towarzyszą dzieciom wprowadzając w ich życie odrobinkę magii, niesamowitości, pobudzając wyobraźnię i zwyczajnie dając maluchom masę radości. Choćby dlatego warto zainteresować się tym uroczym egzemplarzem i obdarować tak wartościowym prezentem tych, których kochamy najbardziej – nasze dzieci ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena