Koszyk 0
Opis:
Czujesz, że życie wymknęło ci się spod kontroli? Że obowiązki i kłopoty zabrały ci całą radość? Że twoje życie to roller coaster i gonisz za nie wiadomo czym, a prawdziwy cel ciągle ci umyka? Zatrzymaj się! Ta książka to bilet do laboratorium zmiany, gdzie w kolejnych krokach zobaczysz, jak odkrywać, co cię motywuje i pozwala rozwinąć skrzydła, uwalniając od ograniczeń ... Tydzień po tygodniu spróbujesz mniejszych i większych zmiany: * Uprzątniesz bałagan wokół siebie i w sobie * Zaczniesz się ruszać * Odzyskasz czas na wypoczynek, kreatywne myślenie i działanie * Poukładasz hierarchię własnych wartości * Uwolnisz się od złodziei energii i czasu * Twoja dieta stanie się zdrowsza i smaczniejsza A co najważniejsze: przyjmiesz wreszcie do wiadomości, że jesteś wystarczająco dobry już teraz. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • IUVI
 • miękka
Mniej Więcej
 • Leo Babauta
 • 2013
 • 1
 • 184
 • 168
 • 113
 • 9788379660032
 • 9788379660032
 • ZBAFE

Recenzje czytelników

Zmiany w naszym życiu...

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem z grona tych osób, które wraz z zakończeniem starego roku stawiają sobie doskonale wam znane noworoczne postanowienia. Wiadomo jak to z nimi bywa. Po około 15 stycznia większość planów legnie w gruzach. W moim przypadku też duża część postanowień po prostu została zepchnięta z piedestału i zaliczona do grona "zrobić potem". To "potem" praktycznie nigdy nie nadchodziło... Tak było na początku roku 2013 ... teraz jestem już mądrzejsza bo dzięki książce Babauta wiem co robiłam źle i dlaczego nie mogłam zrealizować swych planów.

Leo Babauta to autor jednego z najbardziej znanych blogów na świecie: Zen Habits. Tworząc książkę w której zawarł 52 najistotniejszych zmian, stał się nie tylko blogerskim guru, ale także człowiekiem który rozumie problemy i niepewności innych. Sam niejako przetestował te wszystkie zasady i wcielił we własne życie. Zastrzega by książki nie czytać w całości. Należy wybrać sobie dwa, trzy najbardziej interesujące zagadnienia, w spokoju je przeczytać, a następnie zacząć działać. Pośpiech jest wręcz zabroniony ! Osobiście zdecydowałam się na cztery zagadnienia, które wprowadzam do swego życia w miesiącu styczniu: jedno zmiana na jeden tydzień. Wiem, że z większą ilością nie dam rady.

1. Skończ z odkładaniem na później.
2. Zwolnij.
3. Joga, albo trening siłowy.
4. Czyść zęby nicią dentystyczną.

Może i niektóre zasady wydają się być śmieszne, lecz osoba nie mająca na tym polu problemów nie wie w czym rzecz. Autor niczego czytelnikowi nie narzuca, nie poucza, nie zwraca się naukowym językiem. Wszystko napisane prosto, zrozumiale i przejrzyście. Już dziś wiem, że osiągnęłam sukcesy i to w pierwszym miesiącu, a nadal mam chęć do pokonywania własnych słabości. Zaglądam codziennie do książki Babuta i traktuje ją naprawdę poważnie. Tylko silna wola, odpowiednie podejście do danej zasady mogą dać człowiekowi sukces. Teraz wiem co robiłam źle, dlaczego większość planów nie mogłam zaliczyć jako wypełnione i zrealizowane. Dzięki tej książce wiem, że nie jestem zwykłym beztalenciem, któremu nigdy nic nie wychodzi. Będę wprowadzać zmiany sukcesywnie, w takiej kolejności w jakiej zechcę, nikt nie narzuci mi tempa. Książeczka ma niewielki format tak więc z powodzeniem zmieści się w każdej torebce czy samochodowym schowku. Polecam mieć ją zawsze przy sobie i korzystać w chwilach niepewności, słabości. Cieszę się, że do mnie trafiła :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zmiany, zmiany, zmiany

Ocena:
Autor:
Data:
Koniec roku zawsze wiąże się u mnie z noworocznymi postanowieniami. To nic, że później większość z nich nie wychodzi, ale lubię stawiać sobie cele i robić niewielkie plany na nadchodzący rok. „52 zmiany. Zmień swoje życie tydzień po tygodniu” Leo Babauty to książka, która pomoże wszystkim pragnącym zrealizować swoje postanowienia.

Nie jest to książka do czytania, raczej do przeglądania i zatrzymywania się w momentach, które najbardziej nas zainteresują. Dlaczego 52 zmiany ... Bo dokładnie tyle tygodni ma rok. Autor proponuje, aby każdą zmianę wcielać w życie przez tydzień, tak żeby weszła w nawyk. Jego propozycje nie są jakoś wyjątkowo odkrywcze, ani rewolucyjne, ale ich siła tkwi właśnie w prostocie. Zacznij oszczędzać, zdrowo się odżywiaj, posprzątaj w szafie, skończ z odkładaniem wszystkiego na później. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. I tu właśnie z pomocą przychodzi Leo, który udziela konkretnych i praktycznych wskazówek w jaki sposób zrealizować tygodniowy cel.

Zaraz na wstępnie autor ustala kilka zasad, których należy się trzymać, aby realizacja zmian była fizycznie możliwa. Każdy rozdzialik kończy się miejscem na własne notatki, gdzie można wpisywać wszelakie uwagi. Sam autor zaznacza, że wcale nie trzeba skorzystać ze wszystkich zmian, ani też trzymać się sztywno wyznaczonego porządku. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji czytelnika. W końcu czyściochy zachowują porządek w domu, odkładają rzeczy na swoje miejsce, ale mogą mieć problemy z odpoczywaniem, czy porządnym wysypianiem się, bo zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia. Zmiany zaproponowane przez autora można modyfikować i dostosowywać do siebie, ale ważne, żeby coś robić. Dzięki pomysłom Babauty komfort życia ma ulec zmianie na lepsze. Leo udowadnia, że do szczęścia wcale nie potrzeba wiele. Metodą małych kroczków można przeorganizować sobie dzień, uporządkować życie wewnętrzne i zewnętrzne, osiągnąć równowagę, uświadomić sobie, co tak właściwie jest dla mnie najważniejsze.

„52 zmiany. Zmień swoje życie tydzień po tygodniu” to ciekawy poradnik, który znajdzie wielu zwolenników. Jestem przekonana, że rady autora pomogą wielu ludziom zmienić ich życie na lepsze. Osobiście najbardziej spodobała mi się zmiana zaproponowana w 29 tygodniu, czyli: „Każdego dnia spędź trochę czasu z dobrą książką”. Książka Leo Babauty jest zdecydowanie dobra, praktyczna i pomysłowa. Spędzony z nią czas na pewno nie będzie zmarnowany, a i z pomocą sygmatycznego autora nie straszne są żadne noworoczne postanowienia! Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena