Koszyk 0
Opis:
Anna German dla wielu jest jedną z najwybitniejszych gwiazd polskiej estrady. Nie lubiła mówić o sobie, tym cenniejsze są jej wypowiedzi rozproszone w audycjach radiowych, prasie polskiej, rosyjskiej i włoskiej, a zebrane przez Mariolę Pryzwan, od wielu lat zafascynowaną talentem Anny German, wydane w postaci książki z okazji 30-lecia śmierci piosenkarki. Dzięki zebranym wypowiedziom, listom ... prywatnym fotografiom i nieznanym dokumentom powstała biografia przypominająca autobiografię Anny German. Dowiemy się z niej, o czym marzyła, co lubiła, jak pięknie mówiła o swojej babci, matce i synku Przeczytamy o dzieciństwie spędzonym w środkowej Azji, o studiach geologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, o współpracy z teatrem studenckim Kalambur, o sukcesach na festiwalach w Opolu, Sopocie, San Remo i Ostendzie. Poznamy wiele szczegółów związanych z pobytem Anny German we Włoszech, z wypadkiem samochodowym na Autostradzie Słońca i długotrwałą, heroiczną walką o powrót do zdrowia i na estradę. Dowiemy się, czym była dla niej muzyka i co myślała o szczęściu. Poznamy Annę German piosenkarkę i wrażliwego, ciepłego, dobrego człowieka. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • MG
 • miękka
Mniej Więcej
 • Mariola Pryzwan
 • 2012
 • 0
 • 256
 • 235
 • 165
 • 9788377791462
 • 9788377791462
 • ZB3YB

Recenzje czytelników

:)

Ocena:
Autor:
Data:
Zainspirowana serialem, jaki można oglądać w piątki w TVP 1 postanowiłam przeczytać książkę „Anna German o sobie”. Jest ona zbiorem wypowiedzi piosenkarki zebranych z wywiadów, czasopism, listów. Dopełnieniem książki są zdjęcia Anny i jej rodziny często z prywatnych zbiorów. A także skany odręcznie pisanych listów i dokumentów.
W książce „Anna German o sobie” piosenkarka wypowiada swoje zdanie na wiele tematów. Mówi o studiach, o śpiewaniu, o wielbicielach ... wyjeździe do Włoch i tragicznym wypadku. W szczególny sposób traktuje o rodzinie, przyjaźni i szczęściu.
Książka ta tak przyciąga swą treścią, że ciężko się od niej oderwać. Bije z niej niesamowite ciepło, siła, samozaparcie. Piosenkarka pokazuje nam, że jej największym priorytetem była rodzina. Do tego stopnia, że po urodzeniu syna niemal całkowicie wycofała się ze sceny by poświęcić się jego wychowaniu. Na drugim miejscu, co do ważności byli jej wielbiciele. Anna traktowała ich z należytym szacunkiem, liczyła się z ich zdaniem. Starała się zamienić z nimi, choć słowo, odpisywała na większość listów.
Ja książkę „Anna German o sobie” przeczytałam w jeden wieczór. Nie sposób było ją odłożyć na półkę w trakcie czytania. Dodatkowo oprócz treści i pięknych zdjęć oko cieszy piękne wydanie. Twarda oprawa, szycie i kartki bardzo miłe w dotyku.
Bardzo lubię czytać biografie. Ta jest dla mnie wyjątkowa i piękna. Często będę do niej wracać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena