Koszyk 0
Opis:
Luksusowy prywatny odrzutowiec z ajurwedyjskim studio jogi i spa na pokładzie, studwudziestometrowy jacht wyposażony w salę balową, salon karaoke, kasyno, bar sushi, dwa baseny i kręgielnię, pełne przepychu posiadłości z ogrodami wielkości całej dzielnicy,ubrania wartości kilku mieszkań w Paryżu… Majątek Carringtonów? Nie, to drobiazgi należące do pewnego starego azjatyckiego rodu, któ ... rego bajkowe życie przypomina Dynastię na sterydach: wszystko jest tu większe, wspanialsze, droższe i egzotycznie piękne. Czy w takiej scenerii i w otoczeniu takich ludzi może odnaleźć się ktoś spoza elity? To pytanie musiała zadać sobie Rachel Chu, która nieopatrznie zgodziła się na wyjazd ze swoim chłopakiem Nickiem do jego rodzinnego Singapuru. Nie spodziewała się, że trafi do gniazda bajecznie bogatych os, które tylko czyhają na jej pomyłkę i marzą o usidleniu Nicka. „Kąśliwie zabawne”Anna Wintour „Oryginalne i porywająco śmieszne. Jak przejażdżka rollercoasterem. Uwielbiam!”Jackie Collins. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kevin Kwan
 • 2015
 • 1
 • 494
 • 205
 • 145
 • 97883240-2726-2
 • 9788324027262
 • ZCN9T

Recenzje czytelników

Bogactwo źródłem problemów

Ocena:
Autor:
Data:
"Bajecznie bogaci Azjaci" to historia trzech wywodzących się z Singapuru i Chin rodów: Youngów, T'sienów i Shangów.To co wyróżnia ich od innych śmiertelników to poziom życia jakie prowadzą. Powiedzieć o nich, że należą do grupy ludzi, która nie musi martwić się o pieniądze zdecydowanie za mało. Czytając tę powieść miałam wrażenie, że wszystkie problemy z jakimi się borykają wynikają z tego, że mają tych pieniędzy po prostu za dużo. Mimo, że to książka, a nie film ... przepych tu opisywany aż oślepia. Prywatne odrzutowce, wielkie rezydencje, służba gotowa na każde wezwanie, wystawne przyjęcia, kreacje od najlepszych projektantów mody... Momentami można odnieść wrażenie, że ci ludzie sami już nie wiedzą co jeszcze wymyśleć, jak wykorzystać swoje pieniądze aby dostarczyć sobie jeszcze więcej wrażeń lub może zapomnieć o problemach, których w tym świecie nie brakuje. Bogactwu posiadanemu przez głównych bohaterów w większości przypadków towarzyszy pycha i duma oraz przekonanie o byciu lepszym od tych, którzy wywodzą się z gorzej sytuowanych rodzin. W tym swoistym "gnieździe szerszeni" musi się odnaleźć Rachel, główna bohaterka i zarazem dziewczyna Nicka, potomka klanu Youngów, na którego "ostrzą sobie zęby" przedstawicielki ichniejszego świata bogatych celebrytów.
Powieść Kevina Kwana mogę z czystym sercem polecić. Napisana jest błyskotliwym i pełnym humoru językiem, właściwie na każdej jej karcie można znaleźć coś co intryguje, ciekawi, szokuje. Wgłębianie się w losy jej bohaterów prowadzi do mało odkrywczego wniosku: pieniądze szczęścia nie dają. Przeciwnie, w wielu przypadkach komplikują proste z pozoru sprawy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kroniki towarzyskie Azji

Ocena:
Autor:
Data:
Świat, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki, każda odległość do pokonania prywatnym odrzutowcem, każde przedsiębiorstwo do wykupienia, każdy człowiek podporządkowany. Tak wygląda rzeczywistość najbogatszych Azjatów. Ci jednak w swojej bajkowości i niewyobrażalności stają w poprzek najnowszej powieści Kevina Kwana.

Po pierwsze dzieje się tak dlatego, że ciężko jest utożsamić się z prezentowanym wachlarzem postaci, po drugie ... książka opowiada historię związku Rachel i Nicka w sposób niewyobrażalnie szablonowy. Autor nie zagłębia się w rozważania nad naturą doboru par, nie opiewa niezłomności prawdziwej miłości, nie buduje ciekawych metafor i rezygnuje z pogłębionej psychologizacji postaci. Zamiast tego jest sztywnym komentatorem wielkich towarzyskich ceremonii, spisuje rozmowy jedna po drugiej i przechodzi do kolejnego rozdziału.

Nie znajdziesz tu fantazji ani finezji noblisty, ale jeżeli kusi cię, by w czasie lata poznać inny, płynący złotem i perłami świat, a w dodatku lubujesz się w serialach pokroju “Mody na sukces” bądź tabloidowych kronikach towarzyskich, tom może przypaść ci do gustu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena