Koszyk 0
Opis:
W nocy wszyscy Agenci wyglądają tak samo. Wciel się w rolę tajnego agenta. Twoim zadaniem jest zdobywanie sekretnych informacji. Aby tego dokonać, będziesz musiał umiejętnie przemieszczać pionki na planszy oraz rozszyfrować, kim są inni gracze. Liczba graczy: 2-7 Wiek: 8+ czas gry: 30 minut.
Mniej Więcej
  • Wolfgang Kramer
  • 2013
  • 295
  • 295
  • 5908215004538
  • ZBAZ6
  • 7-10 lat, 10-13 lat
  • wszystkich

Recenzje czytelników

agenci

Ocena:
Autor:
Data:
O co chodzi ?
Gracze losują karty agentów i nie ujawniają swojej tożsamości, następnie ustawiają pionki agentów na budynku z nr 0! Rozpoczynający grę rzuca kostką i wyrzucając np. 5 może wykonać 5 ruchów, czyli przesuwa wybranego agenta np. zielonego o 2 budynki, czerwonego o 1 a białego o 2 tak, aby łącznie ruchy dały nam liczbę wyrzuconą na kostce. Należy pamiętać, żeby poruszać się kilkoma pionkami tak, aby przeciwny nie wykryli, który agent należy, do kogo ... Punkty zaczyna się liczyć od chwili, kiedy jeden z agentów stanie na budynku z sejfem i wtedy zaczynamy przesuwać znaczni odpowiednio do zdobytych punktów. Np. stając na budynku nr „7” znacznik przesuwa się o „7” pól do przodu, jeśli przesunie się na budynek o nr „9” przesuwamy go o kolejne „9” pól a jeśli stanie na „-3” cofamy się o 3. Wygrywa gracz, który zdobędzie 39 punktów. Gra posiada wariant „ściśle tajne”. Jest to wersja zaawansowana. Każdy z graczy losuje 2 karty i może je wykorzystać po zakończonej turze każdego z gracza, wszystko zależy jak ułoży się rozgrywka i w zależności od płynących korzyści używa kart „ściśle tajne”.
Moja ocena:
Przed rozpoczęciem gry należy szczegółowo przeczytać instrukcje i radziłabym to zrobić zanim wszyscy gracze będą gotowi do zabawy. Początkowo zasady wydały mi się skomplikowane i zagmatwane, ale już po jednej rundzie wszystko staje się łatwe i zrozumiałe. Należy zachować swoją tożsamość w tajemnicy, co często powodowało zabawne sytuacje. Uważam, że gra jest przeznaczona dla starszych dzieci, ponieważ wymaga przemyślanych ruchów, jednocześnie umiejętności zachowania tajemnicy. Gra posiada trzy warianty gry, które pozwalają wybrać trudność, co jest świetnym rozwiązaniem dla młodszych graczy. „Agenci” to gra, przy której dobrze się bawiłam nie tylko ja, ale i inni uczestnicy gry, pobudza wyobraźnie i zasiewa ziarno rywalizacji. Gorąco polecam!
Ogromny plus za wykonanie. Twarda i gruba plansza oraz drewniane elementy zapewniają wytrzymałość, co z pewnością się sprawdzi przy młodszych pociechach.
8/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena