Koszyk 0
Opis:
50 prac ręcznych na wiosnę to skarbnica pomysłów na wykonanie ozdób i zabawek związanych z tematyką wiosenną: kwiatów, zwierzątek, koszyczków, pisanek,dekoracji wielkanocnych i wielu innych. Nawet najmłodsi artyści mogą dzięki tej książce stworzyć własne rękodzieła. Wzorując się na ilustracjach, bez trudu krok po kroku dziecko stworzy piękne przedmioty do zabawy, do udekorowania domu lub na prezent ... Ikonki zawierające informacje o stopniu trudności oraz czasie potrzebnym do powstania danego rękodzieła pomogą dziecku określić, czy jest w stanie podjąć się pracy samo, czy powinno poprosić o pomoc dorosłego: * łatwe * średnie * trudne Własnoręczne wykonywanie zabawek i ozdób umożliwia poznanie różnych technik plastycznych, pobudza wyobraźnię oraz rozwija umiejętności manualne. Książka 50 prac ręcznych na wiosnę proponuje dzieciom i ich rodzicom inspirujące pomysły na aktywne, twórcze i poznawcze spędzenie czasu, a równocześnie stanowi gotowe scenariusze na zajęcia plastyczne w przedszkolu czy w szkole podstawowej. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcelina Grabowska-Piątek
  • 2014
  • 110
  • 295
  • 215
  • 978-83-7791-237-9
  • 9788377912379
  • ZBEG0
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

50 prac ręcznych na wiosnę

Ocena:
Autor:
Data:
Muszę przyznać, że ta książka jest naprawdę bardzo ciekawa. Pomysły zaproponowane wewnątrz są, ciekawe, łatwe do wykonania i co najważniejsze - niespotykane. Przeglądając ta książkę nie raz byłam zaskoczona i nabrałam jeszcze większej chęci do takiej zabawy. Każdy pomysł jest fajnie zaprezentowany, poszczególne czynności są nie tylko dokładnie opisane, ale również zobrazowane. A efekt końcowy wygląda naprawdę zachwycająco ... Każdy projekt zaczyna się od wyszczególnienia niezbędnych do jego wykonania materiałów. Następnie przechodzimy do przepisu jak daną rzecz wykonać, a na następnej stronie jest zaprezentowane dane dzieło w pełnej okazałości. Nie zabraknie tu także wskazówek jak trudna do wykonania jest taka rzecz i ile czasu zajmie nam jej stworzenie.

Książka ta jest przede wszystkim ciekawa, ale mogłabym w niej znaleźć jeszcze szereg innych zalet takich jak: wesoła, kolorowa, pięknie wydana, pomysłowa, inspirująca i wiele wiele więcej. Mnie szalenie się podoba i jestem pewna, że jeszcze nie raz z niej skorzystam. Polecam!!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

50 prac ręcznych na wiosnę

Ocena:
Autor:
Data:
Co prawda w kalendarzu jeszcze zima ale wraz z dziećmi wypatrujemy już pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Jest to też dobry czas aby tak na spokojnie zacząć myśleć o najróżniejszych dekoracjach wiosennych tudzież wielkanocnych. A, że w naszym domu stawiamy na zabawy twórcze nie mogliśmy oprzeć się pokusie by w poszukiwaniu nowych inspiracji nie sięgnąć po świetną książkę pt. "50 prac ręcznych na wiosnę" ... Wprowadza ona czytelnika w świat różnorodnym dekoracji wiosennych oraz ozdób wielkanocnych, które uwielbiają tworzyć chyba wszystkie dzieci a zdecydowanie kochają to moje maluchy.

Publikacja szybko wzbudziła zainteresowanie wszystkich domowników. Różnorodność pomysłów sprawia, że każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Stopień trudności jest również zróżnicowany przy czym w większości nie są to prace trudne, raczej czasochłonne i wymagające cierpliwości od artysty.

Każda z proponowanych prac jest skrupulatnie pokazana a jej wykonanie zaprezentowane krok po kroku zarówno w formie opisowej jak i za pomocą kolorowych ilustracji. Podobnie ma się rzecz do listy materiałów niezbędnych do wykonania dekoracji. Pokazano je na ilustracji jak i wypisano tuż obok niej. Oprócz tego wszystkie pomysły wzbogacono informacją o stopniu trudności ich wykonania oraz czasie jaki trzeba nań poświęcić. Oczywiście nie brakuje przy tym fotografii gotowej dekoracji czyli efektu jaki powinniśmy osiągnąć kierując się wskazówkami autorki.

Lektura jest bardzo kolorowa, przejrzysta a instrukcje prac zrozumiałe. Książka jest więc ogólnie bardzo przystępna a swymi pomysłami zachęca do tworzenia niebanalnych wiosenno-wielkanocnych dekoracji kilkoma różnymi technikami i przy użyciu różnorodnych materiałów. Ledwo do nas dotarła a już skusiliśmy się na wykonanie kilku prac.
Polecam tę publikację wszystkim rodzicom, którzy pragną rozwijać u swoich dzieci zdolności manualne oraz talenty twórcze oraz szukają ciekawych inspiracji, które pomogą wprowadzić do domu odrobinę wiosennego klimatu, na pewno warto …
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena