Koszyk 0
Opis:
Kategorie:
Mniej Więcej
  • Douglas Adams
  • 2000
  • 2
  • Kameleon
  • 83-7150-161-7
  • 9788371501616
  • A6874

Recenzje czytelników

Wyciągnij kciuk.

Ocena:
Autor:
Data:
Swoją przygodę z autostopowiczami rozpocząłem niezwykle, bo od filmu. Był pomysłowy i zabawny tym specyficznym poczuciem humoru, które towarzyszy ludziom inteligentnym, patrzącym na świat przez okulary o jednym szkiełku różowym, drugim zaś zaczerpniętym z mickiewiczowskiej 'Romantyczności'. Postanowiłem sięgnąć po książkę; z racji braków magazynowych była to wersja oryginalna, angielska, dzięki której moglem w pełni podziwiać kunszt autora.
Czy można napisać powieść, która zdobędzie nagrody ... jednocześnie nie mając pełnoprawnej fabuły? Douglas Adams udowadnia, że tak - 'Autostopem przez Galaktykę' to książka oparta na pomysłach, które - jakkolwiek nieprawdopodobne się wydają - po pewnym czasie tworzą odrębny pokój w podziemiach mózgu czytelnika, w którym wszystkie wydają się być nie tylko logiczne, ale również możliwe. Brak konkretnego, zdeklarowanego głównego wątku ma dodatkowy plus - książkę można czytać 'na raty', sięgając do niej w wolnym czasie, czytając po rozdziale, tj. 1-5 stron.. Jest to również cudowny lek na wszelkie przejawy niepokoju - na okładce nadrukowano wielkimi, budzącymi ufność literami napis: 'Nie panikuj!'. Autor wykreował genialny świat, który.. okazuje się być naszym własnym - wystarczy odrzucić stereotypy i spojrzeć w nowy sposób na życie - wszystkie jego wady i absurdy.
Jeśli interesuje Cię niezwykły dowód na nieistnienie Boga, jeśli chcesz znać niebywałą odpowiedź na Życie, Wszechświat i W Ogóle, i jeśli nie boisz się myszy, odnalazłeś swój raj - oto literackie zbawienie, które śmieszy drugą już generację. Wyciągnij kciuk i.. NIE PANIKUJ!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena