Koszyk 0
Opis:
Dawno, dawno temu, w czasach, gdy miasta otoczone były warownymi murami, nad miastami górowały ogromne zamki, a na zamkach panowali książęta, był sobie chłopiec imieniem Zbyszko. Zbyszko marzył o tym, żeby zostać rycerzem. A że nie wywodził się ze stanu rycerskiego, liczyć mógł jedynie na swój spryt i odwagę. 7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju opowiada o wielkich czynach małego bohatera, który pokonał trzygłowego smoka, stoczył zwycięski pojedynek w turnieju rycerskim ... bronił zamku oblężonego przez obce zastępy, zorganizował wyprawę po fioletowe runo, stawił czoło Olbrzymowi, a także zdobył grono wiernych przyjaciół i podbił serce prawdziwej księżniczki. Nie ulega wątpliwości, że Zbyszko zasłużył na to, by zostać zaliczony do rycerskiego stanu. Ale czy panujący w Murowańcu książę Jan III Lękliwy doceni zasługi naszego bohatera i pasuje go na rycerza? 7 opowieści o rycerzu czarodzieju i księciu dobrodzieju jest pełną przygód i humoru książką, którą z fascynacją i rozbawieniem przeczyta każde dziecko, a można przypuszczać, że również jego rodzice. Dzięki książce mały czytelnik dowie się, jak żyli ludzie przed wiekami i jak wyglądał średniowieczny gród, będący scenerią opowieści, który został wiernie przedstawiony na pięknych ilustracjach. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jania Shipper
  • 2013
  • 0
  • 120
  • 235
  • 165
  • 9788377911587
  • 9788377911587
  • ZB8WS
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

rycerze

Ocena:
Autor:
Data:
Bycie synem kowala i cukierniczki utrudnia w robieniu kariery rycerza. Na drodze do sławy stają Zbyszkowi dziwne zbiegi okoliczności: nieszczęśliwe zasypanie mąką i przez to przestraszenie władcy Jana III Lękliwego, pojawienie się Brunera von Barbarossy, przekonanie księcia, że smok na jego widok wyzionął ducha, utwierdzanie się panującego, że siła jego przekonań wpływa na stan gospodarki i zdrowia zwierząt, a jego obecność sprawia, że nawet Olbrzym maleje ... Znajomość z piękną księżniczką Wandą nie pomaga w osiągnięciu celu, ale przynajmniej niejednokrotnie pozwala uratować skórę, a może nawet i głowę. Na szczęście po wielu perypetiach, dowodach męstwa Zbyszko może pochwalić się swoją odwagą w czasie najazdu na zamek.
„7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju” Jani Shipper to zbiór zabawnych baśni bogatych w wiedzę historyczną oraz literacką. Mali czytelniczy dowiedzą się m.in. o królowej Jadwidze, poznają małego czarodzieje Merlina. Autorka nie boi się zabawy skojarzeniami jakimi wywołuje w głowie dorosłych Karol Młot w książce pojawiający się jako kowal. W tym zbiorze nie zabraknie tego, co dzieci lubią najbardziej: smoków, księżniczek, trollów, czarów, rycerzy. Całość dopełniają piękne ilustracje, żywy język i niedługie rozdziały. Lekturę polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Szczególnie – ze względu na głównego bohatera - powinna spodobać się chłopcom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księdzu dobrodzieju

Ocena:
Autor:
Data:
,,Klub Małych Czytelników" to seria wydawnictwa Siedmioróg, w skład której wchodzi kilka pozycji. ,,7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju" jest jedną z nich.

Zbyszko był zwykłym synem kowala i kucharki, która piekła wspaniałe ciasta i torty. Chłopiec nie chciał jednak pójść w ślady ojca. Jego marzeniem było zostanie rycerzem. Nie bardzo wiedział jednak, jak miałby wpaść w oczy królowi. Cała książka to zbiór 7 historii z udziałem Zbyszka ... który chciał zostać rycerzem. Zawsze jednak wiadomość o jego wyczynach nie docierała do króla...

Książka jest wydana w miękkiej oprawie, w dość dużym formacie. Większość stron zajmują w niej bardzo barwne i współgrające z tekstem ilustracje. Treści nie ma tutaj zbyt wiele, całość przeczytałam w pół godziny. Nie uważam tego czasu za stracony, gdyż ,,7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju" to naprawdę zabawne opowieści, w których dużą rolę ogrywa Zbyszko.

Myślę, że bajka spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynom. O przygodach rycerzy czytać lubi chyba każdy. Na brak nudy nie można narzekać. Opowieści są dość krótkie, ciekawe, zajmujące i jak pewnie wiadomo, zawsze muszą skończyć się dobrze. Do tego wszystkiego jest urocza Wanda, córka króla, doskonale dopełniająca całości.

,,7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju" to publikacja, moim zdaniem, mało znana, lecz zupełnie niesłusznie. Z chęcią z młodszym pokoleniem będę don niej wracać, gdyż uważam, że na to zasługuje.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena