Koszyk 0
Opis:
Droga do sukcesu może mieć różne oblicza. Każda osoba ma swój wyznaczony tor i cel. Choć żyjemy w jednym świecie, każdy z osobna egzystuje w swojej rzeczywistości. Jednocześnie mimo tego każdy z nas jest częścią jednej wielkiej całości i każdy powiązany jest więzami z innymi. Dlatego na drodze do sukcesu i szczęścia należy mieć w świadomości tę zależność i postępować wobec innych tak, jakbyśmy chcieli, by z nami postępowano. Książka składa się z 7 nauk - przypowieści ... które tworzą jedną kompletną całość opisującą zasady osiągania sukcesu. Przenosząc się w odległe Chiny możemy poznać te tajemnice bezpośrednio od Mistrza Chuang Yao. Wcielając się w rolę jego ucznia, wyruszamy z nim w podróż i poprzez różne doświadczenia odkrywamy drogę do spełnienia. Teraz i Ty możesz skorzystać z dorobku wiedzy gromadzonej i strzeżonej od setek lat przez chińskich Mistrzów. Na podstawie opowieści bohatera tej publikacji, dowiadujemy się, że warto skrupulatnie zmierzać w obranym kierunku. Nic bowiem nie może stanąć nam na drodze, jeżeli z pełną wiarą podejdziemy do realizacji naszych marzeń. Silna determinacja przysłoni wszelkie przeszkody napotykane na naszej ścieżce. Jeśli mamy klarownie określony cel, do którego zmierzamy, możemy zdobyć wszystko to, na czym nam tak bardzo zależy. Przedstawiona w książce wiedza wznieci w każdym z nas chęć do działania w zgodzie z własnym sercem. Cokolwiek byśmy nie robili, zawsze osiągniemy sukces, jeżeli będziemy działać w zgodzie z samym sobą. Odkryj Mistrzowski sposób na lepsze życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Maciej Stawicki
  • 2013
  • 1
  • 138
  • 165
  • 120
  • 978-83-7377-568-8
  • 9788373775688
  • ZATIP

Recenzje czytelników

polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka składa się z 7 rozdziałów, zawierających przypowieści, które tworzą jedną wspaniałą opowieść. Jest to opowieść o podróży ucznia z chińskim mistrzem Chuang Yao, podczas których bohater dowiaduje się, że warto się poświęcać ,realizować wyznaczone sobie cele, spełniać swoje marzenia. Trzeba być przy tym zdeterminowanym i nie podawać się, nawet jeśli po drodze napotykamy różnego rodzaju przeszkody. Należy też pamietać, że droga sukcesu, każdego z nas, jest bardzo indywidualna :)
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas chciałby osiągnąć w życiu jak najwięcej. Mieć wielki dom, szczęśliwą rodzinę, dobrą pracę, spełniać się w gronie rodzinnym jak i w sprawach zawodowych. Żyć nie przejmując się tym, że za chwilę może mu braknąć pieniędzy, żyć bez obawy, że za chwilę może stracić wszystko… Tak na dobrą sprawę to nic nie stoi temu na przeszkodzie. Nic, poza nami samymi, bo gdy zmienimy nasze podejście i zaczniemy działać, zmieni się także nasze otoczenie i całe życie ...
Z takich oto powodów ludzie często sięgają po różnego rodzaju poradniki odnośnie sukcesu. Czytają mnóstwo książek na ten temat, mając nadzieję, że to coś zmieni i im pomoże. Ale czy samo przeczytanie kilku regułek może nam pomóc? Nie! Czy książka Macieja Stawickiego „7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao” jest takiego rodzaju poradnikiem? Powiedziałabym, że i tak i nie. A teraz wytłumaczę Wam dlaczego.
W sumie nastawiałam się na wybitny poradnik, z jasno wypunktowanymi zasadami i krótkim opisem każdej z nich. Otrzymałam jednak coś zupełnie innego. Nie nazwałabym tego powieścią, bo to zbyt duże słowo, jednak z pewnością mogę nazwać to krótką historyjką czy też przypowieścią o człowieku imieniem Alan, który pragnie osiągnąć w życiu sukces. W tym celu wybiera się w podróż do Chin i poszukuje mistrza, który przekaże mu swoje nauki. Podobno, gdy uczeń jest gotowy, to i mistrz się znajdzie, a więc szybko spotyka na swojej drodze Mistrza Yao. I tak oto spędza z nim kilka dni, w przeciągu których Mistrz przekazuje mu swoją wiedzę. Osobiście bardzo lubię nauki Dalekiego Wschodu w postaci krótkich opowiastek, dlatego ja spędziłam z tą książką miłe chwile.
Książka jest podzielona na 7 rozdziałów, a każdy z nich to osobna lekcja i przygoda bohatera. Muszę przyznać, że takie przypowiastki są naprawdę dobrym pomysłem, bo myślę, że lepiej trafiają do czytelnika i zapadają mu w pamięć niż te wszystkie surowo napisane reguły. Dzięki barwnym opisom sytuacji lepiej zapamiętujemy nauki z nich płynące i uczymy się wraz z Alanem. Jeśli chodzi o wizje mistrza to zapewne wielu ludzi widzi go jako uduchowionego mnicha z klasztoru, pełnego dostojeństwa i życiowej wiedzy, opanowania i rozsądku. Mistrz Chuang Yao faktycznie posiada te cechy, jednak jak się potem okazuje, jest on zwyczajnym człowiekiem, takim jak każdy z nas, po prostu ma dobre podejście.
Czy ta książka faktycznie może nas czegoś nauczyć? Tak. Zdecydowanie jest to opowieść z morałem, z której płynie wiele nauk. Mistrz przekazuje wiedzę również nam, a nie tylko Alanowi. Wiele jego wypowiedzi czy też początkowych cytatów zmusza nas do refleksji nad swoim życiem, a w dalszym etapie działa mobilizująco. Gdy wychwycimy wszystkie istotne fakty i informacje, które zostały umieszczone w tej książce, to z pewnością postanowimy coś w naszym życiu zmienić, a dzięki niej będziemy także wiedzieli, od czego zacząć. Nie jest to może typowy poradnik, który podaje gotowy przepis na życie, ale czy to jest jakiś minus? Nie, myślę, że wręcz przeciwnie – książka jest łatwiejsza w odbiorze i dużo przyjemniejsza dla czytelnika, tak więc polecam osobom, które pragną zmian i nowego życia, ale są gotowe podjąć pewne działania, a nie siedzieć i czekać na cud.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena