Koszyk 0
Opis:
Gdy późnym latem w ściółce między drzewami pokazują się pierwsze grzyby, oznacza to, że rozpoczyna się najlepszy czas dla grzybiarzy. Jednakże nie wszyscy wiedzą, gdzie można znaleźć borowika, maślaka czy podgrzybki. Czy ulubione przez nas grzyby rosną w lasach liściastych, czy iglastych? Jak nazywają się smaczne grzyby jadalne, które można spotkać na łące? Korzystanie z tego atlasu, w którym informacje zaprezentowano w prosty i przystępny sposób ... pozwoli: * poznać gatunki grzybów jadalnych i trujących, * uzyskać wiedzę na temat typowego środowiska wzrostu poszczególnych gatunków grzybów, * szybko rozpoznać, dzięki zamieszczonym symbolom, które grzyby są jadalne, a które trujące. Szczegółowe opisy 180 najważniejszych gatunków grzybów uzupełnione są pięknymi, kolorowymi zdjęciami okazów w ich naturalnym środowisku oraz porady, jak je znaleźć. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • RM
 • miękka
Mniej Więcej
 • Hans E. Laux
 • 2014
 • 2
 • 176
 • 190
 • 131
 • 9788377733042
 • 9788377733042
 • ZBJHM

Recenzje czytelników

atlas grzybów

Ocena:
Autor:
Data:
Sezon grzybowy w pełni. Myślę więc, że każdego miłośnika grzybobrania zainteresuje publikacja pt. „Atlas grzybów jadalnych i trujących”. Jest to bardzo kolorowe wydanie bo opatrzone ilustracją każdego omawianego gatunku. Ilustracje to co prawda ważny element tej lektury jednakże ilustracje to nie wszystko. Autor każdorazowo charakteryzuje cechy szczególne danego grzyba tak by ułatwić czytelnikowi identyfikację. Podpowiada również gdzie i kiedy występuje ... dając grzybiarzom przy tym cenne rady i uwagi. Ważne by zwrócić uwagę na maleńkie symbole tuż obok opisu grzyba. Informują one o tym czy grzyb jest jadalny czy trujący a może jest zdatny do spożycia jednak nie zaleca się tego ze względu na gorzki smak lub groźbę niestrawności. Inne symbole oznaczają, że mamy do czynienia z grzybem rurkowym (na spodniej części kapelusza znajdują się rurki), blaszkowym (na spodniej części kapelusza znajdują się blaszki) lub jakimś innym np. grzyby o innym owocniku.
Na końcu książki znalazłam pomocny indeks dzięki któremu w prosty i szybki sposób odnajdziemy interesujący nas gatunek. Wiadomości jakie zawiera książka są naprawdę bardzo interesujące i praktyczne, chociaż autor podpowiada czytelnikowi też, że doświadczenie grzybiarza to cecha bezcenna. Atlas może pomóc w identyfikacji jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku. Gdy więc nie jesteśmy pewni w 100% nie powinniśmy zabierać z lasu znalezionego grzyba. Taka ostrożność uchroni nas przed konsekwencjami jakie może przynieść spożycie trującego gatunku.
Całość oceniam więc pozytywnie. Publikacja jest kolorowa, tłem ilustracji jest zawsze naturalne środowisko występowania grzybów (las liściasty i mieszany, las iglasty, łąki i ogrody, drewno, obszary podmokłe). Wiadomości są natomiast uporządkowane i konkretne.
Myślę więc, że książka jest warta uwagi. Każdy grzybiarz powinien mieć jeden porządny atlas grzybów w swej biblioteczce. Ja do swojego zajrzę jeszcze pewnie wiele razy. Na pewno nie będzie gromadził kurzu na półce. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena