Koszyk 0
Opis:
Anna German dla wielu jest jedną z najwybitniejszych gwiazd polskiej estrady. Nie lubiła mówić o sobie, tym cenniejsze są jej wypowiedzi rozproszone w audycjach radiowych, prasie polskiej, rosyjskiej i włoskiej, a zebrane przez Mariolę Pryzwan, od wielu lat zafascynowaną talentem Anny German, wydane w postaci książki z okazji 30-lecia śmierci artystki. Dzięki zebranym wypowiedziom, listom, prywatnym fotografiom i nieznanym dokumentom powstała biografia przypominająca autobiografię Anny German ... Dowiemy się z niej, o czym marzyła, co lubiła, jak pięknie mówiła o swojej babci, matce i synku... Przeczytamy o dzieciństwie spędzonym w środkowej Azji, o studiach geologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, o współpracy z teatrem studenckim Kalambur, o sukcesach na festiwalach w Opolu, Sopocie, San Remo i Ostendzie. Poznamy wiele szczegółów związanych z pobytem Anny German we Włoszech, z wypadkiem samochodowym na Autostradzie Słońca i długotrwałą, heroiczną walką o powrót do zdrowia i na estradę. Dowiemy się, czym była dla niej muzyka i co myślała o szczęściu. Poznamy Annę German piosenkarkę i wrażliwego, ciepłego, dobrego człowieka. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • MG
  • twarda
Mniej Więcej
  • Mariola Pryzwan
  • 2012
  • 256
  • 240
  • 170
  • 978-83-7779-084-7
  • 9788377790847
  • ZAN8O

Recenzje czytelników

Wspaniala pozycja.

Ocena:
Autor:
Data:
Anna German była wyjątkową piosenkarką o słowiczym głosie, wykonawczynią lirycznych i nastrojowych piosenek pozostających do dzisiaj w pamięci milionów Polaków. Jej aksamitny głos uwodzi nas do dziś. W piosence nie tylko polskiej, ale także światowej była zjawiskiem. Tak pięknego, niepowtarzalnego głosu już nie będzie. Magnetyczny głos o rozległej skali i ciekawej barwie był darem natury. Była także wyjątkowo piękną kobietą, o ponadczasowej urodzie.Anna została obdarzona poczuciem humoru ... dużą dozą autoironii i prawdziwym, ludzkim spojrzeniem na otaczający świat. Taką Annę German poznajemy dzięki wyjątkowej książce Marioli Pryzwan. Dlaczego wyjątkowej? Otóż dlatego, że w książce artystka mówi do nas sama o sobie, a mówi poprzez licznie zebrane przez autorkę: listy, fotografie, audycje radiowe, wywiady w prasie polskiej, włoskiej i radzieckiej. To te materiały oraz wspomnienia bliskich stworzyły tę wyjątkową książkę. Jak wspomina autorka, znaczna część materiałów pochodzi z prywatnych zbiorów męża Anny, Zbigniewa Tucholskiego.
Ozdobą książki jest niezliczona ilość fotografii, z których patrzy na nas piękna, mądra i wrażliwa kobieta, kobieta pod każdym względem wyjątkowa. Dobrze, że Mariola Pryzwan przypomniała nam jej sylwetkę w 30. rocznicę śmierci.Książkę polecam wszystkim, zarówno tym znającym Annę German (po lekturze stwierdzicie, że tylko wydawało wam się, że znacie artystkę), jak i tym jeszcze jej nie znającym. Zagłębiając się w świat Anny German ukazany przez Mariolę Pryzwan będziecie poruszeni, zaskoczeni, wzruszeni.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Anna German o sobie

Ocena:
Autor:
Data:
Anna German to słynna piosenkarka, która zasłynęła utworem pt. ,,Tańczące Eurydyki”, dzięki któremu zdobyła wiele nagród na festiwalach. Został także nakręcony serial o tej bohaterce, który z przyjemnością oglądam. Dlatego też, gdy zauważyłam, że ukazała się książka wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać !


W książce zawarte są wypowiedzi Anny German, jej listy do przyjaciół, czy urywki z gazet. Bardzo przyjemnie mi się to wszystko czytało. Materiałów do publikacji dostarczył mąż zmarłej ... za co czytelnicy mogą być mu wdzięczni. Gdyby nie on nie powstałaby tak wspaniała publikacja!


Pozycja okraszona jest dużą ilością zdjęć, które z pewnością cieszą oko. Dzięki nim możemy przybliżyć się ku opisywanej bohaterce.


Anna German urodziła się w Urgenczu w 1936 roku, zmarła w 1982 roku w wieku 46 lat. W 2012 roku minęła 30 rocznica jej śmierci.


Wystąpiła na bardzo wielu festiwalach i koncertach. Została także poproszona o zaśpiewanie piosenek na Śląsku, tamten teren był jej bardzo bliski.


Po wypadku bardzo długo była w gipsie, nie dawano jej wielkich szans na dalsze występy. Siły dodawały jej listy od wiernych fanów, które dodawały jej otuchy.


Piosenkarka bardzo wcześnie straciła ojca, matka sama musiała zadbać o byt jej i babci. Starsza kobieta była jej bardzo bliska.


Książka nie zawiera zbyt wiele treści, jednak wszystkie wspomnienia bohaterki zostały w niej ujęte. Szczerze spodziewałam się innego wydania, jednak to, co otrzymałam bardzo mi się spodobało.


Wszystko napisane językiem prostym, czytelnym, naturalnym. Nie ma żadnych wyolbrzymień, stylizowania się na kogoś innego. Anna German zdawała sobie sprawę z tego, że najważniejsze było to, aby na zawsze pozostała sobą.


Każdy występ traktowała indywidualnie, dużo zależało od podkładu muzycznego. Jednak wielokrotnie przed wyjściem na scenę miała tremę, nie zdawała sobie sprawy z tego, czym to mogło być spowodowane. Na początku stroje szyja sobie sama, jednak z czasem z braku czasu ubierała gotowe ubrania.


Anna German to osoba, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci ludzi na całym świecie. Bardzo cieszę się, że został nakręcony serial przybliżający nam życie tej gwiazdy. Pamięć o niej nadal pozostaje żywa!


Piosenki kobiety są elektryzujące i mocno wpływają na zmysły. Gdy zacznie się je raz słuchać nie można przestać.


,,Anna German o sobie” to doskonała opowieść o znanej piosenkarce Annie German, która nawet po śmierci pozostanie w sercach miłośników swoich utworów.


Moja ocena : 9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena