Koszyk 0
Opis:
Witaj, czytelniku, w świecie, w którym półki z książkami są zaczarowane, bibliotekarze okazują się czarodziejami, a zaklęcia nie są rzucane na wiatr… Archie Greene, choć to dzień jego urodzin, nie spodziewa się tajemniczej paczki, którą przynosi mu do domu nad wyraz uprzejmy, elegancki doręczyciel. Ani towarzyszącego jej specjalnego polecenia. Nie wie też, ż ... e lada moment odkryje niezwykłą rodzinną tajemnicę…. Kryje się w niej stara książka napisana w języku, którego chłopiec nie potrafi odczytać. Wkrótce przyjdzie mu odkryć nieprawdopodobny sekret rodzinny… Archie pozna niezwykły świat Strażników Płomienia – świat ludzi oddanych idei odnajdywania i chronienia magicznych książek. Szybko też się dowie, że książka, którą otrzymał w urodzinowym prezencie, jest szczególnie zagrożona, ponieważ poszukują jej złe duchy. Przy pomocy kuzynostwa Archie musi rozszyfrować tajemniczą szaradę i odkryć utajnione moce swojej książki, aby uchronić Strażników Płomienia przed złem. KSIĄŻKĘ TĘ MOŻNA BEZPIECZNIE OTWORZYĆ, O CZYM UROCZYŚCIE ZAŚWIADCZA CERTYFIKAT MUZEUM ROZMAITOŚCI MAGICZNYCH. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • D.D Everest
 • 2016
 • 1
 • 320
 • 202
 • 132
 • *, 978837818-680-9
 • 9788378186809
 • ZDAOX
 • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Archie Greene

Ocena:
Autor:
Data:
W każdym z nas podobno jest cząstka dziecka, we mnie na pewno. Dlatego co jakiś czas sięgam po pisane zaczarowanym piórem historie i wcale nie jest mi wstyd, że książka z półki "dla dzieci i młodzieży".

Archie Greene mieszka w West Wittering wraz z babcią Gardenią Greene, jedyną bliską mu osobą. Chłopiec martwi się, co będzie robił podczas nadchodzących wakacji, nie ma rodzeństwa z którym mógłby się bawić, a jego nieliczne grono przyjaciół wybiera się na zagraniczne wakacje ... na które Archiego nie stać. Babcia stara się wiązać koniec z końcem, najczęściej jednak musi kupować dla Archiego rzeczy używane. Nie skarży się jednak, nie obwinia siedemdziesięcioletniej babci. W dniu dwunastych urodzin odwiedza ich Horace Catchpole, pracownik kancelarii prawnej, by dostarczyć paczkę, dla ... Archiego. W paczce znajduje się książka napisana w nieznanym chłopcu języku, która przez czterysta lat przechowywana była w piwnicach kancelarii, z przeznaczeniem dostarczenia jej do rąk własnych Archiego Greene. Do paczki dołączony jest list, mówiący by chłopiec dostarczył książkę do księgarni "Biały Regał" w Oksfordzie. W jednej chwili jego życie zostaje wywrócone do góry nogami. Przed nim wiele fantastycznych przygód, odkrycie rodzinnej tajemnicy, dołączenie do ... tego już Wam nie powiem ;) Wiedzcie jednak, że z pomocą kuzynostwa przyjdzie mu rozszyfrować tajemniczą szaradę.

Powieść napisana tak, że nie chce się jej wypuścić z ręki, czyta się fantastycznie. Magia, czarodzieje, misje, zaczarowane książki, złe duchy i zaklęcia. Tego własnie możecie się spodziewać. Świetna zabawa dla dorosłych, jeśli tylko odrzuci się na bok uprzedzenia związane z bajkami. Dzieciaki i młodzież przeżyją cudowną przygodę z Archim Greenem. Niezwykły świat Strażników Płomienia.

"Chłopiec czuł, że babcia najwyraźniej coś przed nim ukrywa.
Gardenia cmoknęła z ciężkim westchnieniem.
- No cóż... Sądzę, że prędzej czy później i tak się o tym dowiesz - stwierdziła. - W Oksfordzie mieszkają Foxe'owie. Ciocia Loretta i jej wesoła gromadka.
Dla Archiego była to niesłychana nowina. Nie miał pojęcia, że poza babcią ma jeszcze krewnych.
- Foxe'owie...?
Babcia zmarszczyła czoło.
- Tak. Loretta i Woodbine Foxe'owie. Przepraszam. Powinnam ci była powiedzieć o tym wcześniej, ale to nie było łatwe. Loretta to siostra twojego ojca.
Archie patrzył na nią zszokowany..."

Gdybym miała krótko określić co cechuję tę książkę, napisałabym, że to powieść o niebanalnej treści, przy której można się znakomicie zrelaksować.
Oczywiście polecam, małym i dużym, młodszym i starszym. Znajdźcie w niej cząstkę własnego ja, pragnień i marzeń z dzieciństwa.

Autor D.D. Everest mieszka wraz z rodziną pod Londynem. Kiedy nie pisze, trenuje młodzież w klubie piłkarskim, bywa również technikiem muzycznym w kolejnych rockandrollowych grupach syna. Przede wszystkim jest jednak dziennikarzem oraz autorem książek z literatury faktu.

Dziękuję bardzo Wydawnictwu Rebis za udostępnienie mi pierwszego tomu trylogii. W przygotowaniu "Archie Greene i Klub Alchemików".
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

MAgia czytania albo czytanie o magii

Ocena:
Autor:
Data:
"Samo słowo wyobraźnia , czyli imaginacja ,pochodzi z tych samych źródeł co słowo magia, stąd też wiele wybitnych autorytetów (...) wysnuwa tezę, że ludzka wyobraźnia jest ostatnim śladem magicznych mocy, jakie niegdyś posiadał każdy człowiek."

Ale tak szczerze Drogi Czytelniku? Czy nie marzyłeś kiedyś o tym by być czarnoksiężnikiem? Czy nie chciałeś mieć zaczarowanej różdżki? Czy choć raz nie bawiłeś się w magiczne zaklęcia?....Hokus pokus.. ... Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, i dodatkowo czujesz ogromną miłość do książek, to "Archie Green i sekret czarodzieja" jest zdecydowanie lekturą dla Ciebie, bez względu na Twój wiek.

Książka opowiada o mały chłopcu, którego życie zmienia się w dniu dwunastych urodzin. Bohater dostaje niespodziewany prezent od nieznanego adresata - starą książkę napisaną w nieznanym języku. Dołączony jest do niej list nakazujący doręczenie jej do księgarni w Oxfordzie. Od tego momentu nic nie jest już takie jak było. Archie odkrywa rodzinę o której nie miał pojęcia, dowiaduje się o istnieniu Magii. Nowo odkryta wiedza wciąga go w świat Strażników Płomienia - ludzi, których zadaniem jest chronić magiczne książki, a przez to świat przed działaniem czarnej magii. Od teraz jedyną rzeczą jak łączy jego poprzednie życie z obecnym jest miłość do książek. Niestety, siły zła dążą do panowania nad światem, i jak się okazuje to Archie musi odegrać dużą rolę w walce z nimi. Ten pojedynek pozwala mu także na odkrycie jego rodzinnych tajemnic oraz własnego przeznaczenia.

Książkę czyta się jednym tchem. Przygody Archiego "oczarowują" czytelnika. Nagle, z szarej rzeczywistości przenosimy się do świata, w którym z książek potrafią wyskakiwać różne stworzenia, od rycerzy po złe wilkołaki. Książki przemawiają ludzkim głosem i mają swój piękny świat. Okazuje się, że kryją w sobie wiele uczuć oraz przewrotności.

Czytając tę historię poczułam się jak dziecko, które wciąga się w inną rzeczywistość i koniecznie chce dowiedzieć się co jest dalej. Dobrze jest czasem oderwać się od tego dorosłego życia i poczuć się odrobinę beztrosko.

Myślę, że Mały Czytelnik będzie miał ogromną frajdę poznając Archiego Greena. Ta książka wywoła na pewno wiele emocji, od radości po odrobinę strachu. Powieść ta na pewno uruchomi wyobraźnie, a może też "zaszczepi" u najmłodszych pasję czytania książek. W końcu każda książka może okazać się magiczna.

Polecam tę lekturę każdemu, kto chce poczuć, choć odrobinę magii.

Więcej recenzji na fifrkau.blogspot.com zapraszam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena