Koszyk 0
Opis:
Jest to pierwsza część baśniowej trylogii Jana Brzechwy, arcydzieło, do przeczytania którego nikogo nie trzeba zachęcać. Tytułową Akademię, położoną w ogromnym parku pełnym jarów i wąwozów, otacza wysoki mur, w którym jedna obok drugiej mieszczą się żelazne furtki, zamknięte na srebrne kłódeczki, a każda z nich to drzwi do innej bajki... Wraz z Panem Kleksem - niezwykłym nauczycielem i wynalazcą - bohaterowie opowieści odwiedzają baśniowe królestwa i przeżywają niewiarygodne przygody ... a z każdej wyprawy wracają mądrzejsi. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jan Brzechwa
  • 2012
  • 136
  • 240
  • 170
  • 978-83-7568-965-5
  • 9788375689655
  • ZALO2
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Akademia Pana Kleksa

Ocena:
Autor:
Data:
,,Akademia Pana Kleksa" autorstwa Jana Brzechwy to pozycja wpisana w kanon lektur szkolnych już od wielu lat. Sama miałam przyjemność zapoznać się z nią wiele lat temu, dlatego teraz postanowiłam sobie przypomnieć tę historię.

Adam Niezgódka został wysłany przez rodziców do Akademii Pana Kleksa, gdzie wraz z innymi uczniami, których imiona zaczynały się na literę A miał rozpocząć naukę. Nie było tam jednak zwykłych przedmiotów ... Wszystkie rzeczy były wymyślane przez Pana Kleksa i miały na celu pobudzenie wyobraźni jego podopiecznych. Nieodłącznie towarzyszył mu ptak Mateusz, który nie przez przypadek nie był człowiekiem.

W kanon lektur szkolnych wchodzą książki, które niosą jakieś określone przesłanie, czy po prostu są warte uwagi młodego czytelnika i mają zachęcić go do poznawania innych powieści. ,,Akademia Pana Kleksa" to lektura dość obszerna, którą czyta się kilka godzin. Całość uzupełniają ilustracje, jednak jest ich stosunkowo mało. Styl autora jest bardzo prosty. Myślę, że lektura zainteresuje młodego czytelnika już od pierwszych stron.

W książce możemy poznać bohaterów innych bajek, takich jak: Królewna Śnieżka, dziewczynka z zapałkami. Uczniów w szkole jest początkowo 24, jednak to Adam Niezgódka odgrywa kluczową rolę i jest najchętniej opisywany przez autora. Bardzo podobało mi się to, że czytelnik ma możliwość poznawania życia akademii także z perspektywy ucznia, a nie tylko profesora. Szczegółowo został opisany jeden dzień z życia Akademii oraz inne epizody, które miały tam miejsce.

,,Akademia Pana Kleksa" to publikacja, z którą warto się zapoznać, jeśli lubicie magię w opowieściach. Zapewniam, że motywów fantastycznych tutaj nie zabraknie. Miło po tak długiej przerwie przypomnieć sobie lekturę, która urzekła mnie przed wieloma laty.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Magiczne wakacje z Panem Kleksem

Ocena:
Autor:
Data:
Akademię Pana Kleksa wspominam jako magiczną lekturę z mojego dzieciństwa. Jeździłam na wakacje do Babci, a w jej biblioteczce znaleźć można było różne skarby, m.in. bardzo stare wydanie dzieła Brzechwy. Uwielbiałam je czytać, wydanie to miało w sobie magię, zapach starej książki, który uwielbiałam. Chętnie przenosiłam się w bajkowy świat razem z Adasiem Niezgódką. Tak jak on chciałam odwiedzać bajkowe krainy, mieszkać w Akademii i być uczennicą Pana Kleksa ... Książka ta na zawsze utkwiła w mojej pamięci, chętnie do niej wracam. Ostatnio udało mi się odnaleźć w domu Babci ten "mój" egzemplarz. Jestem szczęśliwa, że będę mogła jeszcze raz powrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa! I co ważne, kolejne - trzecie już pokolenie - będzie miało szansę poczuć zapach tej wyjątkowej książki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena