Koszyk 0
Opis:
Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Basia i telefon. Kuzynka Lula dostała na urodziny prawdziwy telefon komórkowy. Basia jej zazdrości?
 • Egmont
 • twarda
Mniej Więcej
 • Zofia Stanecka, Marianna Oklejak
 • 2012
 • 1
 • 26
 • 255
 • 215
 • *, 97883-237-52356
 • 9788323752356
 • ZAS5T
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Basia czuje zazdrość

Ocena:
Autor:
Data:
Małą dziewczynkę o imieniu Basia, główną bohaterkę serii książeczek autorstwa Zofii Staneckiej, poznałyśmy z córką przy okazji czytania książki pt "Basia i dentysta". Dzięki opowiedzianej w niej historii, moje dziecko zrozumiało, że niepotrzebnie obawia się wizyt u dentysty oraz dowiedziało się, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Tym razem do naszych rąk trafiła część zatytułowana "Basia i telefon" ...

Nasza mała bohaterka została zaproszona na imieniny do swojej kuzynki Luli. Starszy brat śmiał się z siostry. Stwierdził, że z całą pewnością zabrudzi sobie sukienkę. Dlatego też, na przekór bratu, Basia postanowiła wybrać się na imieniny w dresie. Bardzo to zdziwiło mamę, jednak jej córka stanowczo stwierdziła, że nie zamierza iść w sukience. Na miejscu okazało się, że zarówno ciocia Basi, jak i wszyscy pozostali goście są pięknie i odświętnie ubrani. W pokoju Luli znajdowało się mnóstwo nowych, wyglądających na nie używane, zabawek. Nadszedł moment rozpakowywania prezentów. Wśród nich znalazł się najprawdziwszy telefon komórkowy. Lula i jej przyjaciółki były niezwykle podekscytowane z tego powodu. Od razu zaczęły go podziwiać, grać w gry oraz wysyłać smsy. Nagle spytały Basię, czy i ona ma już swój własny telefon. Dziewczynka przypomniała sobie o klockowym telefonie, który zrobiła z pomocą starszego brata i zrobiło jej się bardzo przykro. Ale nie przyznała się do niego kuzynce i jej koleżankom. Skłamała, że od dawna ma telefon i do tego jest on cały w paski. O kłamstwie dowiedziała się mama Basi. W drodze do domu zaprosiła córkę do księgarnio-kawiarni, w której postanowiła szczerze porozmawiać z dziewczynką. Czy mamie udało się przekonać córkę, że źle postąpiła mówiąc nieprawdę? Czy Basia przeprosiła za swoje zachowanie? Tego dowiecie się sięgając po książkę "Basia i telefon" autorstwa Zofii Staneckiej.

Książka ta pozwoli zrozumieć dziecku, że nie wolno kłamać, gdyż kłamstwo nas niszczy i zawsze źle się kończy. Przekona się, że czasem nie wystarczy czegoś chcieć, aby to od razu dostać. Często bywa bowiem tak, że pragniemy czegoś nie dlatego, że tego potrzebujemy, a dlatego, że posiada to ktoś inny. To zwykła zazdrość, z którą należy walczyć. Ale nie tylko taka wiedza płynie z kart książeczki. Dziecko dowie się o tym, że zanim na świecie pojawiły się telefony komórkowe, ludzie korzystali z aparatów stacjonarnych. Poświęcono również miejsce na to, aby wyjaśnić małemu czytelnikowi, w jaki sposób sms dociera z jednego telefonu komórkowego do drugiego. Autorka porusza jeszcze jeden ważny temat - zapracowani rodzice bądź też tacy, którzy po prostu nie poświęcają odpowiednio dużej ilości czasu swoim pociechom, a rekompensują im to w postaci drogich gadżetów, bez których tak naprawdę mogłyby się obejść.

Już przy okazji omawiania części "Basia i dentysta", zwróciłam uwagę na staranne wydanie książeczek z serii o przygodach Basi. Twarda oprawa zapewnia większą trwałość, a zamieszczone wewnątrz ilustracje autorstwa Marianny Oklejak są proste, miłe dla oka, ciepłe, sympatyczne, niewyszukane, a przy tym zdają się być wykonane ręką dziecka. Tego typu grafiki zawsze podobały mi się w dziecięcych książeczkach. "Basia i telefon" bardzo nam się spodobała i pewnie jeszcze nie jeden raz wrócimy do tej historii.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/basia-i-telefon-zofia-stanecka-recenzja-425/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena