Koszyk 0

Najwspanialszy prezent - książki polskich autorów

Zbliża się Boże Narodzenie... Zaczynamy myśleć o zakupie prezentów dla najbliższych. Poprosiliśmy  blogerów piszących o książkach o rekomendacje. Któż lepiej może doradzić w wyborze książki na świąteczny prezent, niż prawdziwy czytelnik, człowiek rozkochany w literaturze?  Zapraszamy do przeczytania artykułu Katarzyny Pessel, autorki http://takijestswiat.blogspot.com/.

Czas świąteczny przynosi odwieczny dylemat jakie prezenty wybrać dla bliskich, tak by były trafione i sprawiły radość. W takiej sytuacji słowem kluczem jest książka, a jeszcze lepiej liczba mnoga czyli książki. Wybór mamy ogromny i dla każdego można znaleźć ciekawą lekturę, na widok której pojawi się uśmiech na twarzy. Cóż więc wybrać z księgarskich półek?

A może tak spojrzeć łaskawiej na polskich autorów, już docenianych, ale jeszcze zbyt często traktowanych po macoszemu. Jedną z pisarek jakich twórczość warto poznać jest Agnieszka Lingas-Łoniewska, mająca na swoim koncie ponad  dwadzieścia bestsellerów. Trylogia "Szukaj mnie wśród lawendy" to niezwykle ciepła opowieść o trzech siostrach i ich uczuciowych perypetiach, mająca za tło chorwackie krajobrazy. Wiele emocji, lecz także i wątki sensacyjne dostarczy cykl "Zakręty losu", błędy młodości. Mafijne porachunki i wielka miłość splatają się w niesamowitą opowieść o mocy braterskich więzi i sile nienawiści. Autorka często łączy motywy obyczajowe i kryminalne, a czasem sięga także do fantastycznych elementów. Któż oprze się zamaskowanemu „Obrońcy nocy”, pojawiającemu się niespodziewanie i wymierzającemu sprawiedliwość? Mało kto, na tym zresztą nie koniec, to dopiero początek intrygującej opowieści o człowieku skrywającym swoją twarz, i nie tylko ją, za maską. Co chowa przed światem ten bohater? Na pewno niejedną tajemnicę, ale sekrety innych także grają ważną rolę w fabule. Uczucia, suspens i … alternatywne zakończenia, ile razy po przeczytaniu książki chcieliśmy zmienić finał? Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Piętnie Midasa” zaskakuje wielokrotnie, a na koniec daje swoim czytelnikom niezłą zagwozdkę – wybór epilogu, to od nas zależy jak potoczą się losy nie tylko tytułowej postaci. Pisarka także bardzo dobrze czuje się w klimacie young adult, „Trudna miłość” to książka o młodych ludziach, lecz nie tylko dla nich. W końcu pierwsze wielkie uczucie to jedne z najważniejszych chwil w naszym życiu, czasem niosą one z sobą doświadczenia mające wpływ na całą naszą przyszłość.

A jeżeli kiedykolwiek chcielibyście zajrzeć za kulisy życia gwiazd rocka to polecam „Brudny świat”. Ostra muzyka, piękne kobiety, ogromny talent i … mroczniejsza strona sławy. Na tym jeszcze nie koniec, kolejne zaskakujące historie autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej sprawdzą się wspaniale jako pomysły na prezenty mikołajkowe i pod choinkę, wystarczy tylko spojrzeć na półki w księgarni Matras.

Autor: Katarzyna Pessel