Koszyk 0
Opis:
Masz już dość wspominania wyłącznie tego, co się wydarzyło naprawdę? Masz dość osobistych wyznań pisanych w pierwszej osobie? Masz ochotę na fascynującą, interaktywną lekturę? Szukasz życiorysu, który stałby się twoją autobiografią? Oto przedstawiona przez Neila Patricka Harrisa Autobiografia, w której decydujesz ty. To rewolucyjny, iście joyce’owski eksperyment ... napisany w lekkim, przystępnym stylu, w którym aktor, celebryta i organizm zbudowany z węgla w jednym, pozwala tobie, czytelnikowi, pokierować własnym życiem. Urodzisz się w Albuquerque w Nowym Meksyku. Dostaniesz wielką szansę na młodzieżowym obozie aktorskim. Wdasz się w dziwaczną scysję przed nocnym klubem z aktorem Scottem Caanem. Co ważne, w każdym punkcie zwrotnym swojego życia będziesz mógł dokonać wyboru dalszej drogi. Sam zdecydujesz, czy wcielić się w rolę Doogie’ego Howsera. Sam stwierdzisz, czy warto marnować parę lat na zmagania z własną seksualnością. Od ciebie będzie zależało, jakim kawiorem uraczysz się na pokładzie jachtu należącego do Eltona Johna. Dokonaj właściwych wyborów, a zaznasz sławy, zbijesz majątek i poznasz prawdziwą miłość. Niewłaściwe wybory sprowadzą na ciebie cierpienie, sercowe tarapaty i koszmarną śmierć w szczękach wściekłych piranii. Oprócz tego w książce znajdziesz opisy sztuczek magicznych, przepisy na żenujące zdjęcia z aktorskiego dzieciństwa oraz zamykającą całość piosenkę. Jeśli postanowisz kupić w tym roku jedną książkę, niech to będzie ta: Neil Patrick Harris. Autobiografia, w której decydujesz ty. Neil Patrick Harris jest laureatem nagród Tony i Emmy. Aktor sceniczny i filmowy, znany z ról Barneya Stinsona w serialu „Jak poznałem waszą matkę”, emitowanego przez stację CBS (w Polsce na kanale Comedy Central) oraz legendarnego już dziś i ukochanego Doogie’ego Howsera w serialu „Doogie Howser, lekarz medycyny”. Występował w wielu filmach, wielokrotnie prowadził gale rozdania nagród Tony i Emmy, bawił widzów w kilku przedstawieniach wystawianych na Broadwayu. Chętnie korzysta z Twittera (można go tam obserwować jako #actuallyNPH). W wolnym czasie bywa iluzjonistą amatorem. Jest także ojcem bliźniąt w związku z Davidem Burtką. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Neil Patrick Harris
  • 2016
  • 300
  • 218
  • 141
  • 978838087-444-2
  • 9788380874442
  • ZD848

Recenzje czytelników

Zostań kowalem swojego losu!

Ocena:
Autor:
Data:
Często zastanawiamy się, w jakim momencie swojego życia popełniliśmy błąd, co sprawiło, że znaleźliśmy się właśnie w tym miejscu. Jak potoczyłyby się nasze losy, gdybyśmy w odpowiedniej chwili podjęli dane wyzwanie lub też zaprzestali aktywności, gdybyśmy wyszli z domu bądź w nim zostali, gdybyśmy wybrali inne studia, inne miejsce zamieszkania, inny sklep …Takie dywagacje możemy prowadzić w nieskończoność, nigdy jednak już nie cofniemy czasu by sprawdzić, jakim człowiekiem byśmy byli ... dokąd zaprowadziłaby nas alternatywna droga. A szkoda, bowiem możliwość wglądu w swoje wybory i ich konsekwencje mogłaby być niezwykle konstruktywna, pomóc nam w przyszłości, zidentyfikować te zachowania, które tylko pozornie są dla nas korzystne.
Czy jednak rzeczywiście nie mamy wyboru? Czy nie możemy zweryfikować słuszności decyzji podejmowanych na różnych etapach życia? Jedyną i niepowtarzalną okazję, by wziąć stery we własne ręce i pokierować swoim życiem ze świadomością istnienia utraconych możliwości, daje nam Neil Patrick Harris, aktor sceniczny i filmowy, a obecnie również autor książki „Autobiografia, w której decydujesz ty”. Opublikowana nakładem wydawnictwa MT Biznes pozycja, to wyjątkowa szansa na rozwój i na wspaniałą zabawę. Autor, a jednoczenie scenarzysta teatru zwanego życiem, oddaje w nasze ręce swoje istnienie, pozwalając nam dowolnie kształtować przyszłość i podejmować ważkie decyzje, determinujące dalsze życie. To doskonała okazja do refleksji nad własnym życiem i własną sytuacją, to również bodziec do aktywności, do wzięcia odpowiedzialności za podejmowane wybory.
Interakcja, w którą wchodzimy dzięki kreatywności autora, pozwala nam budować pewność siebie, pozwala również przewidywać skutki pewnych zdarzeń, pokazując przy tym, że życie i tak potrafi nas zaskoczyć. Alternatywne ścieżki, których kształt zależy wyłącznie od nas, mogą prowadzić na sam szczyt, lub też sprawić, że nasze życie zakończy się w dość nieprzyjemnych okolicznościach. Zabieg polegający na prowadzeniu narracji w taki sposób, jakby autor opowiadał o naszym życiu sprawia, że w pełni angażujemy się w dokonywane wybory. Możemy przyjść na świat w Nowym Meksyku w kochającej i wspierającej rodzinie prawników, możemy jednak trafić na matkę, dla której sensem życia jest krak i alkohol. Możemy rozwijać w sobie talent aktorski, chłonąc wiedzę na temat poruszania się przed kamerą, technologii obecnej na planie filmowym, możemy uczyć się aktorstwa od najlepszych, lub też poświęcić wszystko dla magii, mając w planach karierę najwybitniejszego magika świata. Możemy też zostać niewypłacalnym sprzedawcą kanapek i czterokrotnym rozwodnikiem (dwa małżeństwa homoseksualne).To wszystko zależy od naszych wyborów, niekiedy jednak determinowanych drobnymi sugestiami otoczenia czy spotkaniami z właściwymi ludźmi we właściwym czasie.
Możemy wybierać, czy chcemy mieć szczęśliwe dzieciństwo, czy może poznać swoje dzieci i przenieść się trzydzieści lat w przyszłość; decydujemy, czy zająć się magią hobbystycznie czy zawodowo; czy dalej eksplorować świat nastoletniej seksualności czy raczej pozostawić te zagadnienia w sferze podświadomości. To tylko kilka z wielu decyzji, których podjęcie okazuje się być kamieniem milowym w naszym rozwoju, które znacząco zmieniają trajektorię naszego lotu przez życie. Można wyłonić pewną prawidłowość, pewien schemat postępowania, który pozwala nam uniknąć tak ekstremalnych doznań, jak śmierć w kwasie solnym podczas wykonywania magicznej sztuczki – do sukcesu prowadzi nas konsekwencja w działaniu, unikanie pokus, poświęcenie się swojej pasji, ale dużo jest tu również przypadkowych zdarzeń. Życie Neila, nasze życie, przywodzi na myśl powiedzenie, że jeśli chce się rozbawić Boga, to należy powiedzieć mu o swoich planach. Nie znaczy to jednak, że myślenie perspektywiczne skazane jest na porażkę. Planujmy, ale bądźmy elastyczni, chwytajmy szanse i dawajmy z siebie wszystko co najlepsze – być może to jest przepis na satysfakcjonujące życie dla każdego, dla wszystkich Neilów świata.
Harris pisząc swoją książkę sięgnął po zabieg może mało odkrywczy, ale z pewnością zbyt rzadko wykorzystywany w publikacjach. Oddanie decyzji co do rozwoju fabuły w ręce czytelnika angażuje emocjonalnie, sprawia, że od lektury trudno jest się oderwać – wszak gra toczy się o naszą przyszłość. Poznając biografię autora, a przy okazji kreując w pewien sposób jego życie, nie tylko śledzimy rozwój aktorskiej kariery, ale dowiadujemy się wielu intrygujących rzeczy dotyczących przepisów obowiązujących małoletnich aktorów, szczegółów związanych z pracą na planie czy … z magicznymi sztuczkami. „Autobiografia …” jest nie tylko zabawą, ale i makiawelicznym zabiegiem, dzięki któremu już nigdy nie podejmiemy istotnej decyzji bez zastanowienia, już nigdy nie obarczymy winą za nasz los drugiego człowieka. W końcu to my jesteśmy kowalami swojego losu i … autorami swojej własnej biografii.

Justyna Gul
Qulturasłowa
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena