Koszyk 0
Opis:
Tajna wiedza operacyjna CIA Metody skuteczniejsze niż wykrywacz kłamstw! Trzech byłych agentów CIA. Najwybitniejsi na świecie specjaliści od demaskowania kłamstw i oszustw. Unikalne metody amerykańskiego wywiadu używane podczas przesłuchań najgroźniejszych terrorystów świata. Najsłynniejsze kłamstwa wszech czasów . Chcesz przyłapać partnera na zdradzie? Dowiedzieć się, czy Twó ... j syn lub córka ma kontakt z narkotykami? Przyjąć godną zaufania opiekunkę dla dziecka? Wyeliminować fałszywych przyjaciół? Zdemaskować osobę, która oczernia Cię w pracy? Wiedza zawarta w tej książce odmieni Twoje życie, okaże się przydatna w każdej sytuacji. Anatomia kłamstwa to praktyczny poradnik, jak dorwać kłamcę w Twoim najbliższym otoczeniu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Michael Floyd, Susan Carnicero, Don Tennant, Philip Houston
  • 2015
  • 1
  • 302
  • 206
  • 142
  • *, 9788379243204
  • 9788379243204
  • ZCFOZ

Recenzje czytelników

Anatomia kłamstwa

Ocena:
Autor:
Data:
Podobno kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze wyjdzie na jaw. Może tak jest, ale okazuje się, że zamiast czekać dzień, tydzień, miesiąc czy rok zanim to się stanie, można to odkryć dużo wcześniej jeśli tylko wie się jak. Kłamstwo nie jest czymś nadzwyczajnym, każdy ma jakieś na swoim koncie, a według słów słynnego serialowego doktora Housa: "Everybody lies".

Anatomia kłamstwa to książka napisana przez czworo agentów CIA, którzy dzielą się sztuką rozpoznawania kłamstwa ... czego sami nauczyli się przez lata i po wielu przesłuchaniach. Mogłoby się wydawać, że książka może być nudna i raczej nie zaciekawi kogoś, kto nie interesuje się takimi sprawami. Jednak w książce znajduje się wiele ciekawych przykładów, co sprawia, że ma się wrażenie jakby się oglądało jeden z tych seriali, w których pokazana jest praca agentów. Opróczy konkretnych przykładów autorzy opisują również zachowanie osoby, która kłamie, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej zrozumieć anatomię kłamstwa. Jak widać tytuł jest trafiony w dziesiątkę.

Jest to książka popularnonaukowa, przez niektórych może być również uważana za poradnik, jak rozpoznać kłamstwo. Zdaję sobie sprawę, że te dwa słowa - popularnonaukowa i poradnik - mogą odstraszać. Miałam podobne odczucia, ponieważ z jednej strony obawiałam się, że będzie to nudna historia pracy czworga agentów, którzy tak właściwie niewiele mogę powiedzieć, gdyż obowiązuje ich tajemnica lub mogliby zaszkodzić dochodzeniu. Z drugiej strony byłam bardzo ciekawa, jak wygląda dzień z życia CIA, w jaki sposób odbywają się przesłuchania i oczywiście w jaki sposób rozpoznają czy ktoś kłamie. Na szczęście nie zawiodłam się i dostałam to czego chciałam, a nawet więcej. Jak wiadomo przy książkach popularnonaukowych można spotkać słownictwo, którego osoba nie obracająca się w tym kręgu nie zrozumie, ale o tym autorzy też pomyśleli i na samym końcu zamieścili słownik. Co więcej, znajdziemy tam również informacje o autorach i gdzie możemy ich śledzić.

Niestety Anatomia kłamstwa ma też pewne minusy. W niektórych rozdziałam tekst pisany jest ciągiem, ale obok na tych samych stronach w kolumnach znajduje się kolejny tekst związany w jakiś sposób z opisywaną sprawą lub nie mający nic do rzeczy. Problem polegał na tym, że nie dało się tych dwóch rzeczy czytać na raz, bo można było w łatwy sposób zgubić wątek, więc najpierw musiałam czytać tekst ciągły, a następnie wrócić te kilka stron wcześniej i przeczytać to, co znajdowało się w kolumnach. Minusem również było to, że od czasu do czasu pojawiały się tematy, które dotyczyły danej sprawy i opisywanych przykładów, a w nawiasie można było przeczytać, że zostanie to wyjaśnione i opisane w dalszych rozdziałach. Oczywiście nie jest to jakiś duży problem, jednak jeśli czytam, o czymś w danym rozdziale to chciałabym choć w niewielkim stopniu wytłumaczone o co chodzi, wystarczyłby zwykły przypis, a obszerniejsze wytłumaczenie w kolejnych rozdziałam i problem od razu zostałby rozwiązany.

Anatomia kłamstwa jest naprawdę ciekawą książką, pozwala trochę lepiej zrozumieć czym jest kłamstwo i jak je rozpoznać, a gratką dla każdego, kto chciałby spróbować opisywanej przez autorów metody na pewno będą przykładowe pytania związane z różnymi sytuacjami, których możemy sami użyć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Działa

Ocena:
Autor:
Data:
Romanse polityków ,afery publiczne i inne fakty, przeplatane są naukowymi ciekawostkami serwowanymi przez doświadczonych pracą w CIA autorów. Taki miks czyni książkę przyjemną w odbiorze, bo nie nudzi formą. Zdarzyło mi się już kilka razy do niej zajrzeć po przeczytaniu, żeby utrwalić metody agentów, a raz nawet wykorzystałam jeden trick, żeby zmanipulować znajomego. Może to nieetyczne, ale grunt że działa :D
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena