Koszyk 0
Opis:
Anna Seniuk w rozmowie z córką, Magdaleną MałeckąZ miłości porzuciła rolę, która trafia się aktorce raz na sto lat. O mały włos – aż trzykrotnie – nie straciła życia. Zwymyślała komisję egzaminacyjną krakowskiej szkoły teatralnej, uwiodła swą grą rosyjskiego dramaturga i jako pierwsza polska aktorka pokazała na dużym ekranie biust.A wszystko to – ... jak sama mówi – zaczęło się w dniu, w którym biegnąc przez krakowski rynek, „przeskoczyła Sukiennice”.Odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce. Dziś nie boi się opowiedzieć o swoich życiowych zmaganiach.Znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery.Anna Seniuk – aktorka w błyskotliwej i odważnej rozmowie z córką, Magdaleną Małecką. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna Seniuk
  • 2016
  • 1
  • 320
  • 210
  • 135
  • 97883240-3708-7
  • 9788324037087
  • ZDE15

Recenzje czytelników

Wcale nie taka Madzia!

Ocena:
Autor:
Data:
Jeśli szukacie taniej sensacji, na wzór współczesnych opowiastek celebrytów, jeśli oczekujecie, że ta książka będzie szokować, wyciągnie na światło dzienne jakieś „obrzydliwostki” z życia aktorów, teatru i rodziny, to ta książka nie jest dla was!
Jeśli zaś szukacie ciepłej, spokojnej, serdecznej, pełnej refleksji i ułamków wspomnień, składanych w całość w dość przemyślnie poprowadzonej rozmowie córki i matki o dzieciństwie, młodości, pierwszej miłości, pierwszej roli aktorskiej ... macierzyństwie i życiowych marzeniach, to ta książka jest zdecydowanie godna waszej uwagi!
Anna Seniuk, podpytywana przez swą córkę, zabiera czytelników w podróż od rodzinnego Stanisławowa, z którego całą rodziną wyjechali z dnia na dzień w bydlęcym wagonie, rzuceni przez wir historii w nieznane rejony, przez dwór w Zatorze, wplątuje w skomplikowane opowieści o dziadkach i pradziadkach, a potem gubi się sama w meandrach historii, potem ocknie się w ukochanym Krakowie, a później nagle znajdzie w Warszawie, by zatrzymać, na tę chwilę, swą podróż w zacisznej wiosce, gdzieś niedaleko Przemyśla, gdzie aktorka znalazła swój wymarzony kąt. Nietypowa baba wraz z córką zabiera was w podróż po krakowskich i warszawskich teatrach, pokazuje życie za kulisami, ale dyskretnie, aby nikogo nie spłoszyć… i wierzcie mi, przez cały czas podczas lektury, będziecie słyszeć jej przyjazny głos… Nie znajdziecie w tej książce gotowej, skończonej autobiografii znanej aktorki, a jeśli już sama poda czytelnikowi jakieś fakty z życia, nie będą osadzone co do dnia, godziny i minuty w minionym już czasie.
Znajdziecie w tej rozmowie, podróży przez życie Anny Seniuk, wiele mądrych zdań. Nie ma w tej rozmowie historii przerysowanych, podkoloryzowanych, na siłę tworzonych anegdot. Anna Seniuk ma do tego ciekawe podejście, które wyraża w słowach: „Jeśli będziemy tak wszystko preparować, to być może nie zostanie po nas żaden prawdziwy zapis, żadne prawdziwe świadectwo naszych czasów.”

Zofia Jakóbczak, www.tojacipoczytam.wordpres.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

wspaniała książka

Ocena:
Autor:
Data:
Książka ”Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” to biografia znakomitej aktorki napisana przez jej córkę Magdalenę Małęcką-Wippich. Relacja matki i córki to jedna
z najtrudniejszych wśród ludzi. W przypadku tej książki pozwoliła ona na stworzenie wspaniałego dzieła. Poznajemy różne oblicza Anny Seniuk: matki , kobiety, żony i wspaniałej utalentowanej aktorki. Dzięki tej lekturze wiem już, że samotność to nie jest przekleństwo ale dar ... który mogą właściwie wykorzystać jedynie ludzie wielcy i mądrzy. Tylko człowiek silną i mądry potrafi być sam i jednocześnie nie być samotny. Kolejny raz udowodniono mi, że mądra samodzielna kobieta wychowuje najwspanialsze dzieci, które znają swoją wartość, realizują marzenia i osiągają założone cele.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena