Koszyk 0
Opis:
Baśnie Hansa Christiana Andersena, z przepięknymi ilustracjami Mai Chmury, inspirowanymi twórczością Roberta Ingpena. Książka wydana w serii klasyki baśni i opowieści, w której do tej pory ukazały się m.in. „Alicja w krainie czarów”, „Wyspa skarbów”, „Baśnie polskie”, „Piotruś Pan i Wendy”, „Mity greckie”. Wydanie w ekskluzywnej formie edytorskiej, przeznaczone dla całej rodziny – nie tylko dla dzieci ... Obowiązkowe w każdej domowej biblioteczce! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andersen Hans-Christian
  • 2013
  • 192
  • 240
  • 200
  • 978-83-7881-537-2
  • 9878378815370
  • ZB3ER
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Zadowolony klient

Ocena:
Autor:
Data:
Zawartości oceniać chyba nie trzeba :) natomiast wydanie bardzo ładne (ilustracje, jakość wydania, okładka) . Mam nadzieję, że wydawnictwo będzie utrzymywało ten format i szatę graficzną bo zamierzam zbierać kolejne bajki z tej serii.
Czy ta recenzja była przydatna?

Wspomnienia dzieciństwa i nie tylko...

Ocena:
Autor:
Data:
Pamiętam jak dziś, była Wigilia i ja, jako najmłodsza z rodziny, z czapką Mikołaja na głowie roznosiłam prezenty spod choinki. W końcu przyszła kolej na średniej wielkości prostokąt, który okazał się wyjątkowo ciężki. Nie był do niego przywiązany żaden karnecik, więc spytałam siedzących przy stole, dla kogo jest ten prezent. Rodzice z uśmiechem oświadczyli, że jeśli ich pamięć nie zawodzi, to Mikołaj przyniósł go specjalnie dla mnie. Byłam wniebowzięta ... musiało się w nim skrywać coś niesamowitego, w końcu był taaaki ciężki! Gdy rozerwałam papier ujrzałam... książkę. Dużą, ciężką i z ładną okładką, ale tylko książkę. Nie żebym miała coś przeciwko książkom, o co, to nie, tylko wydawało mi się wtedy, że rolki, lego lub nowa lalka byłyby o wiele lepszym prezentem. Jakże się myliłam! Już w ten sam wigilijny wieczór przekonałam się, że to nie są zwykle baśnie, w których piękna księżniczka czeka aż równie urodziwy książę uratuje ją przed wiedźmą czy innym potworem. W tych bajkach księżniczki ratowały się same, ludzie kłamali żeby wydać się inteligentnymi, kwiaty tańczyły, a chłopcy z nazwiskiem kończącym się na -sen nie mieli łatwego życia. To były pierwsze opowieści, w których pojawiała się śmierć, diabeł i strach, ale też niewyobrażalna milość i poświęcenie. Może dlatego tak uwielbiałam te baśnie, bo przedstawiały pełen fantazji, ale jednak przerażająco prawdziwy świat, w którym dziecko-czytelnik nie bylo traktowane jak ktoś niespełna rozumu.
Baśnie dorosły razem ze mną, a ja dorosłam z nimi. Przy każdej przeprowadzce zabieram je ze sobą, bo choć przez te lata zdążyłam poznać je na pamięć, to wciąż odkrywam w nich coś nowego. Oczywiście są dla mnie również pamiątką po nieżyjących już rodzicach, którym dziękuję, że uznali Andersena za lepszy pomysł niż lego. Mam nadzieję, że kiedyś przekażę tę książkę moim dzieciom, które skorzystają z niej w równie wielkim stopniu jak ja.
Polecam wszystkim i dzieciom, i dorosłym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena