Koszyk 0
Opis:
Nauka w zasięgu małych rączek! 60 sposobów na to, by bez specjalnych nakładów i sprzętu połączyć zabawę z przyjemnością odkrywania zasad fizyki, chemii czy biologii. Dziecko może przeprowadzać w domu proste i bezpieczne eksperymenty chemiczne albo bawić się cieniami, uczy się obserwować zwierzęta lub produkować galaretki...
 • Arkady
 • miękka
Mniej Więcej
 • Delphine Grinberg
 • 2014
 • 1
 • 128
 • 251
 • 201
 • 978-83-213-4860-5
 • 9788321348605
 • ZBN75
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

zabawy

Ocena:
Autor:
Data:
Mały odkrywca zwykle ma mnóstwo zapału, a mało cierpliwości i dyscypliny, „60 eksperymentów” pomoże maluchowi wejść w świat rzeczy poukładanych, nauczy dobrych odruchów przyszłego geniusza, który drzemie w każdym dziecku oraz rozwinie jego wyobraźnię skłaniając do samodzielnych prób.
Dzięki eksperymentom dzieci zyskają wiedzę z techniki, historii, biologii, chemii i wielu innych dziedzin. Proponowane zabawy są bardzo proste i może je wykonać nawet trzylatek ... Mali odkrywcy poznają tajniki pokonywania grawitacji, budowy piramid, łączenia smaków, a nawet mogą wyprodukować własne cukierki. Kto będąc dzieckiem nie hodował ślimaków? Jak obserwować mrówki i tworzyć kolekcje przedmiotów, żeby rodzice nie chcieli jej wyrzucić? Dzieci dowiedzą się też gdzie i jak można zdobyć materiały do eksperymentów.
Mali odkrywcy z książką mogą zbadać przedmioty i ich zachowania podczas rzucania, wkładania do wody, zmieniania właściwości, a nawet eksperymentować na pogodzie i tworzyć ruchome piaski, samodzielnie budować zabawki. Wiele pomysłów rodzice na pewno znają z dzieciństwa, ale jak się dorasta to one nam uciekają z pamięci. „60 eksperymentów” pozwoli nam sobie je przypomnieć.
Książka jest doskonałym wprowadzeniem do kształtowania fascynacji naukami przyrodniczymi. „60 eksperymentów” to doskonała propozycja rozwijającej zabawy. Kolorowe strony i liczne ilustracje urozmaicą maluchom zabawę. My (ja i moja trzyletnia pociecha) będziemy wspólnie odkrywać, że książki są nie tylko do czytania i oglądania, ale można dzięki nim nauczyć się obserwować przyrodę. „60 eksperymentów” to lektura dla dzieci powyżej piątego roku życia, ale uważam, że przy dobrej organizacji oraz pomocy rodziców i młodsi odkrywcy mogą podbijać świat. My na dziś mamy już kilka eksperymentów wybranych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena