Koszyk 0
Opis:
Ta niezwykła książka ma w sobie coś więcej niż tylko to, co dzieci lubią najbardziej. Ma w sobie także to, co rodzice lubią najbardziej. Rodzice na równi z dziećmi wzruszą się, czytając historię trutnia Tymka i jego kochanej mamusi, uśmieją z perypetii miłosnych misia Pluszaka i pięknej lalki Klary oraz zadziwią mądrością gospodarza Pimpusia czy nadgorliwością Papy Koguta. Zapewne też z uwagą prześledzą emocjonującą przygodę Janka w krainie króla jagodowego rodu ... historię ambitnej żółwicy Klementyny, która nie została celebrytką, lub przemianę stracha na wróble w dobrego stróża myszek i ptaków. Niezapomnianych emocji dostarczą również inne opowieści. Wśród nich historia szlachetnej dziewczynki o przezwisku Zielony Kapelusz, która odważyła się sprzeciwić czarownicom, o Panu Słowiku - wirtuozie mierzącym się z problemem harmonii w muzyce, o wężu, który został kolarzem i prawie wygrał wyścig Tour de Polne, o wyprawie w poszukiwaniu skarbów i o pszczelo-mrówczej wojnie, a także o komicznych Chochlikach-Farbnikach, o bałwanie handlującym z zającem marchewką, o podróży do Pana Księżyca, w której wyjaśnia się tajemnica spełnionych życzeń, o księciu Władimirze i zbuntowanych wilkach, o lekkomyślnym źrebaczku Maczku. Utwory są krótkie, podane w klasycznej, dobrze wszystkim znanej i powszechnie lubianej formie. Zawierają naprawdę ciekawe i bardzo aktualne historie z zaskakującymi zakończeniami. Jasne przesłania moralne skłonią zarówno małych, jak i dużych czytelników do wielu cennych przemyśleń. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tamara Michałowska
  • 2014
  • 158
  • 257
  • 257
  • 978-83-7791-238-6
  • 9788377912386
  • ZBIMG
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

20 bajek do czytania dzieciom przed snem

Ocena:
Autor:
Data:
Tamara Michałowska to autorka wielu książek dla dzieci. Muszę jednak przyznać, że wcześniej nie znałam tej pisarki. ,,20 bajek do czytania dzieciom przed snem" to opowieści z morałem dla małych i dużych.

Każde opowiadanie jest inne i zazwyczaj ma innych bohaterów (tylko dwie historie mają wspólnego gospodarza Pimpusia). Uczestnikami bajek są najróżniejsze gatunkowo zwierzęta. Nie trzeba przywiązywać jednak dużej wagi do tego, czy główną rolę odgrywa osioł, czy kura ... gdyż najważniejsze jest przesłanie, morał, jaki ze sobą niosą. Poczytamy tutaj o tym, jak wyznać miłość ukochanej osobie, jak sprawić, by wybranka serca zwróciła na nas uwagę, a także o tym, że przeciwieństwa są w cenie i bardzo dobrze, że wszyscy nie jesteśmy jednakowi.

W jednym z opowiadań zrozumiemy, że nie warto się wywyższać, ani być nadgorliwym. Zrozumiemy także, że bycie celebrytą to nic fajnego, a każdemu z nas należy się odpoczynek. Pomoc niesiona nie na pokaz na pewno będzie bardziej doceniona, niż to, że robimy coś w sposób wymuszony. Pojmiemy, że możemy nieść pomoc bliźnim nawet wtedy, gdy się tego nie spodziewamy oraz że wbrew temu, w jakim otoczeniu się wychowujemy, na zawsze możemy pozostać dobrzy i uczynni. Zwrócimy także uwagę na fakt, że wspólne brzmienie chóru brzmi o wiele lepiej, niż każdego z osobna, tylko należy to dostrzec. Bardzo spodobało mi się opowiadanie pt. ,,Poszukiwacze skarbów". Pani nauczycielka zabrała dzieci do parku i poprosiła, by znalazły tam swoje skarby. Należy dostrzegać wszystko, z czym mamy do czynienia i sprawić, by ujrzeć w tym coś wyjątkowego. W książce znajduje się jeszcze wiele przesłań, o których musicie przeczytać już sami.

Mam mieszane odczucia względem tej książki. Bardzo podobają mi się przesłania opowiadań oraz ilustracja zapowiadająca nowy rozdział. Niektóre historie niestety zawodzą, moim zdaniem są zbyt krótkie (2-3 strony) i myślę, że można je było jeszcze rozwinąć z korzyścią dla czytelnika. Mimo wszystko publikację przeczytałam bardzo szybko i z dość dużym zainteresowaniem. Jestem przekonana, że moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki wypadło dobrze, a być może kolejne będą jeszcze lepsze. Czcionka użyta w pozycji jest dość duża, a przesłanie zostało napisane jeszcze większymi literami dzięki czemu młody czytelnik na pewno zwróci na nie uwagę.

,,20 bajek do czytania dzieciom przed snem" to książka w dość nietypowym, nie za bardzo poręcznym formacie. Bardzo trudno jest położyć się na boku i widzieć dół lewej kartki. W przypadku gdy czytamy ją w obu rękach nie ma z tym najmniejszego problemu. Myślę, że książka spodoba się dzieciom, które lubią zwierzęta, a rodzice będą z niej zadowoleni ze względu na przesłania, które zawiera.

Moja ocena: 4,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

20 bajek do czytania dzieciom przed snem

Ocena:
Autor:
Data:
Książka ta prezentuje się naprawdę ślicznie. Sztywna oprawa, duży, kwadratowy format, przyciągająca wzrok okładka... A w środku śliskie strony, czytelna i duża czcionka i mnóstwo bardzo kolorowych ilustracji. I jedyne co najchętniej bym tutaj zmieniła jest to, że do każdej bajki są inne obrazki. Chodzi mi o to, że nie są one wykonane taką samą techniką, nie prezentują się tak samo i nie stworzył ich jeden ilustrator. Z jednej strony w niczym to nie przeszkadza ... wszystkie ilustracje są ładne i jak najbardziej pasują, ale z drugiej mnie osobiście odrobinę to drażni. Ale nie ja tu jestem najważniejsza lecz mały czytelnik, a Nikodemowi się podobało więc ja nie mam tutaj nic więcej do powiedzenia ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena