Koszyk 0
Opis:
Książka Artur czarodziej powstała w Belgii. Napisał ją Daniel Joris, a zilustrował Gauthier Dosimont, jeden z najbardziej znanych w świecie twórców komiksów i książek dla najmłodszych dzieci. Historia Artura czarodzieja została na nowo opowiedziana po polsku przez Tomasza Michałowskiego.
Mniej Więcej
  • Daniel Joris
  • 2009
  • 1
  • 126
  • 231
  • 220
  • 978-83-7568-2-20-5
  • 9788375682205
  • Y3044
  • 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Artur czarodziej

Ocena:
Autor:
Data:
"Artur czarodziej" to opowieść o chłopcu, który pewnego dnia znalazł starą księgę, zawierającą magiczne zaklęcia. Od tej chwili w jego życiu ciągle coś się dzieje. Artur zmienia się kolejno w myszkę, żabę, ptaka, kreta, królika i lisa. Poznaje świat, przeżywa wiele przygód, udziela pomocy przyjaciołom.

Każde kolejne wcielenie Artura, to kolejny rozdział książki i kolejne przygody, a na koniec sprawdzian :) Spokojnie ... taki sprawdzian z pewnością nie zniechęci dziecka do dalszego czytania :) Pytania sprawdzają spostrzegawczość dziecka, ćwiczą jego pamięć, motywują do słuchania w jeszcze większym skupieniu.

Książka, jest pięknie ilustrowana. Właściwie każda kolejna strona to kolejny bajkowy obrazek, w który wpisany jest niedługi fragment teksu.

Tekst jest prosty, litery duże, rozdziały dość krótkie. Dziecko, które potrafi już czytać, poradzi sobie samo z tą książką, choć oczywiście wspólne czytanie daje dodatkowe korzyści :)

Dodam jeszcze, że książka ma twardą okładkę, kartki z dobrej jakości papieru i jest szyta.

Dzieckiem nie jestem, ale bardzo miło spędziłam czas przy lekturze tej książeczki, tym bardziej polecam

http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ukochana książka synka

Ocena:
Autor:
Data:
Historia Artura powstała w Belgii a jej autorem jest Daniel Joris. Jednak to Tomasz Michałowski podjął się opowiedzenia jej po polsku. Kochani, dziś przedstawię Wam książeczkę, która skradła serce mojego syna.


Artur jest wesołym rozrabiaką. Pewnego dnia, gdy rodziców nie ma w domu chłopiec udaje się na strych w celu poszperania w starociach. Jak każde dziecko lubi odkrywac nowe "skarby". Znaleziona na strychu księga okaże się magiczną i pełną mocy skarbnicą zaklęć ... Chłopczyk za pomocą tajemniczych słów najpierw zamieni się w mysz i o mały włos uniknie łapki na myszy, potem będzie żabą ratującą przyjaciela Myszorka z opresji, ptakiem który pomaga pisklętom,kretem,królikiem a nawet lisem. Za każdym razem Artur będzie potrzebował innego magicznego zaklęcia, przekona się na czym polega prawdziwa przyjaźń, nauczy się pomagać innym a nawet zdobędzie nowych przyjaciół.
Świetna czytelnicza zabawa gwarantowana.

Piękne kolorowe ilustracje przedstawiające przygody Artura zachęcają małego czytelnika do uważnego śledzenia treści. Rozdziały są na tyle krótkie, że nie zniechęcą kilkulatka, ale na tyle długie by zaspokoić ciekawość dziecka. Idealna długość na wieczorne czytanie przed snem. Po zakończeniu każdego rozdziału możemy sprawdzić czujność dziecka zadając mu pytania ze Sprawdzianu z uważnego czytania. Takie sprawdzian jeszcze bardziej mobilizuje dziecko do słuchania o czym sa konkretne rozdziały a także do szczegółowego przyglądania się ilustracjom. Świetna forma nauki skupienia i spostrzegawczości.
Rozdziałów jest sześć, każdy czytaliśmy innego dnia. Synkowi ksiązka tak bardzo przypadła do gustu, że czytałam mu od nowa wszystkie. Zabawne zaklęcia powtarzaliśmy głośno razem śmiejąc się gdy któreś z nas się pomyliło.

Polecam Wam serdecznie tą wspaniałą, pełną przygód i lekcji przyjaźni książkę! Warto mieć ją w swojej biblioteczce, dzieci z pewnością ją pokochają.

malwinaczyta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena