Koszyk 0
Opis:
Nowe wydanie najsłynniejszej norweskiej książki dla dzieci.Małe mieszkanie, a w nim – duża rodzina. Mama, tata i ośmioro dzieci: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. Trochę im ciasno, za to bardzo wesoło. I tyle się u nich dzieje! Trzeba odnaleźć skradzioną ciężarówkę taty, pomóc babci wrócić do domu, zeswatać Henryka z Huldą Piętro Niżej ... ugasić pożar... Ale gdy działa się taką zgraną gromadką, wszystko musi się udać! Książka ujmująca bezpretensjonalnością, pełna rodzinnego ciepła i poczucia humoru.  To pierwszy z dziewięciu tomów serii o przygodach sympatycznej rodziny: mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci. Każdy tom stanowi samodzielną całość. Seria doczekała się norweskiej wersji telewizyjnej i kinowej w latach 70., w której babcię zagrała sama autorka, oraz adaptacji filmowej w 2013 roku. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna-Cath. Vestly
  • 2015
  • 1
  • 236
  • 215
  • 150
  • 9788363696-03-0
  • 9788363696030
  • ZCPYN
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

4000 PLN?

Ocena:
Autor:
Data:
4000 PLN - tyle dostałaby tytułowa rodzina z programu 500+, ich dochody są na pewno małe (mama nie pracuje - zajmuje się domem i młodszymi dziećmi), najstarsza dziewczynka Maren ma dopiero 12 lat, a tata rozwożąc towary ciężarówką nie zarabia kokosów.
Czy takie pieniądze zmieniłyby ich życie? Z pewnością, ale książka pokazuje ciężkie warunki, w jakich żyją dzieci i rodzice, opisane z takim optymizmem, że można zacząć się zastanawiać, za czym tak codziennie pędzimy? Żyją szczęśliwie ... wyprawiają nawet przyjęcie dla szkolnego kolegi jednego z chłopców, a przede wszystkim są razem. Ich przygody to ulubiona obecnie wieczorna lektura dla mojego sześcio-i-pół latka, a nawet trzyletnia siostra potrafi skupić się przy słuchaniu - a wiele tu stron bez obrazków, to już wyższa szkoła jazda w czytaniu dzieciom - sama historia musi porwać, gdyż nie ma kolorowych odwracaczy uwagi (nawiasem mówiąc, brawo dla pani Marianny Oklejak za świetne ilustracje!)
Ciepło, opowiadanie o radzeniu sobie z emocjami, z problemami, taki "skandynawski lekki przejrzysty język" - to mnie urzekło. Dzieki temu historia z połowy dwudziestego wieku pięknie broni się przed upływem czasu.
Jako dziecko lubiłam szwedzkie / duńskie / norweskie książki dla dzieci i chyba moje pociechy też złapały bakcyla.

Książka ze "Złotej Listy Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom" - moim zdaniem miejsce w tym zestawieniu najzupełniej zasłużone.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena