Koszyk 0
Opis:
Lila pracuje jako recepcjonistka. Pewnego razu, podczas nocnego dyżuru w pustym hostelu, znajduje wydruk powieści. Zauważa, że na marginesach pojawiają się znaki korektorskie, co jakiś czas kreślone innym charakterem pisma, jakby nikt nie był w stanie przeczytać powieści do końca. W miarę rozwoju fabuły prezentowane w niej, początkowo łatwe do wytłumaczenia zdarzenia, ukazują swoje drugie, niepokoją ... ce i niewytłumaczalne oblicze. Światy przedstawione w czytanych historiach stają się areną działania tajemniczych, nieludzkich sił, zaś bohaterowie zostają uwikłani w walkę, której wynik wydaje się być z góry przesądzony. Tekst zdaje się w niezwykły sposób oddziaływać na Lilę oraz otaczającą ją rzeczywistość. Dziewczyna słyszy głosy, od czasu do czasu miewa wrażenie, że ktoś jej dotyka, przed oczyma migają postaci na kształt zjaw lub cieni, a to dopiero przedsmak budzących grozę wydarzeń. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Maria Jaskulska
  • 2015
  • 1
  • 268
  • 195
  • 121
  • 9788379425860
  • 9788379425860
  • ZCIZ2

Recenzje czytelników

Polecam "Anielicę śmierci" tym, którzy interesują się istotami i zjawiskami nadnaturalnymi.

Ocena:
Data:
Lila pracuje jako recepcjonistka. Pewnego razu, podczas nocnego dyżuru w pustym hostelu, znajduje wydruk powieści. Zauważa, że na marginesach pojawiają się znaki korektorskie, co jakiś czas kreślone innym charakterem pisma, jakby nikt nie był w stanie przeczytać powieści do końca. W miarę rozwoju fabuły prezentowane w niej, początkowo łatwe do wytłumaczenia zdarzenia, ukazują swoje drugie, niepokojące i niewytłumaczalne oblicze ... Światy przedstawione w czytanych historiach stają się areną działania tajemniczych, nieludzkich sił, zaś bohaterowie zostają uwikłani w walkę, której wynik wydaje się być z góry przesądzony. Tekst zdaje się w niezwykły sposób oddziaływać na Lilę oraz otaczającą ją rzeczywistość. Dziewczyna słyszy głosy, od czasu do czasu miewa wrażenie, że ktoś jej dotyka, przed oczyma migają postaci na kształt zjaw lub cieni, a to dopiero przedsmak budzących grozę wydarzeń.

Jako fanka książek fantasy bez zastanowienia sięgnęłam po tę powieść. Motyw aniołów w tej powieści szczególnie zwrócił moją uwagę, gdyż bardzo różni się od wcześniej mi poznanych idei. To duży plus dla autorki.

Oprócz tego zainteresował mnie motyw "książki w książce", jako że czytamy tekst, który Lila znajduje w hotelu. Z tym pomysłem spotkałam się już kilka razy i muszę przyznać, że tu nie został on najlepiej wykorzystany. Czasem trudno mi było się zorientować, czyje przemyślenia właśnie czytam - recepcjonistki czy innej bohaterki. Taki lekki chaos ktoś może uznać za zaletę, ja jednak - za wadę.

Niektóre opisy czy przemyślenia wydają mi się jałowe i niepotrzebne, ale są i takie, które mrożą mi krew w żyłach. Anioły to niejedyne postacie nadnaturalne w tej powieści, a opisy niektórych z nich wzbudzają wręcz obrzydzenie.

Jeśli chodzi o styl, to nie jest on na dobrym poziomie. Książkę czyta się łatwo i szybko, nie doszukałam się jakichkolwiek błędów w tej kwestii.

Polecam "Anielicę śmierci" tym, którzy interesują się istotami i zjawiskami nadnaturalnymi. Powtórzę - bardzo oryginalny pomysł! Zosia, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena