Koszyk 0
Opis:
Przystojny mąż, trójka wspaniałych dzieci, piękny dom - niejedna kobieta pozazdrościłaby Grace Bennett takiego życia. Pod pięknym obrazkiem kryje się jednak szara rzeczywistość. W małżeństwie Grace od dawna nie ma pasji i zrozumienia. Jej mąż Steve, ambitny oficer marynarki, pnie się po szczeblach kariery i nie zauważa, że coraz bardziej oddala się od bliskich. Samotna i sfrustrowana Grace czuje, że potrzebuje prawdziwej odmiany. Gdy niespodziewanie poznaje tajemnicę z przeszłości Steve'a ... stwierdza, że już zbyt wiele poświęciła dla ich związku. Odtąd chce czerpać z życia pełnymi garściami. Koniec małżeństwa Bennettów wydaje się przesądzony... Niespodziewanie na Grace spada wiadomość o wybuchu na lotniskowcu Steve'a. Koszmarne godziny niepewności, spędzone w oczekiwaniu na jakiekolwiek wieści, uświadamiają jej, że tak naprawdę nigdy nie przestała kochać męża. Czy jednak dostaną szansę, by zacząć od nowa? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Susan Wiggs
  • 2012
  • 460
  • 200
  • 130
  • 978-83-238-8364-7
  • 9788323883647
  • ZAJMZ

Recenzje czytelników

Miłość która przetrwa każdy ocean

Ocena:
Autor:
Data:
Bycie żołnierzem marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych zobowiązuje do służenia ojczyźnie. A co za tym idzie częstym służbom daleko od rodziny. Nie jest to „spokojna praca”, tak jak na etacie. Tam może się wszystko zdarzyć. Mężczyźni narażają swoje życie. Tak też jest z głównym bohaterem najnowszej książki Susan Wiggs „A między nami ocean”.
Steve Bennet jest oficerem marynarki wojennej. Służy na lotniskowcu ... Od początku swojego małżeństwa z Grace zostaje wysyłany na służby które trwają około pół roku, czasem dłużej. Nie widział jak rodzą się jego dzieci: bliźniaki Brian i Emma ani najmłodsza córeczka Katie. Nie widział jak stawiają pierwsze kroki, nie bywał w domu w ważnych momentach ich życia. Wszystko opisywała mu e-mailowo żona Grace. Wspaniała, kochająca i wierna żona, która była dla niego kotwicą gdy ten przebywał poza domem. Przywykła do trybu życia jakie wiedzie się u boku wojskowego. Częste przeprowadzki, zmiana otoczenia, nie zagrzewanie długo miejsca w danym mieście czy też kraju. Jednak przyszedł taki moment, że Grace zapragnęła zmiany. Zapragnęła zarzucić kotwicę, kupić dom i założyć własną firmę zajmującą się przeprowadzkami. Dzieli się swoimi planami z mężem, który nie jest zachwycony pomysłami żony. Małżonkowie ścierają się między sobą i w atmosferze kłótni Steve udaje się na lotniskowiec. Kiedy mąż służy ojczyźnie Grace zakłada własną firmę zajmującą się przeprowadzkami, zapisuje się na aerobik i przede wszystkim kupuje dom. Dom który będzie ich azylem. Dom, który będzie oznaczał, że w końcu dotarli do swojego portu. Niespodziewanie na lotniskowcu na którym stacjonuje Steve dochodzi do groźnej eksplozji, w wyniku której Steve zostaje uznany za zaginionego. Nikt nie wie czy porucznik Bennet przeżył ten nieszczęśliwy wypadek. Jego rodzina, czeka na wieści. Wszyscy liczą na cud. Czy do niego dojdzie? Czy Steve Bennet wróci na łono rodziny? Czy zaakceptuje zmiany w życiu Grace?
Autorka w swojej książce pokazała, że życie z wojskowym nie należy do łatwych. To przede wszystkim rozłąka z ukochaną osobą. Dla kobiet takie rozłąki nie należą do łatwych. Muszą same sobie radzić z podstawowymi obowiązkami, z wychowywaniem dzieci. Przede wszystkim muszą być silne, nie załamywać się. Najlepszym sposobem jest znalezienie sobie zajęcia, które oderwie nas od myślenia. I tak jak w przypadku Grace, świetnym pomysłem było zapisanie się na aerobik i założenie własnej firmy przeprowadzkowej. Wtedy nie mamy czasu na myślenie, na zastanawianie się, na tęsknotę. Bywa jednak tak, że wiele małżeństw nie jest wstanie przetrwać takiej rozłąki. Najważniejsze to ze sobą rozmawiać, mówić co nas gryzie, co nam przeszkadza i rozwiązywać na bieżąco problemy.
To moje pierwsze jak dotąd spotkanie z twórczością Susan Wiggs. Na początku obstawiałam, że książka którą zaczęłam czytać, będzie typowym romansem. Na szczęście zostałam mile zaskoczona. Fakt mamy tutaj trochę miłości, jednak więcej miejsca zajmuje codzienne życie. Życie, które nie należy do spokojnych. Bo przecież bycie żoną marynarza wiąże się ze strachem o ukochaną osobę.
Autorka w bardzo przystępny sposób przedstawiła życie głównych bohaterów. Zwinnie wplotła w ich codzienność losy innych osób, poniekąd z nimi związanych. Każda postać ma swój niepowtarzalny charakter, posiada cechy które wyróżniają je na tle innych osób. Nie są to postacie ciche, bez swojego zdania. Przecież to rodzina wojskowego, która musi potrafić na swoim i walczyć o swoje. Przyznaję, że czasem zazdrościłam im odwagi i determinacji, czasem zdarzało się, że inaczej bym postąpiła. Jednak nie jestem na ich miejscu i tak do końca nie wiem jakbym się zachowała gdyby sytuacje przedstawione w książce wydarzyły się w moim życiu.
Jedno wiem na pewno. Warto przeczytać książkę Susan Wiggs by dowiedzieć się jak bardzo różni się nasze codzienne życie od życia żon marynarzy i wojskowych. By poznać historię miłości, która potrafi przetrwać nawet ocean. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

A między nami ocean

Ocena:
Autor:
Data:
Po drastycznych powieściach, które ostatnio wpadały w moje ręce postanowiłam się odprężyć i sięgnęłam po książkę Susan Wiggs. Znalazłam w niej relaks i ukojenie - wzruszyłam się, popłakałam, ale wyciszyłam i pomyślałam. To piękna opowieść o miłości i życiu na odległość, o podejmowaniu trudnych decyzji - słowem o życiu.

"A między nami ocean ..." to opowieść o losach rodziny związanej z marynarką wojenną. Żona i trójka dzieci zdane na siebie, kiedy mąż jest na morzu na lotniskowcu ... stałe przeprowadzki, brak stabilizacji w życiu. Grace nie przeszkadzała taka sytuacja, kiedy dzieci były małe - była stale zajęta, ale teraz dzieci dorastają i mają swoje życie. Kobieta zaczyna tęsknić za stabilizacją i pracą, w którą mogłaby się zaangażować. Znajduje domek, który przyciąga ją jak magnes - chce go kupić i osiąść z rodziną. To pierwszy powód sporu z mężem, który nie chce zobowiązań finansowych. Kolejny, to pomysł na biznes - Grace jest ekspertem w przeprowadzkach i swoje zajęcie chce zamienić w prace zarobkową - mąż jest temu przeciwny. Kamieniem milowym okazuje się pojawiający się nagle syn Steve'a z pierwszego małżeństwa (lotnik), który nagle i niespodziewanie pojawia się w ich życiu i przewraca je do góry nogami.
Po raz pierwszy rozstają się we wzburzeniu podczas jego kolejnej misji.
Grace zaczyna realizować swoje pragnienia bez ustalenia z mężem - zakłada firmę i kupuje dom. Zaczyna też myśleć o rozwodzie....
Wtedy na morzu dochodzi do eksplozji i Steve zostaje uznany za zaginionego - to dla jego żony wstrząs. Zaczyna myśleć o swoim życiu i wartości układają się same w hierarchię ważności.
Czy Steve zostanie uratowany? Jak będzie wyglądało dalsze życie Grace?

Powieść jest niesamowita, magnetyzująca i ogromnie wzruszająca. Dotyka życia małżeńskiego na odległość, nie tylko Benettów, ale również innych małżeństw lotników. Presja i strach często zabijają uczucie, do tego dochodzi samotność i brak wsparcia. To ciężkie życie, które modyfikuje dokonane wybory.Miłość, która ich łączy jest piękna, a życie niełatwe. W obliczu śmierci oboje stają na wysokości zadania.

Polecam nową powieść Susan Wiggs wszystkim wielbicielom dobrych książek obyczajowych z wątkiem miłosnym. To wzruszająca i bardzo mądra powieść, która zmusza do refleksji i przemyśleń.
A życie jest takie krótkie i takie kruche.....

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/06/miedzy-nami-ocean-susan-wiggs.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena