Koszyk 0
Opis:
Babcia Celina zaprasza do świata swoich bajek. Ciepłe i mądre opowieści dla każdego dziecka, idealne do czytania na głos, z kolorowymi ilustracjami. Autorka - Irena Landau - należy do najlepszych autorek współczesnych, piszących dla dzieci. Jej styl to połączenie klasycznej formy z dowcipnym językiem i ledwie zauważalnym dydaktyzmem. Dzieci z wypiekami na twarzach czekają na rozwój opisanych wydarzeń, a dorośli chętnie czytają im pouczające i zabawne opowieści.
 • Papilon
 • twarda
Mniej Więcej
 • Irena Landau
 • 2010
 • 128
 • 240
 • 195
 • 978-83-245-71-611
 • 9788324571611
 • Y8894
 • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Bajki Babci Celiny

Ocena:
Autor:
Data:
„Bajki Babci Celiny” to zbiór prawie trzydziestu bajek skierowanych do najmłodszych, kilkuletnich dzieci. Jego autorka, Irena Landau, ma w swoim bogatym dorobku twórczym już kilkaset słuchowisk, wierszy i opowiadań dla dzieci i zaliczana jest do grona najlepszych współczesnych pisarek piszących właśnie dla tych najmłodszych czytelników.

Bajki zawarte w książce nie są zbyt długie, kilkustronicowe. Ich tematyka jest bardzo różnorodna ... zawsze jednak najmłodsi znajdą w nich odniesienie do własnych doświadczeń, postaw i zachowań. Opowiastki mają w moim odczuciu przede wszystkim skłonić maluchy do refleksji, rozmowy z rodzicami o otaczającym je świecie, o zwykłych dziecięcych problemach, o rodzinie i przyjaciołach.

Maluchy napotkają w prezentowanych opowiastkach najróżniejszych bohaterów żabkę, królewnę, pieska, krasnoludki, biedronkę, rybkę, konika polnego, krokodyla, myszkę i zwykłe ciekawe świata dzieci. Ich perypetie są bardzo różne, opowiedziane lekkim, żartobliwym językiem, tak by dzieciom łatwo było je zrozumieć i wychwycić płynący z nich morał.

Dla uproszczenia autorka na końcu każdej z bajek zadaje dzieciom pytanie, np. Jak myślisz, czy wszystkim potrzebne jest to samo?, Czy koniecznie trzeba zmieniać nos, nawet jeśli nie jest ładny?, Czy czasem starasz się odgadnąć, co myślą inni ludzie?, Jak myślisz, czy lepiej się myć, czy może nie?, Czy bardziej lubisz ładnych ludzi od innych?... Pomaga to zrozumieć dziecku bajkę i jest wspaniałym argumentem do konwersacji.

Dodatkowym atutem lektury są nieduże, kolorowe ilustracje, które dość często pojawiają się na jej kartach, a które dzieci tak lubią. Myślę, ze warto usiąść z dzieckiem i przeczytać z nim tę właśnie publikację. Na pewno skorzystają na tym obie strony. Maluch pozna odpowiedzi na nurtujące go pytania a rodzic będzie miał okazję lepiej poznać swoje dziecko. Zachęcam do lektury ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena