Koszyk 0
Opis:
Roxi ma 19 lat i jest piękną dziewczyną. Pewną siebie, pozbawioną hamulców i kompleksów. Jej życie to ciąg imprez, używek, seksu z przypadkowymi mężczyznami dającego jej poczucie władzy nad nimi. Do czasu... Roxi poznaje starszego, intrygującego mężczyznę i z zaskoczeniem odkrywa, że życie to nie tylko wieczna balanga, ale też samotność, konieczność wyboru ... potrzeba miłości. Czy pod zasłoną imprezowiczki kryje się wrażliwa, łaknąca prawdziwej bliskości dziewczyna? Czy przeżycia kobiet w poprzednim pokoleniu mogą wpływać na jej wybory? Roxi będzie musiała zadecydować, jak dalej pokierować swoim życiem. Jedna z dróg będzie prowadzić do upadku, druga – do ocalenia. Którą z nich wybierze? O tym w jej pamiętniku – tak kontrowersyjnym i tak bardzo osobistym, że najlepiej czytać go w ukryciu... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Renata Chaczko
  • 2016
  • 1
  • 286
  • 195
  • 130
  • 978837785-829-5
  • 9788377858295
  • ZD5DV

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„Szczęście polega na tym, że ty nic więcej już nie potrzebujesz do … szczęścia.”

W życiu dokonujemy różnych wyborów, a każdy z nich niesie ze sobą jakieś konsekwencje. Jedne mniej istotne, drugie bardziej, przemyślane bądź podjęte bez zastanowienia. Wszystkie jednak zawierają jakiś element nas samych i kształtują naszą przyszłość, pomagając stawiać kolejny krok. Jesteśmy wolni, więc to jak będzie wyglądało nasze jutro zależy od nas samych. Różnimy się i nic dziwnego ... że obieramy odmienne ścieżki naszej codzienności, a mimo to wszyscy dążymy do tego samego – do szczęścia mającego wiele wymiarów i wiele twarzy. Dla bohaterki książki „aż do DNA” priorytetem i natchnieniem okazywały się imprezy, a seks przylgnął do niej niczym drugie imię. Czy jednak o tym marzyła? Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją nowej powieści Renaty Chaczko, autorki erotyka „Gracze”.

Dziewiętnastoletnia Roxi nie jest przeciętną nastolatką, poczynając od urody i kończąc na osobowości. Odważnie krocząc przez świat wykorzystuje idealne ciało, by po obfitych we wrażenia imprezach znaleźć się w łóżku z jakimś bogatym, starszym mężczyzną. Dziewczyna wie, na co zapolować, bo niosąc spory bagaż seksualnych wrażeń ma swoje wymagania. Zawsze jednak fundując kochankom upojne noce zrywa z nimi kontakt udowadniając, że liczy się dla niej wyłącznie udane zbliżenie. Czy zatem nie potrzebuje miłości? Czy płeć przeciwna już na zawsze pozostanie dla niej tylko narzędziem przyjemności?

Pewnego dnia na życiowej drodze Roxi pojawia się Don, dojrzały mężczyzna, który idealny w każdym calu wzbudza w niej coś, czego nigdy dotąd nie czuła. Czy trafiła ją strzała Amora? Czy jednak ciągnąc za sobą zdemoralizowaną przeszłość można się zmienić? Przed dziewczyną wiele rozczarowań, nadziei, chwil napięć, oczekiwań i wyborów. Czy tym razem podejmie dobrą decyzję?

„Czasami zastanawiam się, czy jest coś gorszego niż przeciętność. Jest. Brak szczęścia i brak miłości. Zwłaszcza miłości własnej. I miłość, podobnie jak szczęście, człowiek nosi w sobie.”

Sfrustrowana sytuacją w domu Roksana szuka ucieczki. Pijany, mający młodą kochankę ojciec prawnik i usilnie próbująca zatrzymać go przy sobie matka wydają się być za bardzo pochłonięci własnymi sprawami, by zwrócić uwagę na życie bohaterki. Tę upragnioną wolność i ukojenie dziewczyna odnajduje w ramionach kochanków, starszych, nieraz żonatych, bogatych. Paradoksalnie jednak nie zależy jej na czułości, a na chwilowej przygodzie, intensywnych wrażeniach i cudownym orgazmie. Jak długo można napawać się imprezami, używkami i seksem? Czy takie bodźce zapewnią jej wieczne szczęście? Dotąd wszystko wydawało się oczywiste, ale kiedy poznaje Dona, cały światopogląd rozmywa się, a to, co było tak banalnie proste, zaczyna sprawiać problemy.

Głowna bohaterka to niezwykle skomplikowana osobowość. Poznając ją ma się wrażenie, że nie do końca chciałoby się ją mieć za przyjaciółkę. Zimna, wyrachowana, egoistyczna, skupiona na przyjemności i nieuznająca wyższych wartości. Aczkolwiek bieg wydarzeń nieco zmiękcza jej kreację i pokazuje, że nie wszystko jest takie, jakby się mogło wydawać. Autorka bardzo inteligentnie podeszła do budowania wizerunku dziewczyny. Nie ma tutaj sztucznych przejść i radykalnych zmian, bo przecież nikt nie zmienia się jak za dotknięciem magicznej różdżki. Nie znajdziecie w tej książce ani krzty romantycznej baśni, a jednak nie brak tutaj emocji i powodów do przemyśleń, bo zaglądając do wnętrza umysłu głównej bohaterki przekonujemy się o tym, jak mylne bywają nasze wyobrażenia i jak wielki wpływ na ludzi może mieć otoczenie.

„Pieniądze są właśnie współczesnym synonimem szczęścia dla wielu, wielu ludzi… Może nie tyle pieniądze, ile to, co można za nie kupić. A można za nie kupić lepsze życie. Oto cała filozofia.”

„aż do DNA” przybiera formę pamiętnika, a więc staje się zarazem najbardziej intymnym środkiem przekazu - relacją pisaną szczerością i sercem. Tworząc pamiętnik budujemy prawdziwy i niezakłamany obraz siebie, nie tając żadnych szczegółów. Właśnie dzięki temu Roxi staje się nam tak bliska, jak gdyby siedziała obok nas i opowiadała nam o swoim życiu. Za autentyczność jej wizerunku i oryginalność dziękuję autorce najbardziej, bo chociaż świat zewnętrzny nie funduje aż nadto wrażeń, zapewnia je główna bohaterka – swoją osobą, wyborami, odwagą i przemyśleniami. Jak zatem zakończy się jej historia?

Renata Chaczko nie przebiera w słowach. Wulgarne określenia i zwroty z czasem stają się akceptowaną rutyną, bo bez nich nie było by głównej bohaterki, a na pewno już nie byłaby ona w pełni sobą. A jednak autorka potrafi uderzyć pięknem języka i tworzy przypominające wzruszającą melodię zwierzenia. Jesteście ciekawi w jaki sposób przemyca je do życia Roxi? O tym możecie przekonać się sami.

Lawina szczerych zwierzeń, niepewność, walka i cięty język, a wszystko to zawarte na kartach szokującej realnością powieści z kontrowersyjną bohaterką na czele. Przerażenie, współczucie, brak zrozumienia, ale i akceptacja – tego możecie doświadczyć sięgając po „aż do DNA” Renaty Chaczko. Jeżeli macie ochotę na zupełnie nieromantyczną historię o miłości (co za paradoks!), wiecie już czego szukać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

aż do DNA

Ocena:
Autor:
Data:
Od chwili gdy zobaczyłam okładkę tej książki i zapoznałam się z jej opisem - wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Imprezująca do rana dziewiętnastolatka, seks i starsi faceci przeważyli szalę i "Aż do DNA" stanęła jako pierwsza w kolejce do przeczytania. Czy było to dobry wybór?

Autorką pamiętnika jest dziewiętnastoletnia Roksana. Piękna, niesamowicie seksowna, pewna siebie dziewczyna, dla której liczą się tylko imprezy ... Jej głównym celem jest wypić jak najwięcej alkoholu i uprawiać seks z jak najliczniejszym gronem partnerów. Nie są to jednak byle jacy partnerzy. Dziewczyna interesuje się starszymi, bogatymi mężczyznami. Roxi, przez problemy rodzinne i słaby kontakt z ojcem szuka uznania i zainteresowania wśród mężczyzn zbliżonych wiekiem do niego. Swoje liczne przygody z facetami określa mianem "mniejszych i większych trofeów". Dziewczyna prowadzi bardzo beztroskie życie - od imprezy do imprezy, od jednego partnera do drugiego. W końcu trafia na mężczyznę, z którym mogłaby wejść w stały związek i wtedy zaczynają się schody. Za maską dziewczyny bez kompleksów, wręcz zakochanej w sobie nie przejmującej się konsekwencjami, możemy zauważyć spragnioną miłości nastolatkę, Roksana poznaje czym jest samotność i cierpienie, jak trudno jest podjąć właściwą decyzję.

Dostajemy do ręki książkę napisaną w formie pamiętnika. Jest to typowy pamiętnik. Żadnych dialogów, sam opis. Muszę przyznać, ze trochę mnie to rozczarowało, gdyż zbyt długie opisy bardzo mnie męczą. Opis z tyłu książki głosi, iż właśnie podjęliśmy decyzję o przeczytaniu kontrowersyjnego i osobistego pamiętnika. Osobistego - zgodzę się, ale czy kontrowersyjnego? Spodziewałam się opisów tak pikantnych, że wstyd mi będzie czytać dalej. Może mam zbyt wygórowane wymagania jeśli chodzi o literaturę w jakimś stopniu erotyczną. Jeśli chodzi o mnie, bardziej kontrowersyjne, osobiste i intymne były sceny łóżkowe z "After", które jest przeznaczone dla młodzieży... Poza opisami podbojów, Roksana odkrywa swoje wnętrze. Mimo wieku oraz niekoniecznie dojrzałego zachowania, dziewczyna ma coś w głowie, o czym możemy się przekonać czytając jej przemyślenia. Niektóre z nich są niesamowicie naiwne, a inne dają powód do głębszego zastanowienia się nad tym co przeczytaliśmy.

To, że tak młoda dziewczyna szuka dużo starszych partnerów nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia. Może zbyt wiele się o tym mówi, może zbyt wiele słyszałam, może historie takie jak ta przechodzą już do codzienności? Przyznacie, że nic w tym dobrego, jednak nastolatki coraz częściej i w coraz młodszym wieku decydują się na seks ze starszymi mężczyznami. Może chodzi o potrzebę akceptacji, a może o to, by poczuć się dojrzalszą i 'lepszą'? Tego nie wiem, jest to jednak coraz częściej spotykane i czytanie o tym przestaje oburzać i zaskakiwać.

Renata Chaczko zdecydowanie nie przebierała w słowach podczas pisania "Aż do DNA". Wulgaryzmy są nieodłączną częścią historii Roksany. Wyobraźcie sobie jak sztuczna byłaby książka, gdyby do ust zbuntowanej dziewiętnastolatki nie wsadzić kilku brzydkich słów. Mnie w żadnym wypadku to nie przeszkadza, jeśli jednak komuś miałoby psuć przyjemność czytania - to niech nie sięga po tę książkę.

"Aż do DNA" nie oczarowało mnie ani nie wstrząsnęło mną. Nie polubiłam żadnego z bohaterów na tyle, by tęsknić za tą historią. Była przyjemną lekturą, jednak nie wgryzła się w pamięć i nie pozostawiła po sobie żadnego śladu. Spodziewałam się po niej o wiele więcej. Za to okładka jest cudowna i nie mogę się na nią napatrzeć :)
http://maw-reads.blogspot.com/2016/02/az-do-dna-renata-chaczko.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena