Koszyk 0
Opis:
Bogato ilustrowany atlas wprowadza w zagadnienia stosowania ziół oraz produkcji surowców zielarskich z roślin uprawianych w ogrodzie lub dziko rosnących. Wiedzą dzielą się producenci ziół, naukowcy z ośrodków badawczych i doświadczalnych oraz zioło-lekarze z zakonu ojców Bonifratrów. Książka - dzięki przejrzystemu tekstowi oraz klarownemu układowi uzupełnionemu doskonałymi ilustracjami - świetnie systematyzuje zagadnienia z tej dziedziny i pozwala na szybkie wyszukanie potrzebnych informacji.
  • Bellona
  • twarda
Mniej Więcej
  • Arkadiusz Iwaniuk
  • 2010
  • 144
  • 240
  • 170
  • 978-83-11-116-498
  • 9788311116498
  • Y7825

Recenzje czytelników

Atlas ziół krajowych

Ocena:
Autor:
Data:
W ostatnich latach powróciła moda na zioła, produkty naturalne i zdrową żywność. W większości kupujemy już przetworzone i gotowe do użytku produkty. Gdyby jednak pokusić się o samodzielne pozyskanie roślin zielarskich niejedna osoba stanęła by przed dylematem zastanawiając się jak w naturze odnaleźć interesujący nas gatunek. Z pomocą przychodzi nam autor książki „Atlas ziół krajowych” Arkadiusz Iwaniuk ... W swej publikacji przybliża bowiem czytelnikowi ponad 40 gatunków różnych ziół zarówno tych rosnących dziko w naturalnym środowisku jak i tych uprawianych w naszych ogrodach.
Na wstępie autor książki pisze o zaletach stosowania ziół, o tym jak je umiejętnie pozyskać i przechowywać. Dalej przechodzi do charakterystyki poszczególnych gatunków pomagając czytelnikowi w ich identyfikacji. Wspomina o składnikach zawartych w roślinie, podpowiada jak i na co ją stosować.
Ciekawym pomysłem są symbole graficzne zamieszczone tuż obok każdego z ziół. Dzięki nim czytelnik już na pierwszy rzut oka wie jakie jest główne działanie każdej z omówionych roślin.
Atlas jest bogaty w fotografie. Przy każdej opisywanej roślinie znajduje się jej kolorowa ilustracja, co mniej doświadczonym niewątpliwie ułatwi odnalezienie tejże rośliny w naturze. Również szata graficzna, łącznie z okładką, wypada bardzo estetycznie, wszystkie wiadomości są sprytnie poukładane i dlatego całość jest przystępna i zachęca do zgłębiania tematu, który mnie osobiście bardzo interesuje.
Bez wątpienia książka znajdzie swych entuzjastów. Wydanie jest naprawdę rewelacyjne a informacje jakie w nim znalazłam w pełni satysfakcjonujące. Na pewno warto na nie zwrócić uwagę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena