facebook
promocje
 

Architektura świata. Najsławniejsze budynki i budowle

34,55 zł

39,95 zł

Oszczędzasz: 5,40 zł
(14%)

Chwilowo niedostępne

Album prezentuje różne style w architekturze świata, od dawnych, starożytnych epok po czasy współczesne, a także opisuje procesy prowadzące do zmian w kształtowaniu się sztuki architektonicznej.
Od tysięcy lat ludzie próbowali formować swoje otoczenie najpierw wznoszono konstrukcje, które miały zapewnić bezpieczeństwo. Z czasem, wraz z postępem cywilizacyjnym, wymagania i oczekiwania ludzi się zmieniały dlatego również architektura musiała dostosowywać się do rozwoju myśli technicznej, kultury i estetyki. Powstawały budowle coraz bardziej skomplikowane konstrukcyjnie, ale także coraz ciekawsze pod względem wyglądu. Niektóre z nich przetrwały próbę czasu i wciąż są sławne, pozostając wzorem dla budowniczych w kolejnych stuleciach. Czy sprawiły to ich doskonałość architektoniczna, fascynujący pierwiastek historii i legendy, czy wszystkie atuty łącznie trudno jednoznacznie orzec. Trudno też przewidzieć, czy sława ta przetrwa dalsze stulecia, czy i które z budowli, zarówno dawnych, jak i współczesnych, przejdą kolejne próby czasu i oprą się zapomnieniu.
Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Architektura świata. Najsławniejsze budynki i budowle
Autor Praca Zbiorowa
Wydawnictwo Dragon (Bielsko-Biała)
Oprawa twarda
Rok wydania 2010
Numer wydania 1
Liczba stron 256
Długość [mm] 283
Szerokość [mm] 203
ISBN 978-83-61582-960
EAN 9788361582960
Indeks Z7208
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Architektura świata. Najsławniejsze budynki i budowle