Koszyk 0
Opis:
21 grudnia 2012 roku to najprawdopodobniej jedna z najbardziej wyczekiwanych dat w dziejach ludzkości. Co dwadzieścia sześć tysięcy lat Ziemia znajduje się w idealnej linii prostej z centrum naszej galaktyki. Sytuacja taka powtórzy się właśnie 21 grudnia 2012 roku o godzinie 11.11. Jak wynika z obliczeń starożytnych Majów, nastąpi wtedy nie tylko koniec naszej epoki - tego właśnie dnia zagładzie ulegnie ludzka świadomość w tej formie, w jakiej znamy ją dzisiaj ... W swojej doskonałej książce Whitley Strieber, autor kultowej Wspólnoty i zekranizowanej książki Pojutrze, oferuje zupełnie nowe wejrzenie na tajemnice roku 2012 oraz ekscytującą opowieść o tajemniczych obcych bytach, które nagle pojawiają się w najświętszych miejscach Ziemi, aby zniszczyć ludzkie dusze i wtrącić nasz świat w otchłań chaosu, jakiego jeszcze nigdy nie zaznał. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Whitley Strieber
  • 2010
  • 1
  • 400
  • 195
  • 125
  • 978-83-7508-2-302
  • 9788375082302
  • Y9460

Recenzje czytelników

bardzo dobra

Ocena:
Autor:
Data:
Tak ta data nadchodzi. 21 grudnia 2012 roku o godzinie 11.11 Ziemia znajduje się w idealnej linii prostej z centrum naszej galaktyk. Dzieje się tak co dwadzieścia sześć tysięcy lat. Jest to najbardziej wyczekiwana data przez ludzkość, ponieważ ostatnia.
Whitley Strieber autor bestsellerowych powieści tj. „Pojutrze” oraz „Dzień niepodległości”, które zostały przeniesione na kinowy ekran w filmach o tym samym tytule oraz kultowej „Wspólnoty”. Doskonale znany również dzięki horrorom ...
Gdy jeden wymiar chyli się ku upadkowi, drugi zdobywa go ,a trzeci no cóż opisuje to?
Wszystko zaczyna się w chwili, gdy archeolog Martin Winters rozpoczyna kolejne wykopaliska w piramidzie Cheopsa 21 listopada 2012. Tego dnia rozpoczyna się rozpad jego świat oraz innych ludzi. Wstrząsy ziemi powodują rozpadnięcie piramidy, a lecące z niej kamienienie zabijają ponad 100 tysięcy ludzi. Jednak największe przerażenie wprawia olbrzymia czarna soczewka z pod niej. Rząd rozpoczyna natychmiastowe prace nad istotą 14 soczewek , które pojawiły się dokładnie dziesięć tysięcy kilometrów od bieguna północny i oddalony od niego o osiemnaście tysięcy punkt. Wszystkie powstały w starożytnych ruinach. Początkowo obwiniani byli o to terroryści, ale szybko zostały rozwiane te spekulacje. W tym samym czasie tę historię opisuje pisarzyna z tyłkiem rozharatanym przez obcy pięć lat temu. Ci sami obcy wylatują co noc z soczewek by siać postrach i zniszczenie odbierając duszę niewinnym ludziom. Piękny świat Martina legnie wkrótce w gruzach. Wszystko zakończy się 21 grudnia lub kto wie rozpocznie się na nowo? Starożytni Majowie przewidywali tego dnia koniec naszej epoki.
Książka ta przedstawia kolejną wizję apokalipsy wykorzystując tym razem przewidywaną datę końca przez wiele starożytnych cywilizacji. Moim zdaniem każdy ma swój prywatny koniec a tego dnia niestanie się prawdopodobnie nic szczególnego. Bardzo barwnie i realistycznie przedstawione sceny najazdu obcych pozwalają na wczucie się i odczuwanie emocji bohaterów podejmujących walkę o życie, rodzinę, świat i normalność. Powieść ta zauroczy każdego fana literatury katastroficznej przestawiając zupełnie inną koncepcje niż przyzwyczaiła nas telewizja. Nie brak w niej poświęceń i wartkiej akcji, która potrafi momentami wchłonąć bez reszty.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ksiąźka warta zaciekawienia

Ocena:
Autor:
Data:
2012 Wojna o Dusze. Jest pierwszą książką katastroficzną jaką przeczytałem, nie powiem bo lubię tego typu filmy a książki jeszcze nie miałem okazji czytać, aż sięgnąłem po 2012 Whitleya Striebera, gdzie po przeczytaniu wgłębiłem się w tematykę końca świata i nie ukrywam że planuję kupić "Pojutrze" tego samego autora, która była protoplastą do kultowego filmu o tym samym tytule.

2012 jest fajną i ciekawą książką, przedstawiającą nam trochę inny rodzaj katastrofy ... ponieważ rasa ludzka będzie musiała się zmierzyć z Sefaratami którzy potrzebują naszych dusz, ale główny bohater wraz z przyjaciółmi potrzyma nas do końca w niepewności. Książka warta polecenia dla osób które lubią gatunki katastroficzne z elementami SF. Powieść jest napewno ciekawą pozycją na długie wieczory potrafi wciągnąć, bez liku. Polecam wszystkim tym którzy szukają innych powieści.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena