Koszyk 0
Opis:
Nowa powieść bestsellerowej autorki. Amelia, dziewczyna bez przeszłości, powraca do miejsca, w którym może odnaleźć prawdę o sobie. Od tego zależy jej spokój, a może także czyjeś życie... Pewnego słonecznego dnia na progu uroczej, starej kamieniczki w miasteczku o nazwie Zabajka stanęła dziewczyna. Otworzyła szeroko drzwi i uśmiechnęła się do świata. Jaśmin pachniał ... oszałamiająco, a drzewa zieleniły się intensywnie zroszone porannym deszczem. Dziewczyna omiotła spojrzeniem senne miasteczko - Tak, tu będzie mi dobrze - pomyślała. - Tu zostanę. Tajemnicza postać o pięknych, czarnych oczach zburzyła spokój mieszkańców Zabajki. Skąd się tutaj wzięła? Jaka jest jej historia? Czy znajdzie się ktoś, kto ją pamięta? List, kurczowo ściskany w drobnych dłoniach, to jedyne, co jej pozostało. Oprócz niego, nie ma nic. Nie wie, gdzie jest jej dom, rodzina, przyjaciele... Nie wie nawet,  czy rzeczywiście nazywa się Amelia. Pełna emocji i wzruszeń opowieść o małym miasteczku, zagubionym wśród sosnowych lasów, o uroczej cukierence, gdzie czas płynie inaczej i o ludziach, którzy wiedzą jeszcze, co to jest miłość i przyjaźń. Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy. O nadziei, która pozwala wierzyć, że nawet jeśli utracimy przeszłość, to przyszłość wciąż należy do nas. Historia Amelii, zagubionej między "wczoraj" a "dziś", która nie miała nic, prócz... marzeń. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Filia
  • miękka
Mniej Więcej
  • Katarzyna Michalak
  • 2015
  • 344
  • 200
  • 140
  • 978838075-038-8
  • 9788380750388
  • ZCXYW

Recenzje czytelników

Czas spełniania marzeń

Ocena:
Autor:
Data:
Amelia, główna bohaterka, w wyniku urazu straciła pamięć. Nie wie kim jest, skąd pochodI, czy ma rodzinę, nawet nie wie, czy "Amelia" to jej prawdziwe imię. Dzięki dobroci i życzliwości niejakiego T. otrzymuje mieszkanie w pięknej kamieniczce w miejscowości o pięknej nazwie Zabajka. Oprócz tego podarunku dostaje również pieniądze, które Amelia zamierza przeznaczyć na realizację swoich marzeń-Kawiarenkę Pod Różą, w której będą królować same świeżutkie przysmaki, pączki, ciasteczka ... babeczki, gorąca czekolada, bo mimo amnezji Amelia wie, jak te pyszności przygotować. W dodatku na jej drodze pojawiają się trzy przyjaciółki: Tosia, Ksenia i Marylka, które od samego początku poczuły sympatię do nowoprzybyłej nieznajomej. So tego jeszcze brat Tosi, Olgierd, dziwny mężczyzna, ale bardzo pomocny! I wszystko byłoby pięknie, marzenia same by się spełniały, gdyby nie przeciwności losu, które jak na złość muszą wszystkim uprzykrzyć życie. I tak po kolei... Kawiarenka pod Różą świeci pustkami, mimo starań Amelii, mimo wysiłku, jaki włożyła Amelia w to miejsce, które pokochała całym sercem, a początkowo było najzwyczajniej zaniedbaną kamienicą, mimo pięknego aromatu, który codziennie unosi się z tego miejsca a pyszności przygotowane przez Amelię są bardzo kuszące nie tylko z wyglądu, to jednak zakaz wójtowej, która od początku postanowiła nie lubić Bogu ducha winnej dziewczyny, sprawił, że ta cudowna kawiarenka świeci pustkami. W dodatku pojawia się wyczekiwany, tajemniczy T., któremu Amelia jest niezmiernie wdzięczna za pomoc materialną i liczy, że to od niego dowie się całej prawdy o sobie, jednak okazuje się podłym stalkerem, który wcale nie zamierzał darować tej kamieniczki Amelii, a jej siostrze - Melanii! w jednej chwili Amelia wydawałoby się, że traci dach nad głową. Wszystko zaczyna się komplikować, powolutku pamięć Amelii zaczyna wracać małymi kroczkami. Na szczęście Amelia nie jest sama ze swoimi problemami, bo na pomoc przychodzą jej przyjaciółki, które w swoim życiu też przeżyły wiele.
Czy głowna bohaterka dowie siė prawdy o sobie? Czy pozbędzie się natarczywego stalkera Tomasza? Czy spełni wszystkie swoje marzenia, odnajdzie zaginioną siostrę i będzie szczęśliwa? Czy zostanie w Zabajce, czy jednak będzie zmuszona z niej uciekać?
Znów pani Katarzyna Michalak przenosi nas do bajkowego miejsca, zapyziałej dziury, którą jest Zabajka i udowadnia, że w każdym miejscu powinniśmy dążyć do spełnienia marzeń. Polecam tę książkom tym, którzy mają marzenia i nie zamierzają ich realizować, bo uważają, że są one odległe niczym gwiazdy na niebie. Dlaczego? Bo powieść ta pokazuje, że po to są marzenia, żeby je spełniać, a nie po to, żeby tylko marzyć. Czasami wydaje nam się, że jest to niemożliwe, trudne do zrobienia, wręcz niewykonalne i nawet nie zamierzamy nic z naszymi marzeniami robić. Powieść ta pozwala uwierzyć w siebie, we własne pragnienia i nauczyć się próbować działać, bo czasem wystarczy naprawdę niewiele, by uszczęśliwić kogoś lub siebie. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Amelia

Ocena:
Autor:
Data:
Polecam bardzo. Przeczytałam bardzo chętnie. Zabawna, szybko i lekko się czyta. I jak to w książkach Katarzyny Michalak wszystko dobrze się kończy :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena