Koszyk 0
Opis:
Złota era filmu i wielki romans wspaniałych gwiazd. Rozpoczął się na planie filmowym, jego bohaterami są prawdziwe legendy srebrnego ekranu: Audrey Hepburn i William Holden. Autor bardzo sprawnie opowiada kariery obojga swoich bohaterów zanim się spotkali, a potem zdaje relacje z kolejnych, wielce burzliwych dni na planie Sabriny oraz z rozwoju zauroczenia, które szybko zmieniło się w prawdziwą, wielką mił ... ość. Tajemnice,  skandale i kulisy filmowych produkcji łączą się w tej opowieści z losami tych świetnych aktorów, a przy tym niezwykłych ludzi. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Edward Epstein
  • 2015
  • 216
  • 247
  • 174
  • 9788327153456
  • 9788327153456
  • ZCX2F

Recenzje czytelników

Historia pewnego, gwiazdorskiego romansu

Ocena:
Autor:
Data:
Audrey Hepburn to niekwestionowana ikona pop-kultury. Jej kreacje filmach Sabrina, Śniadanie u Tiffany’ego czy Historia zakonnicy na stałe zapisały się w historii kina i uczyniły z niej nie tylko gwiazdę srebrnego ekranu, ale i symbol nowego stylu w modzie.

Wiliam Holden – złoty chłopiec Hollywood, który czerpał z życia pełnymi garściami. Gwiazdor i amant filmowy.

Oboje spotkali się na planie Sabriny i to spotkanie wywarło na ich życie ogromny wpływ. W książce Edwarda Z ... Epsteina poznajemy historię związku Audrey Hepburn i Wiliama Holdena. Był to związek stosunkowo krótki, ale znaczący dla obojga – nie byli sobie obojętni aż do końca swoich dni.

Epstein w swojej książce skupia się głównie na romansie dwojga aktorów oraz stosunkach łączących ich w późniejszych latach. Jednak książka jest napisana w taki sposób, aby dać całościowy obraz na życie Hepburn i Holdena, a także ówczesnego środowiska aktorskiego. Dużym atutem książki niewątpliwie jest to, że autor umieszcza w niej wiele smaczków i ciekawostek związanych ze schyłkiem złotej ery Hollywood. Ery, w której studia podpisywały z aktorami wieloletnie kontrakty, a co za tym idzie, dbały o ich nieskazitelną opinię – tuszowały skandale, tworzyły idealny obraz aktora. Dzisiaj można by powiedzieć, że robiły dobry PR.

W takich właśnie czasach rozpoczęła się przygoda Audrey z kinem, co w znaczny sposób naznaczyło dalszy rozwój jej kariery.

Książka obfituje w fotografie głównych bohaterów, a także w cytaty zarówno Hepburn i Holdena, jak i ich przyjaciół i współpracowników.

Audrey i Bill biografia Audrey Hepburn i Wiliama Holdena to ciekawa lektura, którą czyta się bardzo szybko i przyjemnie, każda strona sprawia, że czujemy klimat Hollywood u progu wielkich zmian.

Polecam nie tylko dla wielbicieli tej pary aktorskiej, ale i dla osób, które chcą poznać prawdziwe oblicze Hollywood z połowy ubiegłego wieku. Czeka na Was spore zaskoczenie i przyjemna rozrywka na zimowe wieczory.

http://czytajac.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena