Koszyk 0
Opis:
Drugi tom cyklu fantasy Nika Pierumowa, "Świat Siedmiu Zwierząt". Kontynuacja powieści "Tern". Aliedora Wenti jest szlachetnej krwi panną wysłaną na wychowanie do zamku Derkoor, należącego do zaprzyjaźnionego z jej rodziną rodu. Tam też, kiedy dorosła, wydano ją za mąż za młodszego syna se?ora Derrano. Posłuszna tradycji dziewczyna przyjęła swój los z pokorą. Jednak noc poślubna młodej pary nie wyglądała tak, jak mogłaby oczekiwać tego młodziutka arystokratka. Poniżona Aliedora ucieka z zamku ... szukając schronienia w rodzinnych stronach. Od tego momentu jej życie staje się nieustanną ucieczką przed zemstą prawowitego męża i jego rodziny. Rozłam pomiędzy zaprzyjaźnionymi niegdyś rodami zapoczątkowany skandalem wywołanym ucieczką Aliedory, przeobraża się w wielką wojnę dwóch krain: Meodoru i Dolie. Wędrując przez zniszczony kraj, Aliedora doznaje wszelkiego zła tego czasu, zmaga się z zimnem, pragnieniem, głodem, napastliwością mężczyzn i prześladującą ją Zgnilizną. Dręczą ją pytania, na które nie zna odpowiedzi, ale coraz wyraźniej zdaje sobie sprawę, że to w niej tkwi coś, co wyróżnia ją spośród reszty ludzi. Szlachetna panna Aliedora Wenti okazuje się bowiem kimś zupełnie innym, niż wydawać by się mogło na początku, a spotkanie z trzyokim magiem Metchli powoduje, że bohaterka wkracza na drogę, z której nie ma odwrotu. Tam zaś czeka na nią... Tern. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Solaris
 • miękka
Mniej Więcej
 • Nik Pierumow
 • 2011
 • 1
 • 548
 • 195
 • 125
 • 97883-7590-0491
 • 9788375900491
 • ZA1OQ

Recenzje czytelników

Rewelacja - dla miłośników fantasy

Ocena:
Autor:
Data:
Historia toczy się zupełnie innym torem, niż w tomie pierwszym. Długo miałam wrażenie, że czytam całkowicie inną powieść, nigdzie nie natknęłam się na bohaterów z tomu pierwszego i to mnie bardzo zaintrygowało. Dopiero w ostatnim rozdziale te dwa wątki się połączyły i tytułowa Aliedora spotkała Terna, głównego bohatera tomu pierwszego. I teraz w tomie trzecim może będą razem realizować swoje plany. O ile autor nie wymyśli jeszcze kogoś, kogo trzeba przygotować do przeznaczonych mu czynów ... Na ostatniej stronie powieści jest napisane: "Dalszy ciąg historii Terna, Aliedory i pozostałych bohaterów w powieści IMIĘ BESTII". Może ta bestia to będzie trzeci bohater?

Ta powieść fantasy jest naprawdę świetna. Niesamowite przygody, zaskakujace zwroty akcji i odkrywanie zupełnie innego oblicza Królestwa Nekropolis to tylko kilka z zalet, które teraz na szybko mogę wymienić. Bogactwo swiata przedstawionego, wzajemne relacje wszystkich stworzeń, jednocześnie bardzo rozbudowany świat ludzi. Gdy czytałam o rzece Sichot - granicy między Nekropolis a królestwami ludzi, mimowolnie skojarzyłam ją z Murem w cyklu Martina "Pieśń lodu i ognia". Tam tez była wyraźna granica między światami, której strzec były zobowiązane wsyztskie ludy. Tutaj mamy podobnie. Rzeka, bezpośrednio za nią mur, a na nim wojska składające się tylko z ludzi, którzy mają nie dopuścić do przejścia zombi na drugą stronę. Bardzo ciekawe.

Tytułowa Aliedora też wydaje się skrywać wciąż jakieś tajemnice. Spotyka Terna, ale nadal nie wiemy, na czym polega jego niezwykłość. W drugim tomie jest mniej humoru (wszak demon wraca do swojego świata), więcej przerażających zabiegów wpływających na Aliedorę. Generalnie książkę czyta się błyskawicznie. Chyba jest ciut lepsza od Terna, ale Tern też mi się bardzo podobał, więc cóż, pozostaje mi tylko stwierdzić - polubiłam ten cykl i z niecierpliwością czekam na trzeci tom.
No i nie zapominam pochwalić tłumacza - w ogóle nie ma rusycyzmów. Brawo!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena