Koszyk 0
Opis:
Julie zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w który Jim obiecuje jej, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent - niemieckiego doga. Mijają cztery samotne lata. Julie stopniowo dojrzewa do nowej miłości. O względy dziewczyny zabiega przystojny i pewny siebie Richard, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę - pomimo, że ukochany pies go nie akceptuje. Wielką przyjaźnią darzy natomiast Mike`a - najlepszego przyjaciela zmarłego męża ... Gdy w zachowaniu jednego z mężczyzn Julie odkrywa coś niepokojącego i daje mu kosza jej życie zamienia się w koszmar... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nicholas Sparks
  • 2014
  • 13
  • 464
  • 205
  • 140
  • 9788378859192
  • 9788378859192
  • ZBDXX

Recenzje czytelników

Świetna!

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę czyta się bardzo szybko, wciąga. Kolejne dzieło Nicholasa Sparksa i kolejne zaskoczenie. Zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie w tej powieści. Czytając książkę miałam mieszane uczucia, od radości poprzez strach co stanie się dalej z główną bohaterką. Polecam:)
Czy ta recenzja była przydatna?

Anioł Stróż na czterech łapach

Ocena:
Autor:
Data:
Nicholas Sparks urodzony w 1965 roku jest amerykańskim pisarzem, który swoimi powieściami podbił serca czytelników na całym świecie. Autor zdobył sławę po napisaniu swojej pierwszej powieści Pamiętnik, która ukazała się w 1997 roku. Powieść doczekała się ekranizacji , na szklanych ekranach zagościły również inne powieści autora takie jak List w butelce, Szczęściarz czy Noce w Rodanthe.
Anioł Stróż to pierwsza powieść autora, którą przeczytałam i od tego momentu pisarz zdobył moje serce ... Jest to opowieść o miłości i obsesyjnym uczuciu, które staje się niebezpieczne.
Główną bohaterką jest Julie Barenson, która zostaje wdową w wieku 25 lat. Jej ukochany mąż Jim zmarł na nowotwór mózgu. Kobieta otrzymuje od zmarłego męża pożegnalny list, w którym mężczyzna zapewnia żonę o swojej miłości i pragnie , aby po jego śmierci kobieta ułożyła sobie życie na nowo i była szczęśliwa.
"Serce by mi pękło z bólu gdybym przypuszczał, że Ty nigdy nie będziesz szczęśliwa. Proszę więc zrób to dla mnie. Ciesz się życiem.Znajdź kogoś kto Cię uszczęśliwi. Świat jest piękniejszy,kiedy się uśmiechasz".
Wraz z listem Julie dostaje nietypowy prezenty, do przesyłki dołączony jest pies dog niemiecki,kótego Julie postanawia nazwać Śpiewak. Mimo początkowej niechęci dziewczyna szybko przywiązuje się do czworonoga, który towarzyszy jej na każdym kroku, jest jej najlepszym przyjacielem, wiernym kompanem i wspaniałym Aniołem Stróżem.
Mijają cztery samotne lata , Julie powoli zaczyna oswajać się z żałobą i chce zacząć żyć normalnie. Zaczyna umawiać się na randki. O względy dziewczyny zabiega Richard , pewny siebie, pozornie kulturalny i szarmancki mężczyzna. Skrycie zakochany w kobiecie jest także przyjaciel jej zmarłego męża , Mike , mechanik samochodowy o artystycznych zainteresowaniach z duszą romantyka, jednak dziewczyna początkowo uważa go jedynie za najlepszego przyjaciela. Kobieta coraz częściej spotyka się z Richardem, którego nie akceptuje Śpiewak, za to wprost uwielbia romantycznego i nieśmiałego Mike'a.
Dziewczyna po pewnym czasie uświadamia sobie, że to Mike jest mężczyzną jej życia i zrywa z Richardem. Odrzucony mężczyzna ujawnia przed Julie prawdziwe oblicze, okazuje się psychopatą i śledzi kobietę na każdym kroku , dodatkowo, nie jest tą osobą za jaką się podaje. Jakie tajemnice z przeszłości ukrywa mężczyzna i kim jest naprawdę? Czy uczucie Julie i Mike'a przetrwa? Czy Śpiewak ochroni kobietę przed niebezpiecznym wielbicielem?
Cała historia jest bardzo wzruszająca i chwyta czytelnika za serce. Autor genialnie połączył wątek romansu i thrillera, powieść cały czas trzyma w napięciu i nie można się od niej oderwać. Kiedy zaczynałam czytać powieść zaczynałam żyć życiem bohaterów miałam wrażenie, że cała akcja dzieje się obok mnie. Jest to historia o stracie bliskiej sercu osoby, o żałobie , która towarzyszy po takiej tragedii, ale także o nadziei, że jeszcze los może pozytywnie zaskoczyć. Autor doskonale wykreował postać psa, który towarzyszy bohaterom w każdym momencie i jest ich najlepszym przyjacielem, oddany bez reszty,gotowy poświęcić się aby ratować tych, których kocha. Znakomicie została również wykreowana postać Richarda, mężczyzny obłąkanego obsesyjnym uczuciem. Na początku jego przeszłosć jest nieznana, ale na kolejnych kartkach powieści poznajemy jego dzieciństwo i młodość, które nie należało do najszczęśliwszych, ojciec alkoholik, bierna matka, która boi się odejść od męża i dorastanie w skandalicznych warunkach ,gdzie dochodziło do przemocy mogło spowodować poważne zaburzenia psychiczne w życiu mężczyzny. Anioł Stróż to opowieść o miłości i poświęceniu napisana w sposób, który powoduje dreszcz emocji. Zakończenie wyciska łzy, polecam z czystym sumieniem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena