Koszyk 0
Opis:
Posłuchajcie opowieści o przygodach niezwykłych bohaterów: mrówki, która szukała szczęścia, mieszkającej w grzybiej nóżce biedronki i jej nieproszonego gościa, skromnego szewczyka, który uratował zaklętą pannę, dzielnego zdobywcy Sobotniej Góry i wielu innych. Każdy z nich przeżywa przygody na swoją miarę, dlatego jedne przygody są wielkie, a inne małe, lecz wszystkie fascynujące i pełne niespodzianek. Seria Biblioteczka Przedszkolaka zawiera baśnie ... bajki i bajeczki dobrane specjalnie z myślą o najmłodszych. Obok utworów należących do klasyki literatury dziecięcej mali czytelnicy znajdą tu utwory pisarzy współczesnych, bliskie zainteresowaniom i wrażliwości dziecka w wieku przedszkolnym. Wesołe, pogodne i mądre teksty nadają się znakomicie do wspólnej głośnej lektury w domu i w przedszkolu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2010
  • 48
  • 295
  • 210
  • 978-83-7623-322-2
  • 9788376233222
  • ZANDJ
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Niezwykli bohaterowie

Ocena:
Data:
Czy w Twoim domu mieszka mały bohater? Odpowiedź na to pytanie powinna zabrzmieć zdecydowanie, dźwięcznie i głośno: tak. O ile bohaterski domownik jest w wieku przedszkolnym, koniecznie zaopatrz go w magiczną broń, czyli dołóż na jego półkę z książkami „Bajki o wielkich i małych przygodach”, które przekonają go, że wszystko, co go otacza jest niezwykłym wyzwaniem, godnym jego bohaterskich czynów. Ot, choćby zwykłe posprzątanie po sobie klocków, czy innych zabawek ... I chociaż w „Bajkach…” nie usłyszy tego wprost, to odpowiednio nakierowany przez rodziców, wyciągnie z nich taką właśnie lekcję: nawet najmłodsze dziecko przeżywa mnóstwo przygód, a każda z nich jest fascynująca. Jedne przygody są wielkie, inne małe, ale wszystkie czegoś nas uczą. I każda prowadzi do jakiegoś ważnego celu.
„Bajki o wielkich i małych przygodach”, to zbiór siedmiu bajek, w opracowaniu Marzeny Kwietniewskiej-Talarczyk i Małgorzaty Czyżewskiej. Jest też kilka nowych propozycji, stworzonych przez Danutę Zawadzką („Nieproszony gość”), Zofię Poletyło („Historia nowa o smoku z Krakowa”) i Piotra Uchwata („O mrówce, która szukała szczęścia”). Obok klasyki, pojawiają się bajki współczesne, by poprzez urozmaicenie lektury trafić w gusta najmłodszych czytelników.
Staranny dobór historii, ciekawa szata graficzna i treści dostosowane do wieku odbiorcy sprawiają, że po książkę sięga się z przyjemnością. To obowiązkowa lektura na półce każdego 5-cio i 6-cio latka, wydana w serii „Biblioteczka Przedszkolaka”. Zabawne historie i piękne, wesołe ilustracje sprawią, że na buziach dzieci zagości szczery uśmiech. Bo które dziecko mogłoby się przerazić smoka o błędnym spojrzeniu, czy poczciwej mrówki?
Wierszowane opowiadania, rymowanki, tradycyjna opowieść, to zdecydowanie atuty „Bajek o wielkich i małych przygodach”. Różnorodność form zadowoli nawet najbardziej wymagającego czytelnika, który z czasem będzie w stanie recytować np. ulubione fragmenty bajki o biedroneczce. A przy tym ubawi się setnie wraz z rodzicami, bo każde z opowiadań jest zabawne! Każde też niesie jakąś ważną naukę. Choćby tę, że nieważne czy jesteś mały, duży, silny, czy słaby, jesteś wspaniały taki, jaki jesteś. I możesz pomóc innej osobie, czy innemu stworzeniu w potrzebie. Albo, że sprawiedliwość zawsze zwycięża, a zło zostaje pokonane.
Polecam każdemu rodzicowi i każdemu przedszkolakowi, lubiącemu wspólne, głośne czytanie. Odradzam jednak kupowania tej książki na dobranoc. Jako usypianka nie zda testu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena