Koszyk 0
Opis:
 ANNA MAY, STUDENTKA HISTORII SZTUKI, BĘDĄC W TARAPATACH FINANSOWYCH POSTANAWIA PONOWNIE SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ JAKO MODELKA.Zamiast na casting trafia jednak do pracowni malarskiej intrygującego obcokrajowca – Adama Northona.Niespodziewana paczka z rzeczami zmarłej matki przywołuje demony przeszłości. Anna mimo wielu obaw decyduje się na odszukanie ojca, którego nigdy nie poznała – tym samym zmierzyć się ... musi nie tylko ze swoimi koszmarami, ale i z mroczną historią własnej rodziny. Pomagają jej w tym między innymi tajemniczy Adam, homoseksualny przyjaciel Lukas oraz irytująca, obsesyjnie szukająca sensacji przyszła dziennikarka Ida.Przygnieciona rozterkami nie tylko swoimi, ale i swoich przyjaciół Anna nie wie, iż wpadła w misternie przygotowaną pułapkę. Wplątując się coraz bardziej w sieć intryg, nie zdaje sobie sprawy z grożącego jej niebezpieczeństwa.„Historia Anny May rozgrywa się w Krakowie, w środowisku akademickim i należy do książek z rodzaju czytanych jednym tchem, które nie pozwalają czytelnikowi odejść, dopóki nie pozna zakończenia.”dr Anna Ryłko-Kurpiewska,Uniwersytet Gdański„To opowieść o miłości w różnych relacjach: matka – córka, mężczyzna – kobieta, mężczyzna – mężczyzna [...] Umiejętnie dorzucane wątki łączą się z poprzednimi i stawiają akcję w coraz to nowym świetle.”red. Marzena Bakowska,Radio Gdańsk„Powieść ta, zawierająca w sobie pierwiastki psychologiczne, sensacyjne, oniryczne, a nawet elementy thrillera, podejmuje wiele trudnych tematów (artysta i jego dzieło, homoseksualizm, mroczne kulisy show biznesu, kondycja współczesnego człowieka, kontrasty życia w mieście i na wsi) w sposób nienarzucający się czytelnikowi. Humor, erotyzm i nieprzyzwoitości istnieją tu na takich samych prawach co ludzkie tragedie, a proza życia przeplata się z bogatym światem wewnętrznym postaci.”Wojciech Gustowski,Przewodniczący Kapituły Konkursu „Literacki Debiut Roku”„Jest w tym duży pazur. Autorka umie zaskakiwać, umie budować napięcie i to jest szalenie ciekawe.”Ewa Kasprzyk,aktorkaAgnieszka Opolska urodziła się 14 stycznia 1982 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła socjologię na UJ. Podczas studiów próbowała swoich sił w charakterze animatorki kultury. Przez ponad 12 lat związana z Tarnowem i regionem tarnowskim, gdzie włączała się w prace lokalnych instytucji i stowarzyszeń na rzecz dzieci i młodzieży. Po studiach zamieszkała w Lille, gdzie uczęszczała do Centre D’art. Plastiques et Visuales oraz pracowała w domu dla bezdomnych Magdala. Studiowała grafikę na ASP w Krakowie. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Wielkiej Brytanii. Prowadzi własne przedszkole. W wolnych chwilach pisze i maluje. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agnieszka Opolska
  • 2015
  • 384
  • 210
  • 130
  • 978837942-988-2
  • 9788379429882
  • ZD04H

Recenzje czytelników

Świetna książka

Ocena:
Autor:
Data:
Moja zdobycz i zarazem odkrycie z Targów Książki w Krakowie :) Książka zwyciężyła w konkursie na Literacki Debiut Roku i po jej lekturze z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że zasłużenie. Największą zaletą jest ukazanie przez autorkę szeregu relacji pomiędzy ludźmi w sposób bardzo przystępny i przenikliwy. Opisuje bardzo realistycznie studenckie życie w Krakowie. To przykład literatury kobiecej z najwyższej półki i w najlepszym tego słowa znaczeniu :) Gwarantuję, że się nie zawiedziecie ... nie ma szans. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Anna

Ocena:
Autor:
Data:
Życie Anny May może i nie jest usłane różami, ale za to przyjemnie stabilne. Mieszka z Pomarańczarni ze swoim przyjacielem- gejem Lukasem, studiuje. Tylko czasem niebo przysłaniają ciemne chmury wspomnień, niekoniecznie pozytywnych. Świecące pustkami konto zmusza dziewczynę do podjęcia pracy w modelingu mimo, iż nie chciała do tego wracać. Ale gdy trafia do tajemniczego malarza, Adama Northona, wszystko idzie w zupełnie odwrotnym do zaplanowanego kierunku. Nagle okazuje się ... że przeszłość nigdy nie da o sobie zapomnieć, a o tym, kto jest Twoją rodziną nie decydują więzy krwi.

Kolejna książka w tak krótkim czasie, o której było dość głośno. Oczywiście ów fenomen mnie zastanawiał, póki nie sięgnęłam po Annę May. Zakładałam, że to kolejna słodko- gorzka opowieść o egzystencjonalnych bólach studentki, która oddała swe serce nie temu, co trzeba. A jak było naprawdę?

Koleżanka, która zdążyła przeczytać książkę przede mną wspomniała, iż jej zdaniem jest tu pewne podobieństwo do 50 twarzy Greya. Nie powiem, lekko mnie to przeraziło- literatura erotyczna to nie moja bajka. Jednak gdy rozpoczęłam swoją przygodę z Anną, jej wesołym brato-przyjacielem Lukasem i ponad miarę wścibską Idą, odetchnęłam. Uwaga, kto nie czytał- to nie jest kopia tak popularnego utworu E.L. James, a jedyne podobieństwo to osoba tajemniczego Adama. Tyle w tym temacie.

Bardzo dobrze stworzeni bohaterowie; Northon naprawdę jest tajemniczy i to aż przebija z kolejnych kartek, a nie tylko na takiego pozuje (sami wiecie, jak często się to zdarza nawet wymyślonym postaciom!). Nie wiadomo, czego pragnie i co nim kieruje, bo niezwykle dobrze się maskuje. Chwilami zdaje się, że nie potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, prócz typowo biznesowych. Niektóre z nas marzą o takim facecie, co? Tajemniczy, władczy, a przy tym opiekuńczy... cóż... okazuje się, że pod maską zamkniętego w sobie egoisty kryje się coś więcej. Coś, co jest zbyt delikatne, by ujawniać światu. Podobnie rzecz się ma z główną bohaterką, Anną May. Nie jest słodziutkim dziewczątkiem, rozpływającym się pod spojrzeniem groźnego Pana i Władcy, nie. Głośno mówi o tym, co jej nie odpowiada. Jest pewna swego ciała, co nie znaczy, że je uwielbia. Boryka się z ciężkimi wspomnieniami, ale twardo idzie przed siebie, nie zalewając się łzami co stronę. Ma własne zasady, a miłość to nie jedyne, czego pragnie. Tak trzymać!

Wątek miłosny istnieje, ale uważam, że nie jest najważniejszy. Oczywiście można odnieść nieco mylne wrażenie, czytając opis z tyłu. Bardziej intrygowała mnie wspomniana już tajemnica, jaką skrywa studentka oraz to, czy odnajdzie odpowiedzi na wciąż pojawiające się pytania odnośnie jej... korzeni.

Chyba wspomniałam już o wszystkim, a jeśli nie- przeczytajcie Annę May i mnie 'uzupełnijcie' ;) Według mnie bardzo ciekawa książka szczególnie, że dość alergicznie reaguję na przymiotnik tajemniczy w odniesieniu do nieziemsko przystojnego bohatera. Zboczenie zawodowe, czy co? W każdym bądź razie przeczytałam, przeżyłam i co więcej- serdecznie Wam polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena