Koszyk 0
Opis:
"Alicja w krainie czarów" należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a równocześnie do kanonu lektur szkolnych. Bajka została przetłumaczona i oddana po polsku pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać. Książka została bogato zilustrowana przez wybitnego polskiego artystę Marcina Południaka. Jego praca wyróżnia się świetnym warsztatem ... a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami. Dołączone na płycie audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Grzegorz Damięcki, Elżbieta Kijowska, Andrzej Mastalerz czy Krzysztof Wakuliński. Obsada aktorska: Narrator: Krzysztof Wakuliński Alicja: Dominika Kluźniak Siostra Alicji/Papuga Lora/Księżna/Kat: Monika Węgiel Biały Królik/Zając Marzec: Grzegorz Damięcki Mysz: Marta Dobecka Stara Sroka: Elżbieta Kijowska Gąsior/Młody Rak/Lokaj-Ryba/Lokaj-Żaba: Mateusz Rusin Kanarek/Bill/Siódemka: Leszek Zduń Stary Rak/Suseł/Gryf: Sławomir Pacek Pat/Fałszywy Żółw: Michał Podsiadło Kot z Cheshire: Andrzej Blumenfeld Gąsienica/Królowa Kierów: Joanna Jeżewska Kapelusznik/Król Kierów: Andrzej Mastalerz Dwójka: Joanna Kwiatkowska-Zduń Piątka: Milena Suszyńska Walet Kierowy: Grzegorz Kwiecień PIOSENKA FINAŁOWA: Dominika Kluźniak Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
 • Lewis Carroll
 • 2012
 • 1
 • 80
 • 240
 • 170
 • Poczytajcie posłuchajcie
 • 978-83-7568-940-2
 • 9788375689402
 • ZAQIN
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Alicja w krainie czarów

Ocena:
Autor:
Data:
„Alicja w krainie czarów” to niezwykła opowieść o dziewczynce przenoszącej się do innego świata i przeżywającej – z punktu widzenia dorosłego, poważnego czytelnika – absurdalne przygody. Ciągłe zmiany rozmiarów, niewytłumaczalne zachowania bohaterów, dyktatura królowej sprawiają, że dziewczynka zaczyna dziwić się zastanemu porządkowi rzeczy. Nie jest on jednak taki całkowicie oderwany od naszej rzeczywistości. Z iloma paradoksami spotykamy się na co dzień ... Absolutne rządy władców czy dyktatorów doskonale obrazuje postawa bezwzględnej i kapryśnej królowej, wyroki przed przesłuchaniem świadków również są nam z historii znane, a ciągły pośpiech, któremu ulega biały królik to często nasza codzienność.
„Alicja w krainie czarów” to doskonała opowieść rozwijająca wyobraźnię dziecka, a dla rodzica potrafiącego czerpać i łączyć literaturę z historią będzie świetnym wyjściem do nauki historii.
Książka posiada piękne ilustracje o żywych kolorach na każdej stronie i prostej kresce przyciągają wzrok dziecka, dzięki czemu spodoba się już przedszkolakom, dla których nie ma granic wyobraźni i ta lektura doskonale może ją pobudzać. Duzym plusem jest to, że tekst jest wkomponowany w ilustrację, a nie odwrotnie, przez co całe strony kuszą kolorami. Duża czcionka i załączona płyta zachęcą dzieci do samodzielnego czytania. Dzięki twardej, śliskiej okładce i śliskim stronom oraz szyciu stron i formatowi pozwalającemu na zmieszczenie książki do torebki lub plecaka nasze pociechy mogą zabierać „Alicję w krainie czarów” wszędzie, co bardziej pozwoli im na zaprzyjaźnienie się z książkami.
Zachęcam dużych i małych czytelników do udawania się w podróż do niezwykłej krainy czarów, paradoksów, pozwalających na dystans wobec świata, spojrzenie na otoczenie z innej perspektywy. Lektura uwrażliwia małych czytelników na pewne zachowania, uwrażliwia, dzięki czemu będzie świetnym materiałem na lekcje etyki. Załączona płyta pozwoli miło spędzić czas słuchając baśni, która dzięki wzbogaceniu podkładem dźwiękowym sprawia wrażenie przedstawienia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Alicja w Krainie Czarów

Ocena:
Autor:
Data:
Alicję w Krainie Czarów zna chyba każdy z nas. Niemożliwym jest, by nie znać bohaterki tej znanej od wielu lat bajki Lewisa Carrolla. Za sprawą serii ,,Poczytajcie, posłuchajcie" ponownie mogłam zagłębić się w tę opowieść.

Zupełnym przypadkiem Alicja zauważyła Białego Królika. Nie zdarzało jej się to co dzień (właściwie, szczerze mówiąc, spotkała się z tym po raz pierwszy), postanowiła więc udać się za nieznajomym. Wpadła do dziury, następnie znalazła się w tajemniczym pomieszczeniu ... z którego nie mogła wyjść, bo była za duża. A potem... a potem to działo się tyle, że sami musicie to wszystko przeczytać.

Książka została bardzo ładnie, starannie wydana, w sztywnej oprawie, z dodatkową płytą. Sami możemy więc wybrać, czy wolimy posłuchać znakomitego nagrania, czy czytać samodzielnie, podziwiając piękne ilustracje niezastąpionego Artura Piątka. Obie formy do mnie przemawiają i, z racji tego, że nie wiedziałam, którą wybrać, skusiłam się na obie.

Historia stara jak świat, jednak zawsze jest w niej do odkrycia coś nowego. ,,Alicję w Kranie Czarów" czytałam lata temu, więc opisywana historia mocno zatarła mi się w pamięci. Z miłą chęcią więc do niej wróciłam. Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się taką Alicją. Wystarczy tylko marzyć i każdy świat może być nasz.

,,Alicja w Krainie Czarów" to klasyka, którą warto przeczytać i mieć w swoich zbiorach. Dodatkowo seria ,,Poczytajcie, posłuchajcie" to klasa sama w sobie. Cieszę się, że mam ją w całości w swoich domowych zbiorach, a Wam polecam zapoznanie się z nią.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena