Koszyk 0
Opis:
52 historie o zwierzętach, czyli tyle bajek, że wystarczy na każdy tydzień roku.
Mniej Więcej
  • Ewa Mirkowska
  • 2008
  • 1
  • 138
  • 240
  • 170
  • 978-83-7568-122-2
  • 9788375681222
  • W5244
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

zwierzeta

Ocena:
Autor:
Data:
Ewa Mirkowska zabiera małych czytelników w świat ich zmartwień, dylematów, radości, marzeń i dzięki zwierzęcym bohaterom pokazuje, że każdy jest potrzebny i wyjątkowy taki, jakim właśnie jest. Z małą słoniczką dowiemy się, że warto doceniać to kim się jest, a próby wcielania się w kogoś innego mogą skończyć się źle. Mała słoniczka przemieniona na własne życzenie w syrenkę pragnie bawić się z syrenkami i innymi słoniami ... ale dla jednych i drugich jest złą towarzyszką zabaw: przez trąbę i wagę nie śpiewa i nie porusza się z taką gracją jak inne syrenki, a przez olbrzymi rybi ogon nie może bawić się ze słoniami.
Dzieci poznają również niezwykłą krówkę, która przez cały dzień śpi, nie ma apetytu. Po pewnym czasie wychodzi na jaw jej tajemnica: jest świetną piosenkarką podczas nocnych tańców zwierząt.
Bardzo piękną opowieścią jest historia o małej kokoszce, którą dorodne kury wyśmiewają. One jednak stają się łupem lisa, na którego mała kokoszka znajduje sposób i namawia wszystkie kury do współpracy. Wówczas jej koleżanki odkrywają, że może i jest mała, ale serce i rozum posiada olbrzymi.
Czytelnikom wstydzącym się swoich aparatów zębowych polecam historię o małym świstaku Karolinie, która po wielu miesiącach zakłopotania może cieszyć się najpiękniejszym uśmiechem w całej szkole.
„52 historie o zwierzętach” Ewy Mirkowskiej to interesujący zbiór opowiadań dla dzieci. Jedne są dłuższe, inne ukazują tylko małą scenkę z życia. Z każdego dowiemy się wielu prawd o życiu: dlaczego warto uczyć się obowiązków, jak bardzo jesteśmy niezwykli, że przyjaźń jest cenna, a każdy potrzebny, że odmienność nie może być pretekstem do wyśmiewania itd.
Śliskie strony, solidna oprawa i piękne ilustracje przyciągną przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Niedługie utwory sprawią, że dzieci nie będą się nudziły podczas stawiania pierwszych kroków w nauce czytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena