Wirtualny doradca
facebook
promocje
 

Architektura świata. Najsławniejsze budynki i budowle

34,55 zł

39,95 zł

Oszczędzasz: 5,40 zł
(14%)

Szybka wysyłka 24h!

Dostawa do księgarni
ZA DARMO
Album prezentuje różne style w architekturze świata, od dawnych, starożytnych epok po czasy współczesne, a także opisuje procesy prowadzące do zmian w kształtowaniu się sztuki architektonicznej.
Od tysięcy lat ludzie próbowali formować swoje otoczenie najpierw wznoszono konstrukcje, które miały zapewnić bezpieczeństwo. Z czasem, wraz z postępem cywilizacyjnym, wymagania i oczekiwania ludzi się zmieniały dlatego również architektura musiała dostosowywać się do rozwoju myśli technicznej, kultury i estetyki. Powstawały budowle coraz bardziej skomplikowane konstrukcyjnie, ale także coraz ciekawsze pod względem wyglądu. Niektóre z nich przetrwały próbę czasu i wciąż są sławne, pozostając

wzorem dla budowniczych w kolejnych stuleciach. Czy sprawiły to ich doskonałość architektoniczna, fascynujący pierwiastek historii i legendy, czy wszystkie atuty łącznie trudno jednoznacznie orzec. Trudno też przewidzieć, czy sława ta przetrwa dalsze stulecia, czy i które z budowli, zarówno dawnych, jak i współczesnych, przejdą kolejne próby czasu i oprą się zapomnieniu.

Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Architektura świata. Najsławniejsze budynki i budowle
Autor Praca Zbiorowa
Wydawnictwo Dragon (Bielsko-Biała)
Oprawa twarda
Rok wydania 2010
Numer wydania 1
Liczba stron 256
Długość [mm] 283
Szerokość [mm] 203
ISBN 978-83-61582-960
EAN 9788361582960
Indeks Z7208

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Architektura świata. Najsławniejsze budynki i budowle