Koszyk 0
Opis:
Kim, tak naprawdę, jest Alex ? Jest piękną, intrygującą i  ponętną młodą kobietą. Czy to dlatego została porwana, skatowana, doprowadzona na skraj człowieczeństwa? Kiedy policja znajduje miejsce, gdzie była więziona, Alex już tam nie ma. Okazuje się inteligentniejsza od swego kata. To osoba, która niczego nie wybacza, niczego i nikogo nie zapomina. Alex zostaje porwana przez starszego męż ... czyznę. W opuszczonym hangarze na przedmieściach Paryża oprawca przyszykował jej prawdziwe piekło. Nagą wepchnął do tak małej klatki, że Alex nie mogła się ani wyprostować, ani usiąść. Klatkę podwiesił u sufitu. Przerażona kobieta bezskutecznie błagała o litość. Kat odwiedzał ją dwa razy dziennie, robił zdjęcie komórką i  patrzył z nienawiścią. Jedynymi jej towarzyszami były wygłodniałe szczury. Z każdym dniem było z nią gorzej, cierpiała z zimna, głodu, pragnienia... Kiedy mężczyzna długo nie przychodził, Alex  zrozumiała, że czeka na jej śmierć. Postanawia walczyć. Wpada na koszmarny pomysł, by nasączać swą krwią węzeł na sznurze, który podtrzymuje klatkę w powietrzu. Żądne jej krwi szczury przegryzają sznur. Alex uwalnia się i ostatkiem sił wraca do domu. Wkrótce rusza w podróż. Dlaczego ogłusza dwóch mężczyzn i kobietę i zabija wlewając im do ust kwas siarkowy? Czemu tak popełnia samobójstwo, by wyglądało na zabójstwo? "Alex" jest mrożącym krew w żyłach thrillerem o diabolicznej konstrukcji i zupełnie nieprzewidywalnej akcji. Jego autor do perfekcji opanował sztukę suspensu i budowania atmosfery strachu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Pierre Lemaitre
 • 2015
 • 2
 • 352
 • 175
 • 110
 • *, 97883287-0196-0
 • 9788328701960
 • ZCQ6H

Recenzje czytelników

Alex

Ocena:
Autor:
Data:
Przez ponad 3/4 nie wiadomo dlaczego "to" się dzieje, kiedy do głowy przychodzą różne pomysły i ewentualne wyjaśnienia - okazuje się, że to nie to. Dopiero pod koniec dowiadujemy się co było przyczyną. Książka wciąga.
Czy ta recenzja była przydatna?

Nieprzewidywalna

Ocena:
Autor:
Data:
Pierre Lemaitre opowiada nam kilkanaście dni z życia pewnej rudowłosej piękności. Kobiece kształty, burza loków, zalotny uśmiech połączony z tajemniczością - to sprawia, że każdy mężczyzna może należeć do Alex. Pewnego dnia, kobieta zostaje porwana przez podstarzałego faceta. Mało tego, potwór w ciele mężczyzny przetrzymuje ją na przedmieściach Paryża w starym hangarze. Alex zostaje pozbawiona wszystkich swoich rzeczy osobistych, łącznie z ubraniami ... a następnie przez kilka dni jest więziona w zawieszonej pod sufitem klatce. Mężczyzna chce, aby Alex zginęła w męczarniach. Gdyby nie jego nagły wypadek samochodowy, z pewnością czekałaby ją śmierć z głodu i wyczerpania. To jednak dopiero początek historii.

Tak nieprzewidywalnej akcji, jak w książce tego francuskiego pisarza nie widziałam już od dawna. Tutaj ofiara jest katem i kat jest ofiarą. Alex mimo iż dała się porwać, jest o wiele inteligentniejsza od swojego oprawcy. Można powiedzieć, że cierpienia, których doznała w przeszłości, nie odeszły w zapomnienie i kobieta cały czas realizuje swój plan zemsty.
Kto w tej książce jest mordercą, a kto jest ofiarą.
Kto sieje strach, a kto mu się poddaje?

* * *

„Alex” to książka diaboliczna, pełna przepełniających grozą, drastycznych opisów, które ociekają krwią. Kiedy akcja przyspiesza rozdziały stają się krótsze, a kiedy zwalnia, opisy stają się bardziej płynne, plastyczne i rozwlekłe. Największym atutem tej powieści jest nieprzewidywalność. Znajduje się tutaj mnóstwo rozdziałów, które podpowiadają naszej wyobraźni: to już koniec, tu znajduje się rozwiązanie zagadki, ale czy tak dobra książka może się skończyć po stu stronach? W tej książce nic nie jest pewne. Czyta się ją dobrze kiedy jesteś wypoczęty, ale w takim samym napięciu i podnieceniu jest w stanie utrzymać Cię, czytelniku, po całym dniu pracy.
Lemaitre na stronie tytułowej własnej książki się przechwalał i jak widać miał do tego pełne prawo.
Klimat grozy znad Sekwany mnie pochłonął. Polecam gorąco.

www.NiebieskaObwoluta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena