Koszyk 0
Opis:
Fascynująca książka obecna w co trzecim rosyjskim domu. Jej nakład w Rosji przekroczył już 5 milionów egzemplarzy, a film nakręcony na jej podstawie zyskał miano kultowego. To literatura pisana przez fachowca, całkowicie autentyczna, mocna i brutalna. „Korecki po mistrzowsku opisuje skryminalizowaną rzeczywistość, w brutalny sposób przedstawiając przestępczą hierarchię z jej nie-honorowym kodeksem, systemem zdegenerowanych wartości ... autorytetem więzienia jako trampoliny do bandyckiej kariery. Krew leje się z książki szerokim strumieniem, trup ściele gęsto, a wszystko to nie pozostawia złudzeń: życie ludzkie nie było, nie jest i nie będzie w Rosji w cenie, dopóki szacunek i respekt budzi jedynie brutalna siła.(…) „Antykiler“ to powieść o szakalu w stadzie rozjuszonych wilków, który, by wyrwać się z zaklętego kręgu przemocy i zdrady, musi rozszarpywać swych współplemieńców, wiedząc, że wcześniej czy później i tak trafi na ich ostre kły. Wiktor Bater Danił Korecki wyróżnia się wśród innych rosyjskich pisarzy doskonałą znajomością realiów świata przestępczego. Jako były milicjant zna go na wylot. Wszystko, o czym pisze, widział osobiście. Sam o sobie mówi, że jest gliniarzem, profesorem i pisarzem w jednym. Ma doświadczenie pułkownika MWD (Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Rosji); ponadto jest profesorem Uniwersytetu w Rostowie i autorem ponad 250 prac naukowych. Łączny nakład jego książek przekroczył 20 milionów egzemplarzy. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Feeria
 • miękka
Mniej Więcej
 • Danił Korecki
 • 2014
 • 1
 • 524
 • 235
 • 166
 • 978-83-7229-371-8
 • 9788372293718
 • ZBDOT

Recenzje czytelników

Na celowniku

Ocena:
Autor:
Data:
Czas wziąć się do pracy po wielkanocnym obżarstwie i nadrabiać zaległości książkowe. Po tej małej przerwie wracam do Was z powieścią Daniła Koreckiego - Antykiller. Książkę wygrałem w konkursie Można Przeczytać i gdy tylko do mnie dotarła od razu wziąłem się za czytanie.

A tak na marginesie. Pamiętacie, że dzisiaj Światowy Dzień Książki? Macie jakieś eventy książkowe w swojej okolicy?


Wracając do Antykillera. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu paczki - "ale to wielka książka" ... I rzeczywiście - niestandardowy format, przeszło pięćset stron czyni powieść największą w moim zbiorze.

Powieść jest teraz najbardziej popularną książką w Rosji, ponad pięć milionów sprzedanych egzemplarzy, film na jej podstawie okrzyknięto kultowym, tylko gra komputerowa taka jakaś nijaka. Akcja dzieje się w Rosji, w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdzie panuje wszechogarniająca przemoc i bezprawie. Tichodońsk, przykaukaskie miasto to raj dla złodziei. Działa tutaj bardzo dobrze zorganizowana szajka, mająca swój własny kodeks, ale nie wahająca użyć wszystkich środków do osiągnięcia własnych celów. Policjanci są regularnie zastraszani, sędziowie i prawnicy przekupywani, a każdy, mimo ochrony, może zginąć w biały dzień. To brutalna rzeczywistość, w której przyszło żyć głównemu bohaterowi, Lisowi - byłemu naczelnikowi biura kryminalnego, który mimo uporczywej walki z przestępczością został osadzony w więzieniu. Dzięki swojemu sprytowi wychodzi na wolność i zaczyna realizować swoją zemstę.

Warto zaznaczyć, że postać Lisa jest autentyczna. Autor, agent śledczy, pracował z detektywem operacyjnym biura kryminalnego Anatolijem Rublowem, który miał niezwykły dar do wykrywania przestępstw. Korecki spisał jego historie, trochę dopracował i tak powstała jego najlepsza powieść. A tych ważniejszych i trochę mniej ważnych bohaterów mamy naprawdę sporo. Na początku poznajemy nową falę - młodych, bezwzględnych, nieszanujących kodeksu bandytów, którzy chcą wprowadzić swój własny porządek. Później autor przedstawia nam stopień skorumpowania policji i próby przekupienia kolejnych funkcjonariuszy, ale i sędziów prawników. Jeśli któryś z nich się nie godził, bardzo często ginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Tichodońsk to męski, brutalny, pełen przemocy i gwałtu świat. Morderstwa są na porządku
Kamil Czyta Książki
dziennym. Tu nikt z nikim się nie patyczkuje, każda zatarg, nieporozumienie jest wyjaśniane siłą, krew leje się bardzo często, kolejne trupy są odnajdywane przez policję, w coraz to innych miejscach. Tutaj nie ma czasu na sentymenty. Albo będziesz współpracował z mafią, albo możesz żegnać się z życiem. Kobiety traktowane są podmiotowo, jakby pozbawione własnej woli, muszą zaspokajać seksualnie wszystkich, którzy mają na to ochotę. Nie istnieją wartości jak miłość i braterstwo, każdy tutaj jest swoim panem. Dla niektórych może wydawać się to zbyt brutalne, ja jednak dodam, że wszystkie opisy gwałtów, morderstw, zamachów czy pobić są naprawdę napisane bardzo szczegółowo, bez zbędnego upiększania.

Gdy dotarłem do 400 strony książki zrozumiałem jedną rzecz. Wszystkie wątki jakie stworzył Korecki łączą się w jeden wspólny. W tym właśnie momencie poczułem niezwykły szacunek do autora, bo połączyć wszystkie wątki w jedną, kompletną i spójną całość to nie lada wyzwanie. I to właśnie jest największą zaletą tej książki, zarówno wykreowany, brutalny świat, ale i sposób prowadzenia akcji, aż do finalnego zakończenia.

Najlepiej wypada wątek Mistrza, płatnego zabójcy, który dostaje bardzo trudne zadanie do wykonania. Właśnie opisy jego przygotowań, planowanie poszczególnych minut akcji wciągają czytelnika bez reszty. Zaczynasz się zastanawiać czy uda mu się czy nie, czy coś pójdzie nie tak? Wszyscy bohaterowie są jak najbardziej autentyczni, pozbawieni skrupułów, brutalnie walczący o swoje racje. I tak powinniśmy czuć szacunek do Lisa, nienawiść do Czarnomora, obrzydzenie do Karka, potępienie dla Bobovkina i zrozumienie dla Nataszy. Mimo, że miasto pogrąża się w chaosie, zewsząd ogarnia przemoc to oni i tak będą walczyć. Równie dobrze wygląda wątek milicyjny. Korecki świetnie przedstawił brutalność policji, ale i jej skorumpowanie, niemożność poradzenia sobie z bandytami. Mnie osobiście wciągnęła akcja polowania na siebie oddziału Taltan i Piekło, które przez małą dezinformację nie wiedziały, że grają w tej samej drużynie.

Książkę polecam każdemu kto nie boi się okrutnej brutalności, gęstej posoki i bezwzględności mafii. Autor stworzył coś, co wciągnie czytelnika bez reszty, a gdy ten już skończy, wyplunie go beznamiętnie pozostawiając nieodparte wrażenie, że to nie fikcja, a czysta, zwierzęca prawda.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tego jeszcze nie było!

Ocena:
Autor:
Data:
To co rosyjskie nie cieszy się popularnością. Bzdura! No, przynajmniej w wypadku "Antykilera", którego łączny nakład przekroczył... 5 mln sprzedanych egzemplarzy! Pokaźna suma, która powinna zachęcić każdego niepewnego.

Przestępczy świat Rosji lat 90. XX wieku to zorganizowane grupy przestępcze , złodziejskie korporacje, gangi młodzieżowe i skorumpowani politycy. W samym centrum tego świata zawiązuje się spisek przeciwko prezydentowi Rosji ... a zadanie wynikające z tego spisku ma wykonać najwyższej klasy płatny morderca-snajper. Tylko major Korieniew, zwany Lisem, jest gotów przeciwdziałać zbrodniczym planom. Korzysta jednak z własnych, bezwzględnych metod, które często mają niewiele wspólnego z przestrzeganiem prawa....

Danił Korecki wyróżnia się wśród innych rosyjskich pisarzy doskonałą znajomością realiów świata przestępczego. Jako były milicjant zna go na wylot. Wszystko, o czym pisze, widział osobiście. Sam o sobie mówi, że jest gliniarzem, profesorem i pisarzem w jednym. Łączny nakład jego książek przekroczył 20 milionów egzemplarzy.


Przestępcy skarżą się na bezprawie! To co mają powiedzieć uczciwy obywatele?!

Kiedy ujrzałem powieść po raz pierwszy byłem przerażony. Byłem pewien, że ten olbrzym zajmie mi bardzo długi czas. Ale skąd, poszło szybko. Narzekać mogę tylko na pierwsze sto stron. Korecki wprowadzał nas w świat przestępczy, a był to proces okropnie nużący. Jednakże kiedy akcja się rozkręciła, czytanie sprawiało mi czystą przyjemność.

Grzechem byłoby, gdybym nie zwrócił uwagę na świetne wydanie. Ciekawa okładka z mężczyzną celującym w cel za Czytelnikiem, rozpryśnięta krew dookoła i przyciągający uwagę napis. Patrzenie na tę pozycję to przyjemność, a wydawnictwu należą się słuszne owacje.

Zaskakujące było dla mnie to, że po kilku minutach czytania zostałem wciągnięty w mafijny świat, który jest jeszcze bardziej okropny niż to się nam wydaje. Korecki potrafi podejść Czytelnika poprzez ciekawe opowiadanie historii. Aż chciałoby się czytać i czytać dalej, aż do ostatniej strony. Umiejętność ta niestety zanika wśród dzisiejszych pisarzy, dlatego Ci, którzy posiadają dar ciekawego opowiadania piszą bestsellery. Nie prawdaż?

Jeżeli nie boicie się wkroczyć w przestępczy świat, pochłaniający bez reszty, "Antykiler" jest dla Was lekturą obowiązkową. Naprawdę, czyta się go w mgnieniu oka. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena