Koszyk 0
Opis:
"Czasami, Cassie, ludzie, których kochasz, mogą być najgroźniejszymi wrogami..." Śmierć podąża za akademią do Stambułu. Niewidoczny łowca atakuje z ukrycia. Cassie Bell jest zafascynowana pięknem miasta, jednak nie ma czasu na cieszenie się urokliwą scenerią. Rozdarta między starą miłością a nowym romansem, musi też wybrać między elitarnym światem Wybranych a lojalnością wobec najlepszych przyjaciół. Tymczasem Wybranych przez cały czas śledzi zabójca ... A jak odkryje Casusie - nikt nie jest poza podejrzeniem? "BĘDZIESZ GOTOWA UMRZEĆ, ŻEBY ZOSTAĆ WYBRANĄ". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Gabriella Poole
  • 2012
  • 1
  • 272
  • 205
  • 135
  • 978-38-63800-59-8
  • 9783863800598
  • ZAQHC
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Świetna :)

Ocena:
Powieść ta na pewno jest mroczna i tajemnicza, choć za każdym razem otacza ją piękna sceneria różnych wspaniałych miast. Tym razem możemy wraz z bohaterami przenieść się do Stambułu, zobaczyć to piękne starożytne miasto pełne zabytków, meczetów, straganów ze stoiskami, mnóstwem kolorów, zapachów, smaków... Oj tak, miasto to musi być naprawdę piękne, czarujące... Ech rozmarzyłam się... Wracając do książki to tak jak i dwie poprzednie części, ta również mnie bardzo wciągnęła ... Czytało mi się ją niesamowicie lekko, zajęło mi to niespełna jeden dzień. Zazwyczaj nie mam zbyt wiele czasu na czytanie, ale historia ta tak mnie wciągnęła, że niewiele mogłam w tym kierunku poczynić :) Cały czas byłam ciekawa co tak naprawdę się dzieje, podczas czytania czułam lekki dreszczyk i chyba właśnie o to chodziło. Nie będę się już bardziej rozpisywać, powiem Wam jedynie tyle, że mimo, że ta seria skierowana jest bardziej w stronę nastolatków, cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Akademia cz.3

Ocena:
Autor:
Data:
Akademia Drake’a zwana Akademią Mroku to ekskluzywna szkoła dla młodzieży, pełna tajemnic i mrocznych sekretów. Jako stypendystka trafiła do niej Cassie Bell i wiele przeszła nim została Wybraną. Jej ciało zostało połączone z duchem Estelle, która wtrąca się w życie Cassie i usiłuje ją sobie podporządkować – dziewczyna jednak się nie daje.

Nastaje kolejny semestr w Akademii, tym razem jej siedziba zostaje przeniesiona do Stambułu. To egzotyczne miejsce, jest tak samo jak i Akademia ... niezwykle ciekawe i tajemnicze. Uczniowie chętnie go zwiedzają i odświeżają znajomości między sobą.
Cassie jest Wybraną, a jej przyjaciółka Isabelle - niestety nie, za to stanowi źródło jej pożywienia. Ich ścieżki zaczynają się rozchodzić, Wybrani zabierają Cassie dużo czasu. Isabelle zaczyna spędzać swój w towarzystwie Alice, bardzo brakuje jej Jake’a, który już nie jest uczniem Akademii.
Tymczasem zaczynają dziać się dziwne rzeczy, uczniowie są obserwowani. Nagle w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowany Yusuf, potem Michaił, a Ranjit rozpływa się w powietrzu. Co się dzieje w Akademii? Isabelle wyprowadza się z pokoju Cassie… Dziewczyna jest zaniepokojona. Co się za tym wszystkim kryje?

Losy Cassie i Ranjita oraz Isabelle i Jake’a znowu się splatają. W Akademii nic nie jest proste ani oczywiste – stare tajemnice wychodzą na światło dzienne. Co przyniosą? Na pewno nic dobrego….

„Rozdarte dusze” to bardzo klimatyczny tom, w którym Autorka przenosi nas do egzotycznego Stambułu, pełnego niezwykłych budowli, ale i kryjącego tajemnice. Historia jest barwna i bardzo malowniczo opowiedziana. Lekka i przyjemna lektura na popołudnie. Może nie powala na kolana, ale czyta się ją z zainteresowaniem. Polubiłam sympatyczne dzieciaki z Akademii Drake’a :)

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/04/akademia-mroku-rozdarte-dusze-cz3.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena