Koszyk 0
Opis:
Katarzyna Miller - psychoterapeutka, filozofka i poetka - wraz z Tatianą Cichocką - dziennikarką "rozbierają " znane wszystkim baśnie, czytając je na nowo, tak by odnaleźć w nich treści i znaczenia, które dzisiaj okazują się zaskakująco żywe i współczesne. w losach i przygodach Kopciuszka, Jasia i Małgosi niezliczonych księżniczek i królewiczów zaklęte są tęsknoty, rozterki, problemy i radości ludzi młodych i starych, którzy idąc przez życie ... przemierzają w istocie tajemniczy las pogmatwanych emocji, ambicji, relacji. Pierwowzór tych rozmów stanowi cykl To nie bajka drukowany na łamach "Zwierciadła". Wydanie książkowe jest jego obszerniejsza wersją. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • twarda
Mniej Więcej
 • Katarzyna Miller, Tatiana Cichocka
 • 2014
 • 2
 • 464
 • 201
 • 129
 • 9788328009813
 • 9788328009813
 • ZBK1F

Recenzje czytelników

Skarbnica bajek i mądrości.

Ocena:
Autor:
Data:
Często można się spotkać ze zbiorami bajek, które zostały nazwane "Skarbnicami". Moim zdaniem, określenie to pasuje do "Bajek rozebranych", ponieważ to nie tylko skarbnica bajek, ale i mądrości wszelakich. Książka ma formę zapisanej rozmowy. Panie Autorki spotykały się i rozmawiały - jak to kobiety mają w naturze. ;) Ale ich rozmowy nie są zwyczajne....

"Bajki rozebrane" to rozbieranie baśni na czynniki pierwsze. K. Miller i T. Cichocka w sposób przystępny ... a także bardzo bezpośredni (choć czasem może to być nawet bolesne) przybliżają nas do sedn tych opowieści. Do archetypów jakie są w nich zawarte, do ich tajemnic, wielopoziomowości, a - co moim zdaniem najważniejsze - do wnętrza nas samych. Mają ku temu wszelkie podstawy: Katarzyna Miller jest psychoterapeutką i autorką wielu książek kobieco-psychologicznych, a Tatiana Cichocka - dziennikarką, nauczycielką Movement Medicine i prowadząca warsztaty z rozwoju osobistego, która odkąd pamięta uwielbiała i interesowała się bajkami.

Bajki - niby rzecz prosta i znana. Bo kto nie umiałby opowiedzieć historii o Królewnie Śnieżce, Dziewczynce z zapałkami, Brzydkim Kaczątku, Kocie w butach lub Aladynie? Ale Autorki schodzą głębiej. Baśnie są dla nich punktem wyjścia - często jest to punkt zaczepny do tematów trudnych. W zdecydowanej większości są to tematy kobiece. Czym jest kobieca moc, jej połączenie z naturą, jak ważne jest zrozumienie samego siebie, swojej istoty i jak możemy tego dokonać. Panowie także znajdą troszkę dla siebie - 5 baśni jest im poświęconych, ale wydaje mi się, że mogą także dużo "wyciągnąć" z całości, bo wiele prawd ukazanych w "Bajkach rozebranych" jest uniwersalnych.

Na pewno nie był to jedyny raz, kiedy sięgnęłam po tę książkę, ponieważ są to rozmowy, do których chce się wrócić. I za każdym razem znaleźć w nich coś innego dla siebie, w zależności od punktu w jakim się obecnie znajdziemy w naszym życiu.

I chciałabym też, żeby przeczytały ją moje Przyjaciółki - żeby tak samo nauczyły się odnajdować Skarbnicę w sobie, bo faktycznie są Skarbami tego świata. :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dojrzały powrót do bajek z dzieciństwa

Ocena:
Autor:
Data:
Szczegółowa analiza opisana prostym językiem dla osób, które dziecięcą młodość mają za sobą. Rozbiór znaczeń, symboli i zdarzeń opisanych w bajkach, który pozwala dostrzeć ukrytą treść książek z perspektywy współczesnego życia.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena