Koszyk 0
Opis:
Średniowieczna Anglia i dwóch chłopców, którzy będą musieli stoczyć walkę o przeżycie. W drodze do Londynu wędrowna trupa zostaje napadnięta przez szajkę bezwzględnych łotrów. Dochodzi do masakry, z której uchodzi z życiem dwóch chłopców: ośmioletni Gilbert i dwunastoletni William. Bandyci zabierają dzieci do podlondyńskiej mieściny, gdzie chłopcy przechodzą ... szkolenie żebracze, poznają czym jest gniew i cierpienie. Wkrótce bracia zostają rozdzieleni. Gilbert jest szkolony na mordercę, William zaś uczy się złodziejskiej sztuki. Na ich drodze czai się wiele niebezpieczeństw, a poczucie spokoju jest tylko złudzeniem… Pełna zwrotów akcji opowieść o walce i miłości w bezwzględnym świecie łotrzykowskich porachunków. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Hybel
  • 2016
  • 9788379764723
  • 9788379764723
  • ZDCH9

Recenzje czytelników

Sztuka złodziejska na tle średniowiecznego Londynu

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść tę postanowiłam przeczytać z dwóch powodów: jest to powieść przygodowo-historyczna i akcja jest osadzona w średniowiecznym Londynie, czego chcieć więcej? Oczekiwałam lekkiej lektury, która będzie klimatem przenosić mnie do kilku wieków wstecz i jednocześnie będzie pisana lekkim piórem. To w końcu jak, udało się, czy nie?

Bohaterzy zostali ciekawie zarysowani, co mnie naprawdę ucieszyło, szczególnie polubiłam Agnes. Nie zżyłam się z nimi zbyt bardzo, natomiast nie miałam wrażenia ... że są papierowi. Do tego dochodzi trzecioosobowa narracja i to, że mamy wzgląd na myśli każdej postaci i to jest jednym z większych plusów tej powieści.

Klimat średniowiecznego Londynu wprawdzie był, ale mnie nie do końca przekonał. Może to kwestia tego, że najwięcej fabuły skupiało się na akcji i przede wszystkim na sztuce złodziejskiej i to, jak takie organizacje wyglądały, na czym się skupiały, jak się dzieliły itd.

Bardzo przeszkadzały mi występujące tu wulgaryzmy. Rozumiem, że autor zdecydował się na taki zabieg, jednak, mimo wszystko nie spodobało mi się w takiej ilości. Dochodzi tu język, który momentami nużył mnie, ze względu na często powtarzające się słowa, których w obecnych czasach bardzo rzadko używamy. Przeskakiwanie z roku na rok, też nieco mnie gubiło, bo musiałam się połapać, ile już lat mają bohaterzy. Na początku 12-letni William stał się dorosłym mężczyzną... W skrócie, ewidentnie czegoś mi tu brakowało.

Relacja pomiędzy Agnes, a Williamem, już w drugiej połowie książki bardzo mi się spodobała. Postacie dzięki swoim mocnym charakterom zyskały w moich oczach, a dialogi między tą dwójką naprawdę mnie rozśmieszyły!

Ballada o przestępcach to dobrze napisana powieść, jednak ma swoje zalety i wady, choć zależą one od naszych upodobań. Wartka akcja, ciekawi bohaterzy, średniowieczny Londyn - z tego jestem zadowolona. Natomiast fabuła nie do końca mnie przekonała, tak samo jak niektóre zabiegi autora. No i przede wszystkim wulgaryzmy, które momentami mnie irytowały. Jednak podsumowując, mile spędziłam czas czytając tę pozycję. Dlatego wybór jest wasz - i na pewno nie sugerujcie się tym, że książkę napisał polski pisarz!

Recenzja pochodzi z osobliwe-delirium.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam powieści, których akcja osadzona jest w Anglii.Czy są to czasy starożytne, czy średniowieczne, czy wreszcie wiktoriańskie-każda z tych epok, że tak to ujmę ma swój niedościgły urok.Pasjonujące tematy, ciekawi ludzie, historia w tle.To połączenie jest prawie zawsze udane.Z tym większa przyjemnością sięgnąłem po książkę"Ballada o przestępcach".

A cała opowieść rozgrywa się w średniowiecznej Anglii.Poznajemy w niej losy dwóch chłopców ... którzy zostają porwani przez bezwzględnych łotrów, kiedy trupa wędrownych artystów zostaje brutalnie zaatakowana własnie przez tych rzezimieszków.Chłopcy trafiają do bezwzględnej bandy, w której uczą się żebrać i kraść.Wkrótce potem zostają rozdzieleni, kiedy jeden z nich ma zostać złodziejem, a drugi mordercą.Ich perypetie stanowią dalszą część książki.Niestety nie przedstawię tego w tej opinii.Uważam, że ta opowieść zasługuje na to aby każdy odkrył ją dla siebie.


Łotrzykowskie porachunki, zapadłe wsie, wielkie miasta.Walka o przetrwanie, honor, pot, znój i trud.Co by nie mówić, ta powieść sprawiła mi dużą radość i mam nadzieję, że kolejne dzieła pisarza, które zamierzam przeczytać są równie dobre.Pozostaje mi polecić.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena