Koszyk 0
Opis:
Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania. I to właśnie teraz, gdy jej najbliż ... si przyjaciele okazali się największymi wrogami. Jedyną osobą, na której może polegać, jest Zed… Czy Hardin zaakceptuje decyzję Tessy o wyjeździe? Czy Tessa zerwie znajomość z Zedem? A może zbliży się do niego jeszcze bardziej? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna Todd
  • 2015
  • 1
  • 858
  • 205
  • 144
  • *, 97883240-2724-8
  • 9788324027248
  • ZCLCE

Recenzje czytelników

"AFTER. OCAL MNIE" ANNA TODD

Ocena:
Autor:
Data:
Dzisiaj powrócimy do serii, która już w pierwszych dwóch tomach skradła moje serce i umysł. Gdy tylko przesyłka z tą cudowną książką dotarła do moich rąk zabrałam się za czytanie. Pora sprawdzić co przygotowała dla nas autorka w kolejnej części oraz jakie losy spotkają głównych bohaterów. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie emocje wywołała we mnie ta pozycja, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią tej recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie. Ostrzegam tylko ... że jestem fanką twórczości Anny Todd, więc mogę Was zamęczyć moją miłością do tej serii.

Hardin i Tessa pomimo wielu kłamstw i ciężkich chwil nie wyobrażają sobie przyszłości bez siebie. Jednak w życiu dziewczyny pojawia się osoba, którą dawno temu straciła. Ojciec - zaniedbany, brudny i ledwo trzymający się na nogach. Pomimo sprzeciwu chłopaka i urazu jaki dziewczyna żywi do ojca, zaprasza go do domu. Hardin, który od samego początku coś przeczuwa podchodzi z dystansem do całej sytuacji lecz dla dobra Tessy powoli przyzwyczaja się do mężczyzny. Jednak prawdziwe problemy dopiero się zaczną. Na horyzoncie pojawiają się nowe możliwości, ale aby je zdobyć dziewczyna musiałaby się wyprowadzić. Marzy o tym od dawna i liczy, że Hardin podzieli jej entuzjazm, a także wyjedzie razem z nią. Czy chłopak zdecyduje się na wyjazd razem z Tessą? Jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów, a przede wszystkim czy ich uczucie wygra z przeciwnościami jakie na nich czekają?

Muszę przyznać, że autorka i tym razem mnie nie zawiodła. Bohaterowie wykreowani są w prosty, ale bardzo ciekawy sposób. Anna Todd sprawiła, że jedne postacie wzbudzają w nas niebywałą sympatię tak, że przez cały czas po cichu im kibicujemy, natomiast inne tak strasznie nas denerwują, że mamy ochotę po prostu mocno nimi potrząsnąć i wyjaśnić popełniane błędy. Tessa, jak dla mnie zbyt ufna i naiwna, jednak mimo wszystko wzbudzająca pozytywne emocje. Natomiast Hardin to postać, co do której można mieć mieszane uczucia. Jednak jego dość szeroko rozbudowana historia pozwala zrozumieć jego pewne zachowania i sprawia, że stajemy się dla niego wyrozumiali. Nie będę ukrywać, że zarówno Tessa jak i Hardin to moi ulubieńcy i chyba nic już nie będzie w stanie tego zmienić.

Zabierając się za czytanie trzeciej już części serii After wiedziałam czego mogę spodziewać się po autorce. Język Anny Todd jest prosty, lekki i przede wszystkim zrozumiały, dzięki czemu książkę czyta się w mgnieniu oka. Pomimo tego, że jest to solidna cegiełka, która ma około ośmiuset sześćdziesięciu stron zajęła mi tylko dwa wieczory. Przyjemność z jaką czytało mi się tę pozycję, nie pozwoliła mi się od niej oderwać, a pomysłowość autorki coraz bardziej mnie motywowały, aby dowiedzieć się co zdarzy się w kolejnym rozdziale.

Fabuła tej powieści przepełniona jest zwrotami akcji oraz nowymi wątkami. Nie zabraknie tutaj również wielu emocji, które sprawią, że z zapartym tchem będziemy poznawać kolejne strony. Mamy możliwość poznać nowych bohaterów, którzy tylko dowodzą tego, że autorka ma jeszcze wiele niewykorzystanych pomysłów. Z pewnością nie możemy narzekać tutaj na nudę czy monotonię. Jestem pod wrażeniem rozwoju wydarzeń jak i sposobu w jaki Anna Todd zakończyła ten tom. Nie mam pojęcia jak uda mi się wytrzymać do premiery kolejnej części, ale jedno jest pewne - na pewno nie przegapię tego ważnego dla mnie dnia!

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć ten tom całkowicie mnie pochłonął. Autorka sprawiła, że stałam się częścią świata głównych bohaterów, zatraciłam się w ich przygodach i bardzo się z nimi związałam. Tak lekka i przyjemna lektura powinna przypaść również Wam do gustu. Myślę, że zwłaszcza pokochają ją Ci, którzy mieli już okazję zapoznać się z poprzednimi częściami. Ja z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że pomimo iż ta cegiełka wygląda groźnie - z pewnością taka nie jest! Naprawdę gorąco polecam Wam tę serię - zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Hardin i Tessa – dwa odmienne bieguny, przyciągnięci siłą magnetyzmu, połączyli się ze sobą w jedną całość. Ich odrębne światy, w których z pozoru nic nie było takie samo, odnalazły wspólną płaszczyznę porozumienia i grunt, po których razem stąpają. On – buntowniczy i nie znający żadnych granic, ona – wychowana przez apodyktyczną matkę, skromna i cicha. Związek, który stworzyli, okazał się ogromną mieszanką i potężną bombą, która stale tyka. A jednak pomimo niezgodności ... Hardin i Tessa nie wyobrażają sobie przyszłości, w której nie są razem. Ich miłość jest silniejsza, niż wszystko, toteż każda kłótnia, przeszkoda czy problem, chociaż uprzednio sprawiając ból, nie jest w stanie ich rozdzielić. Drugi tom przedstawiający losy tej niezwykłej pary, zakończył się zaskakującym momentem. Dziewczyna spotyka ojca, który przecież od wielu lat nie uczestniczył w jej wychowaniu. Czy to wydarzenie jakkolwiek wpłynie na jej życie? Czy będzie początkiem czegoś nowego?

W życiu Tessy pojawia się ktoś, kogo już dawno utraciła – ojciec. Brudny, zaniedbany i tułający się po ulicach, zostaje zaproszony do jej domu. Dziewczyna, pomimo urazu i żalu związanego z odejściem taty, w głębi serca wciąż go kocha, toteż oferuje mu pomocną dłoń i nocleg w ciepłym pokoju. Hardin, bardzo niezadowolony z tej sytuacji, chociaż początkowo temu przeciwny, z czasem akceptuje obecność mężczyzny w ich życiu. Przeczuwa jednak coś, czego Tessa przewidzieć nie może…
Tymczasem na horyzoncie ich świata pojawia się znacznie większy problem – wyjazd do Seattle. Tessa, która od dawna o tym marzyła, prosi Hardina, by przeprowadzili się tam oboje. On, unikając tego miejsca, nie jest w stanie się zgodzić. Uparci, nie mogą znaleźć nici porozumienia. Boją się rozstania, a jednocześnie próbują postawić na swoim. Zdezorientowana dziewczyna udaje się na imprezę w gronie znajomych, o czym Hardin nie ma pojęcia. Tam zaś okazuje się, że ci, którzy dotąd wydawali się przyjaciółmi, wcale nimi nie są. Tessa pada ofiarą okrutnego planu, który zrani jej serce na długi czas.

Związek głównych bohaterów kolejny raz zostaje wystawiony na próbę, tym razem naprawdę wielką. Tessa, goniąc za realizacją marzeń, otrzymawszy pracę w Seattle nie widzi problemu, by oboje z Hardinem zamieszkali właśnie tam. Tymczasem chłopak, nie chcąc zostawiać wszystkiego za sobą i nie zamierzając rozpoczynać życia od nowa, za nic w świecie nie decyduje się na przeprowadzkę. Oboje licząc na to, iż jedno albo drugie w końcu się ugnie, doprowadzają do tego, że dziewczyna naprawdę wyjeżdża. Długie kilometry, które ich dzielą, stają się dla nich nie lada wyzwaniem. Czy miłość, dla której granicą jest ogromny dystans, jest w stanie przetrwać? Perspektywa spotkań raz na jakiś czas nie odpowiada ani jemu, ani też jej. Jak zatem rozwiążą problem i jaki będzie efekt sytuacji, w której się znaleźli?

Ta część serii „After” obfituje w bohaterów drugoplanowych, którzy odgrywają w życiu Tess i Hardina niemałą rolę. Na początku należy wymienić tutaj rodziców. Oprócz tego, że pojawiają się epizody z udziałem matki dziewczyny, tym razem o wiele istotniejsza okazuje się postać ojca. Poprzednio dla czytelników anonimowy, tym razem zapisuje się na kratach powieści jako wyraźny charakter, niestety z wieloma wadami. To właśnie jego osoba wprowadzi spory zamęt w i tak pogmatwanej już codzienności głównych bohaterów. Tessa będzie chciała dać mu szansę. Ale czy on na takową zasłuży? Kolejną ważną kwestią są rodzice Hardina. Ojciec, dobrze już znany dyrektor uniwersytetu, jawił się już poprzednio na łamach poprzednich części jako człowiek poukładany, cierpliwy i dobry, chociaż mający niezbyt chlubną przeszłość. Tym razem jednak prawdziwym wyzwaniem staje się matka, która zapraszając na swój ślub zaskoczy nie tylko Hardina, ale także i czytelników. Okaże się bowiem, że ta rodzinna gałąź kryje o wiele więcej dziwnych tajemnic i grzechów, aniżeli mogłoby się wydawać. To właśnie między innymi dzięki niej sytuacja przedstawiona w trzeciej części „After” jest tak intrygująca, iż konieczne będzie sięgnięcie po ostatni już, czwarty tom. Niemniej istotni stają się też przyjaciele głównych bohaterów. Zed czy Molly to ta część towarzystwa, których czytelnicy już co nieco przejrzeli. Tym razem jednak ktoś zupełnie inny urządzi bohaterom piekło. Koniecznie muszę wspomnieć, że słowa A.J. Richelieu: „Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam” są tutaj idealnym strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli chodzi o samych Tess i Hardina, zbędne jest przedstawianie ich sylwetek od początku, ponieważ czytelnicy „After. Płomień pod moją skórą” oraz „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem” zdążyli doskonale poznać ich osobowości. Warto jednak wspomnieć o tym, co ściśle dotyczy trzeciej części. Tessa, która niegdyś cicha i wystraszona, teraz zyskuje coraz więcej pewności siebie. Chce być niezależna i samodzielna. Nie ugina się już pod każdym żądaniem Hardina i potrafi odmówić nawet wtedy, kiedy zdaje sobie sprawę z tego, że będzie przez to cierpieć. A jednak dziewczyna nie potrafi odejść od chłopaka, a każda chwila spędzona bez niego jest pusta i smutna. Czy zatem rozłąka okaże się dla nich ratunkiem? A może dzięki niej o sobie zapomną?
On zaś, mógłby jedną decyzją rozwiązać i swoje i jej zmartwienia. Uparty, ale i niezrozumiany, cierpi, bo kochając Tessę nie jest w stanie przeżyć bez niej nawet dnia. Na łamach trzeciej części Hardin nieraz ukazuje się jako człowiek, który naprawdę nie radzi sobie z nękającymi go problemami. Jego ataki agresji, zazdrość i obraźliwe słowa kierowane w stronę tych, na których tak naprawdę najbardziej mu zależy. Będąc taki, niszczy nie tylko siebie, ale i Tess. Czy jest szansa, że jeszcze coś go zmieni? Chłopak rozumie, że musi coś zrobić. Pragnąc szczęścia, czeka go niestety długa i ciężka droga. Czy dziewczyna go ocali i czy on ocali ją?

„After. Ocal mnie” szokuje swoją objętością. Autorka serii stworzyła cztery części, przy czym, jak dotychczas, każda kolejna okazuje się mieć więcej stron. Trzeba wykazać się niezwykłym talentem, by w takim przypadku napisać coś sensownego, interesującego i trzymającego w napięciu. Mogło by się wydawać, że już tyle zostało „powiedziane” w poprzednich tomach, że teraz nie stanie się nic ciekawego. No więc jak było tym razem? Początkowo, nie będę ukrywać, czułam się nieco znużona. Po pojawieniu się ojca dziewczyny, kolejny raz nastąpiły kłótnie, wyzwiska i problemy, po czym książkowa para za każdym razem szybko się godziła. Obawiałam się tego, że w takim klimacie ta część została napisana do samego końca. A jednak z czasem okazało się, że się myliłam. Anna Todd znowu mnie zaintrygowała, czego efektem jest przeczytanie 850 stron w niecałe trzy dni. Jak jej się to udało? Poprzez umiejętnie wprowadzane zmian, których nikt z czytelników by się nie spodziewał. Bowiem to, co było pewnikiem, teraz zaczęło budzić sporo wątpliwości. I kolejny raz akcja zakończyłam się w takim momencie, że przeczytanie czwartej wydaje się koniecznością. Przyznam, że w tym wypadku jestem jeszcze bardziej zachęcona do przeczytania następnej części, nim poprzednim razem. Tym bardziej, że „After. Bez siebie nie przetrwamy” to ostatni tom, a więc na jego łamach ostatecznie rozegra się los wszystkich.

Trzecią część polecam tym, którym serca podbiły dwa poprzednie tomy. Cała seria „After” to doskonały pomysł dla dziewczyn i kobiet – tych starszych i tych młodszych, które lubią na długi czas pozostawać z tymi samymi bohaterami, by móc dokładnie i dogłębnie ich poznać. Jest tutaj namiętność, strach, nadzieja, cierpienie, dobro i zło, a więc jest samo życie. Sięgajcie więc po trzecią część, byśmy mogli razem wyczekiwać premiery „After. Bez siebie nie przetrwamy”.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena