Koszyk 0
Opis:
Azuki nie może pozbierać się po ostatnim wyznaniu Shinjuro , Dodatkowo w podjęciu decyzji nie pomaga miły, sympatyczny i oddany pan Wao. Również Mamiya nie radzi sobie z uczuciami. Miłość przeplata się z trudnymi pytaniami. Bycie balsamistą to nie praca, to posługa. Czy Shinjuro byłby w stanie zabalsamować ukochaną osobę?
  • Hanami
  • miękka
Mniej Więcej
  • Mitsukazu Mihara
  • 2013
  • 210
  • 150
  • 978-83-60740-82-8
  • 9788360740828
  • ZB9CV

Recenzje czytelników

"Bo tylko dotyk dłoni ukochanej osoby..."

Ocena:
Autor:
Data:
Siódmy, a tym samym ostatni tom Balsamisty, przynosi nam długo wyczekiwane odpowiedzi, na trudne pytania, z którymi przez cały czas trwania historii zmagał się główny bohater. Jakie konsekwencje przyniesie jego nieoczekiwane wyznanie? Co zrobić, gdy posługa, jaką spełnia balsamista, nie może być należycie wykonana? I wreszcie, czy tak jak ojciec potrafiłby zabalsamować ukochaną osobę?
Wbrew temu, co można by sądzić, historia zmierza do wg mnie dość nieoczekiwanego zakończenia. Autorka ... nie wciskała na siłę patetycznych rozwiązań, lecz potraktowała swoich bohaterów jak zwyczajnych, złożonych psychicznie ludzi, którzy może nie zawsze są idealni, ale właśnie dlatego są piękni i potrzebują siebie nawzajem.
Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić ostatnią część dzieła M. Mihary przede wszystkim tym, którzy długo wyczekiwali na zakończenie tej poruszającej historii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zakończenie bez dreszczyku

Ocena:
Autor:
Data:
Co prawda jest to ostatnia, kulminacyjna część ukochanego przeze mnie "Balsamisty". Wszystkie 6 tomów trzymało mnie w napięciu, wycisnęło hektolitry łez wywołanych smutkiem, żalem, ale także śmiechem. Jest to moja pierwsza zakupiona seria, którą zapamiętam do końca mych dni. Wyczekiwałam zniecierpliwiona 7 tomu, jednak... To napięcie, które trzymało mnie przez pozostałe tomy, wyfrunęło w dal i ten rozdział został przedstawiony w sposób bardziej sielankowy niż wcześniejsze ... Zakończenie jest trochę naciągane. Wygląda jakby autorka na siłę próbowała skończyć te dzieło, co jej się udało. Z różnym skutkiem... ale lepsze to niż nic. Mimo, że nie jest to mój ulubiony tomik, to sama seria spełnia wszystkie moje zachcianki i po prostu wielbię tę autorkę, tę kreskę, wielbię "Balsamistę" i przede wszystkim polecam tym, którzy wyczekiwali równie mocno zakończenia co ja. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena